Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ 75 ve Browning Hi-Power
(14-12-2014, 03:16 PM)Endulus demiş ki: Konulara yeniden ''hayat'' verdiniz Sn.Ombra. Teşekkürler.
Fotoğraflar olmadan çok yavan, soğuk kalıyordu konular. Anlamsızlaşıyordu.
En az konu sahibi kadar takdire şayan yaptığınız.

Ne demek efendim. Esas emek ve çaba Sn. Lupus'undur.

Alıntı

(16-12-2014, 12:56 PM)ombra demiş ki:
(14-12-2014, 03:16 PM)Endulus demiş ki: Konulara yeniden ''hayat'' verdiniz Sn.Ombra. Teşekkürler.
Fotoğraflar olmadan çok yavan, soğuk kalıyordu konular. Anlamsızlaşıyordu.
En az konu sahibi kadar takdire şayan yaptığınız.

Ne demek efendim. Esas emek ve çaba Sn. Lupus'undur.

Elbette üstadın hakkı ödenmez. Ancak sizinkide bu saatten sonra ondan aşağı kalmaz.

Alıntı

Öncelikle sn.Ombra' ya ve sn.Lupus'a verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederim ve saygılarımı sunarım...
Uzun zaman önce tartışılmış bir konuyu maalesef yeniden başlatıyorum. Öğrenmeye meraklı bir silahsever olduğum için beni bağışlayacağınızı umuyorum ve anlamadığım bir konuya değinmek istiyorum...
BHP nin namlu boyu Cz 75 ten uzun olduğunu ve de gez-arpacık arası mesafenin biraz daha fazla olduğunu gösterdiniz... Fakat sn.Lupus'un da dediği gibi bu iki efsane silahın poligon atıcılığında çok fazla farkları olmadığı halde Cz 75in biraz daha grupmanı toplu olduğunu gördüm... BHP nin tetik sertliğinin çözülebilecek bir sorun olduğunu düşünerek gerek namlu boyu gerek gez-arpacık mesafesini göz önüne alırsak bu durum tam tersi olması lazım değilmi...
CZ 75in daha kararlı atış yapmasının sebebi yoksa tam boy kızak mı?

Alıntı

Merhabalar browning 245 NZ serisi silahlar mk3 serisimidir alinabilirmi tesekkurler

Alıntı

(22-11-2020, 01:41 PM)Cumhur77 demiş ki: Merhabalar browning 245 NZ serisi silahlar mk3 serisimidir alinabilirmi tesekkurler

Yanlış hatırlamıyorsam 245 Nz 1991 üretimi bir tabancadır. Eğer imkanınız varsa 1997 ve sonrası üretim bir Browning Hi Power almaya çalışın detayları daha önce konu hakkında detaylı bilgi, tecrübeye sahip üyelerimiz açıklamıştı. Forumda mevcut.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
harun, ERDAL
CZ 75B taşıma açısından BHP ile aralarında okyanus mu var ?

Alıntı

(15-12-2020, 11:14 AM)Berettasever demiş ki: CZ 75B taşıma açısından BHP ile aralarında okyanus mu var ?

Kişisel fikrim okyanus yok fakat Browning Hi Power eğer standart gez arpacıksa gerçekten taşıması çok konforlu ve keyifli bir tabanca. Tabi boyunuz ve fiziksel durumunuz silahı taşıma amacınız hatta kıyafet seçiminiz bile durumu değiştirir.
Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
waltherslv
Daha geçen hafta baştan sona bir daha okumuştum bu başlığı, forumun bir sürü çok iyi başlıklarından bir tanesi bence. Üstadlara bir kez daha teşekkürler.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
waltherslv, ilksurfer
CZ-75 lerde ufak bir yapısal hata var. Sürgü kilidini açmak biraz zor. Emniyet mandalı biraz çıkık ama sürgü mandalı kısa. Tek elle sürgü mandalını indirmek istediğinizde silahı avcunuzla içe bükmelisiniz. Birde şarjör mandalı çok gevşektir. Şarjör tırnaktan kolay kurtuluyor.

BHP o konuda 1 tık öndedir.

Saygılar.

[Resim: 400-X-SLDTLSZMRB61201710588-SD.png]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
waltherslv, alpsaral, harun
Sn.musti267
Benim parmaklarım uzun olduğu için sürgü düşürme mandalına tutuş pozisyonumu bozmadan ulaşabiliyorum. Sanırım kısa parmakları olanlar için bu söyledikleriniz geçerli. 

Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi