Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
El Yapımı Geyik Boynuzu Kabza
27-07-2009, 08:06 AM
El Yapımı Geyik Boynuzu Kabza
Merhaba arkadaslar bir suredir tatil ve alisveris icin ABD ye kayinbiraderime geldim 3 hafta kadar daha buradayim.Asagida koydugum resmi bugun cektim.Kayinbiraderim gecen sene vurdugu geyiklerden birinin boynuzunu Sn Alptekine ozel bir av bicagi yapmak icin kesiyor.Su an burada saat 13 00.Bilgisayari tam cozemedigim ve herkesde yattigi icin diger resimleri ve bitmis halini sabah ekleyecegim.Ondan sonra goruslerinize sunacagim.Bu arada Maryland Eyaletindeyim ve bu aksam suni bir gole sira sira inen yaban kazlarini ve ortalikta dolasan geyikleri gordukten sonra kafayi yemek uzereyim.Carsamba ogleden sonra Ispanyol bir arkadasin ciftlik arazisinde onun izni ve nezaretinde sadece 1 el atis yapma sartiyla bu geyiklerden birini vurmaya calisacagim.1 El sansim var cunku su anda av mevsimi degil.Bu izni de bu bicaklardan birini ona hediye ettigimiz icin ve sevgili kayibiraderimi cok sevdigi icin verdi sagolsun.
Yarin gorusmek uzere.
Saygilar.

Ekli Dosya(lar) Resim(ler)

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-07-2009, 08:08 AM
RE: 0 av ve cep bıçakları
Pardon saat 13 00 degil 01.00 Saygilar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-07-2009, 08:10 AM
VICE Yazdı:... Ispanyol bir arkadasin ciftlik arazisinde onun izni ve nezaretinde sadece 1 el atis yapma sartiyla bu geyiklerden birini vurmaya calisacagim.

Sn. VICE, önemli olan kaç el atış yapacağınız değil, kaç metreden attıracağı Big Grin

harun@ctm.com.tr
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-07-2009, 08:15 AM
Haklisiniz ama inanin o kadar cok geyik var ki ben en yaslisini mumkun oldugu kadar yakin mesafeden vurmaya calisacagim.Eger kendi silahimla atarsam durbunsuz olarak,Ispanyol arkadas silahini verir ise ki silahini gormedim ama 1000 metreden hedefi rahat vurabilen ve cok iyi durbunu olan bir silahmis.Artik kismet.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-07-2009, 09:24 AM
RE: El Yapımı Geyik Boynuzu Kabza
Sn Lupus cok tesekkurler mesajima yeni baslik acip tasidiginiz icin.Sabah olunca bicagin bitmis halinin fotograflarini da ekleyecegim.Aslinda Sevgili Nedim agabeyim bu bicagi acaba kendim yapabilirmiyim dusuncesiyle kendi evinin altindaki ozel atolyesinde yapmaya baslamis.Ben buraya gelir gelmez benim icin yaptigi av bicagini gorunce bayildim ve hemen resmini Sn Alptekin arkadasima gonderdim.Nedim agabeyim Sn Alptekinide tanidigi ve cok sevdigi icin ona da bir hediye olarak resimde gordugunuz gecen sene vurdugu geyigin kafatasi ile calismalara basladi.Av ile olan maceralarimi da bu baslik altinda yada yeni baslik ve cekecegim fotograflarla ekleyecegim.Aslinda buraya gelmeden once sevgili forum arkadaslarimin buralardan istedikleri aksesuar ve yedek parcalari almak icin baslik acmayi dusundum fakat sevgili THY bavul hakkin el bagajin haric 2 adet ve 23 erden 46 kilo, her extra kiloya 50 dalirs alirim deyince eyvah ben almak istedigim dalis malzemelerimi ve esimin siparislerini nasil bu 2 bavula sigdiracagim telasi aldi beni.Saygilar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-07-2009, 09:28 AM
Sn.Vice
Av yasagı varsa tek atısla bıle olsa avlanmanız yanlıs olacakdır.
Amerıkadakı yasalar bızdekılere benzemez yakalanırsanız cok canınızı yakarlar.
Dalısa mereklıysanız TR ye dondugunuzde gorusmek dılegıyle.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-07-2009, 09:53 AM (Bu Mesaj 27-07-2009 10:00 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : harun.)
VICE Yazdı:... her extra kiloya 50 dalirs alirim deyince ...

Fazla bagaj fiyatlandırmasında bir yanlışınız olmalı. Fazla kilo başın 5 Dalırs olabilir mi? Her ek bagaj için de 100 küsür isterler.

Transatlantik uçuşlar için bagaj 2x25 kg'dır, işte size şimdiden 4 kilo kazandırdım Big Grin Üstüne 8 kg 1 adet el bagajı, ama el bagajının ölçüsü küçükse tartmazlar; tüm (kabine uygun) küçük ve ağır malzemeler el bagajına. Wink Bir de elinizde küçük bir poşet varsa onu da saymazlar. Biraz çingene işi olur ama olsun. Big Grin

harun@ctm.com.tr
Alıntı Yaparak Cevapla
27-07-2009, 10:00 AM
Haklisiniz Sn Other ancak Amerikada eger kendi ciftliginiz varsa sizin sinirlariniza giren hayvanlari avliyabiliyorsunuz.Hatta adamlar kendi sinirlarindaki agaclari mavi boya ile isaretliyorlar,Kamu ormanlari ise sari boya ile isaretleniyor,eger mavi boyali yerde avin serbest oldugu zaman bile izinsiz girerseniz vay halinize,hele ki silah dukkanlarinda satilan tam otomatik canavarlari gordukten sonra,,,
Tek atis meselesi Ispanyol Abi beni daha tam tanimadigi icin ve her ne kadar Nedim Abimin yakin arkadasi da olsa prensip olarak tek atis hakki veriyormus bu sezon da.Tuhaf adamlar bunlar.Nedim abinin dedigine gore ben adamla av icin bulustugumda o gun keyfi iyiyse ve ben iskalarsam birkac hak daha verebilir dedi.Bu arada yaban kazlarinin pike yaparak ve birbirlerini cagirarak aksam hava kararana kadar ekipler halinde suni bir gole inislerini seyrederken ah dedim.Benim ulkemde de eskiden bu kadar cok yaban kazi varmiydi acaba , vardiysa ne oldu onlara diye ic gecirdim.
Dalis ile ilgili olarakta malzeme seciminde kararsiz kaldim burada kendimi kaybedip batmamak icin (Mali acidan) almayi dusundugum Hollis ATS HD 100 BC mi alsam onu alirsam Ocenic EOS Regulator yerine daha uygun fiyatli bir sey mi alsam diye kara kara dusunup indirimli yerleri kovaliyorum,
Saygilar.[/i]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-07-2009, 10:07 AM
Sn Harun 2 * 25 maalesef degisti.THY nin sitesinde de yaziyor zaten.23 * 2 Economi ucuslar icin.50 Dalirsi yeni ucan bir arkadas soyledi.Sizin dediginiz gibiyse super ama 2 bavula maximum ne kadar sigdirabilirsiniz zaten, zira buyuk bavul dersenizde ebatlarinida adamlar yazmislar.El bagaji ile ilgili dediklerinize aynen katiliyorum tesekkurler.Saat de 03.00 olmus bu arada yarin gorusmek uzere simdilik hoscakalin.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-07-2009, 10:09 AM
Sn.Vice, Bence madem tek atış hakkınız var, hayvanı yaralı bırakmayı göze almayın derim.. Bol bol ıskalayın ve kullandığınız makine(lerin) irdelemesini ve fotolarla incelemesini yapın derim.. bizim forum için çok daha lezzetli olacaktır.

Saygılar.
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS