Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yavuz 16 Regard Periyodik Değerlendirme
Sn Arkadaşlar. Silahımı aldığımdan beri 150 mermi attıktan sonra ilk değerlendirmelerimi sizlerle paylaşmak istedim. Silahın el yapıma uymasında ve oturmasında hiç bir problem yaşamadım. Parmağımın tetiğin tek hareket durumunda da çift hareket durumunda da tetiğe ulaşması ve tetiği ezmesi oldukça rahat. Tetik tek hareket konumundayken oldukça yumuşak. Her halükarda dikkat etmek gerekiyor.

[Resim: S7300049.jpg]
[Resim: S7300047.jpg]

Hedef dağılımı konusunda beklentilerimi karşılamaya yakın durumdadır. Nişangah sisteminin yapısından dolayı 10-15 metrede oldukça iyi olan vuruşlar, 20-25 metrede normal bir seviyede olduğunu düşündürüyor. Genede 25 metrede 2,5 lt meşrubat pet ini 10 atıştan 3-4 vurarak vasat bir durum oluşturuyor.

[Resim: S7300030.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
defender45acp, ckenarli
Değerlendirme için ellerinize sağlık diyorum.
Güle güle kullanın.
TT

Alıntı

Silahı ilk 150 mermiyi attıktan sonra, temizlik için sahra sökümünde beni en çok rahatsız eden olay yanmamış barut partikülleridir.
Temizlikten sonra gövde kızak üst sürtünme yüzeyleri dikkatli bir şekilde incelendiğinde, mevcut sürtünme yüzeyinde lokal sürtünmelerin oluştuğu ; harekete paralel eksende, yüzeylerin eksene tam olarak uymadığını gösteriyor. Yüzey metalinde henüz bir aşınma yok.

[Resim: S7300071.jpg]

Gövde kızak yan sürtünme yüzeylerinde üst yüzeye göre nispeten tam temas sağlayan bir sürtünme durumu söz konusu. Yan yüzey sürtünmesinde de metal aşınması yoktur. İlginç olan şey, gövde arka kızaklarında sürtünme yandan olurken gövde orta ve ön kızaklarda içten üst tarafta daha fala sürtünme olduğudur.

[Resim: S7300074.jpg]

Alıntı

Namlu oldukça iyi durumdadır. Namlu kilit kelebeği'de sadece çizgilerle belirtilmiş yüzeylerde patlama basıncına dayalı baya aşınmaları mevcut olmasına rağmen namlu kilit kelebeğinin tesviyesi tek kelimeyle rezalet durumdadır. Bu silahın görmekten elem duyduğum tek parçası burası.

[Resim: S7300026.jpg]
[Resim: S7300023.jpg]
[Resim: S7300008.jpg]

Alıntı

Üst kapak kızaklarında sürtünme yoğunluklu olarak kanal iç taraf üst kısımdan oluşmakta ve herhangi bir metal aşınması görünmemektedir.
[Resim: S7300079.jpg]
[Resim: S7300078.jpg]

Bu resimde namlu kilit kelebeğinin girdiği yuvanın uç kısmında çizgilerle belirtilmiş alanda çapaksız bir ezilme mevcut tur.
[Resim: S7300029.jpg]

Alıntı

Gövde, namlu birleştirme kızağında hareket çok fazla rahat olup çok azda olsa bir gevşeklik mevcuttur. Bu gevşekliğinde hedef dağılımını etkileyeceğini düşünüyorum. Umarım bu konuda yanılıyorumdur.

[Resim: S7300040.jpg]
[Resim: S7300036.jpg]

Üst kapak ve gövde birleşiminin arka bölümünde herhangi bir uyumsuzluk söz konusu olmadığını görünce çok sevindim. Yoksa benim silahımın usa malı sıg den ne farkı kalırdı Wink
[Resim: S7300042.jpg]

Alıntı

Elinize sağlık Sn.okinal, yola sorunsuz devam etmeniz dileği ile Saygılar.

Alıntı

Emeğinize sağlık Sn.Okinal iy günlerde kullanınız silahınızı...

Alıntı

Sn. Okinal,
Silahını güzel günlerde kullanınız. Artık bir 1000 fişek sonrasındaki incelemenizide bekleriz.
Saygılar...

Alıntı

Sn Okinal, ellerinize sağlık,
darısı diğer arkadaşların başına...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi