Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
C Serisi Zamanı
Arkadaşlar aşağıda oldukça iyi muhafaza edilmiş ve kullanılmış bir C serisi BHP görüyorsunuz. Silahın genel durumu ortada. Kaporta dışındaki hastalığı ise, ara ara fişek besleme, sıklıkla da kovan tahliye edememek. Tırnak ve tırnak yayının kontrolünü müteakiben yapılan incelemede, namlu kilit dişlerinin, sürgüdeki yataklarını, garip bir şekilde iki ayrı kot varkı oluşacak şekilde ezdiği, ayrıca artık metalin sürgü içerisinde çapak oluşturacak şekilde, namlu kilitleri tarafınfdan yukarıya doğru traşlandığı görüldü.

Aşağıdaki resimler maalesef traşlanmış bu çapaklar temizlendikten sonra çekilmiştir. Ancak kilt yataklarında meydana gelen iki ayrı kot farkı hala görülmektedir. Silah bu hali ile tekrar çalışmaya başlamıştır. Ama ne kadar daha çalışacağı tabii ki müphem. Anlayacağınız halihazırdaki sahibi, silahın son sahibi...

Arkadaşlar lütfen ikinci el bir BHP alırken, balık, sinek, börtü böceğinden önce, silahın mekanik durumunu, eğer eski nesil bir BHP alıyorsanız, kilit yataklarını ve bunların her hangi bir işlemden geçip geçmediğini kontrol edin. İcra yayı kılavuzu ve halkasını, bunun namluya oturan yerini ve namludaki yatağını mutlaka kontrol edin. Ayrıca gövdedeki kilit kamasını da mutlaka kontrol edin. Çünkü kilit ve kilit noktalarında meydana gelen hasarlar genelde geri dönüşü olmayan hasarlardır.

[Resim: 43844672.jpg]

[Resim: 82579830.jpg]

[Resim: 80175574.jpg]

[Resim: 14591066.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Dmrahmet, blueokkes
Arkadaşlar Merhaba,
Geçenlerde C serisi bir BHB gördüm.Fakat benim bildiğim c serilerinde önce yıl daha sonra c harfi ve seri no gelir.Bunda ise farklı olarak ilk c harfi daha sonra seri no geliyor.Örneğin (C 5xxxx) Bu silah boyasından işçiliğine çok güzel.Sizce böyle bir seri no olabilir mi?
Teşekkürler

Alıntı

abaza demiş ki:Arkadaşlar Merhaba,
Geçenlerde C serisi bir BHB gördüm.Fakat benim bildiğim c serilerinde önce yıl daha sonra c harfi ve seri no gelir.Bunda ise farklı olarak ilk c harfi daha sonra seri no geliyor.Örneğin (C 5xxxx) Bu silah boyasından işçiliğine çok güzel.Sizce böyle bir seri no olabilir mi?
Teşekkürler

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...php?tid=66

lupus demiş ki:Sn.cihan54, aşağıdaki harflerle başlayan seri nosu olan HP'lerin tamamı FEG üretimidir;
B, F, C, CO ve L.

Kuzeninizin HP'sinin gezini bir kontrol edin, eğer gez aralığı kare değil de yuvarlak bir şekilde yapılmış ise, buna rağmen namlu yüksüğü öne doğru çıkıntılı ise, seri nosundaki harf eki namludaki seri nosunda yoksa, silahın herhangi bir yerinde göreceğiniz ''perron'' yani balığın hiç bir kıymeti harbiyesi yoktur, bu silah da kesinlikle FEG yapımı bir kopyadır.

Saygılar.

Alıntı

Sn Lupus size teşekkür ederim... Bu konunun çok önemli olduğunu düşünüyorum... Bir abimin dediği söz aklıma geldi ''ondörtlü dediğin kara yılandır, yarısıda yalandır'. Asıl değinmek istediğim nokta ise bu balık sinek muhabbetinin çıkış noktası... Tabiri caizse ilk kandırılan biricik yurdumun temiz yürekli insanı, ilk kurban acaba kimlere kandı? Bence bu balık sinek muhabbetini açan kişi bir silah kaçakçısıydı... Hani derlerya balık varsa daha iyi veya sinek varsa daha kaliteli diye... Bu konuyu açan kaçakçı büyük bir üç kağıtçı ve halen insanlar bu şahsın yüzünden kandırılmaya devam ediliyor... Sizinde dediğiniz gibi balığın veya sineğin silaha hiç bir fazladan özellik katmadığını sadece ülkesini temsil eden damgalar olduğunu yurdum insanı artık anlamalı...
Saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
lupus, ismicey, xeorx

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi