Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ 92 Yol Hikayesi
Belgemin son haftasına girdiğimde kara kara ne alıcağımı düşünüyordum.
Eşim için bug tarzı saklaması,kontrolü kolay, atışı yormayan bir tabanca. Alternatiflerim arasında Zvi-Kevin ve Sarsılmaz P6 vardı. Cz 92 Mke'de hali hazırda satışta iken almadığıma bin pişman olmuştum. Ankara'ya gitmeden önce Mke'yi aradığımda silahın kalmadığını, Cz Türkiye distiribütörüne ulaştığımda en erken yeni partinin yılbaşına doğru geleceğini söylediler.
Zaten distirbütörün resmi sitesinden şu şekilde bir bilgiyede ulaşmıştım.
30 Haziran 2009 tarihi itibariyle MKEK-Tandoğan-Ankara'da satışta kalan tabanca miktarlarımız şu şekildedir:
-CZ 75 B (9mm)..........................:--------
-CZ 75 B STAINLESS (9mm).........: 33 adet
-CZ 75 COMPACT (9mm).............: -------
-CZ 75 KADET (.22 LR)................: 25 adet
-CZ 83 (7.65 MM)........................: 23 adet
-CZ 92 (6.35 MM)........................:-------
-CZ 2075 RAMI (9mm).................:--------

Mke'den içeri girdiğimde aklımdan Zvi-Kevin almayı geçiriyordum. Yabancı tabancaların sergilendiği camekana geldiğimde ilk gözüme çarpan Cz 92 oldu. İnanamadım tekrar tekrar baktım Big Grin
Yabancı silah satışa gidip Cz 92 satın almak istediğimi söylediğimde görevli bayan listeyi inceledikten sonra silahın kalmadığını söyledi. Vitrinde gördüğümü söyleyince, onlarda bana inanmadı, görevli başka arkadaşla tabancayı kontrol etmeye gittik. Gören arkadaşta şaşırdı. Tabancanın tamamının satılıp sadece vitrindekinin gözden kaçtığını anladılar. Evrak işlemlerimi tamamlayıp silahı teslim aldığımda 23 nisan çocukları gibi hissettim kendimi Big Grin Böylece son Cz 92'ide bana kısmet olmuş oldu.
Sonrasında hemen poligona geçip yaklaşık 40 adet mermi yakıp silahı test ettikten sonra İstanbul yollarına geri düştük...

Silahla ilgili önce birkaç teknik bilgi eklemek istiyorum.
Kalibre: 6.35 (.25 Auto)
Kapasite: 8+1
Ağırlık: 309 gr.
Tetik: Sadece çift hareket

Boyutunun biraz daha iyi anlaşılması için yanına bir sigara paketi koydum.
[Resim: cz2x.jpg]

[Resim: cz3.jpg]

Silahı çok rahat bir şekilde ayak bileğinizde taşıyabiliyorsunuz.
[Resim: cz4e.jpg]

Çok dikkatli bakılmadığı sürece farkedilmesi zor.
[Resim: cz5.jpg]

Silahın hoşuma giden yanı namluda mermi sürülü olsa bile, şarjörü çıkardığınızda tetik boşa düşüyor. Es kaza unutkanlık ile yapılacak bir hatayı önleyebilir.

Sevmediğim yanı ise tetik yolunun çok uzun ve sert olması. Tetik için bir modifikasyon yapılabilirse mutlaka yaptırıcam.

İyi niyet dilekleri için şimdiden herkese teşekkür ederim.

Alıntı

gerçekten güzel bir seçim Smile Allah kötüye kullandırtmasın.

Alıntı

Hayırlı olsun.Çok hoş bir silah.Saygılar...

Alıntı

Silahı aldığınız gün MKE deydim ve haberim oldu Sn.Durango poligonda kulaklarınızı çınlattık SmileAllah kötüye kullandırtmasın iyi günlerde ağız tadıyla siz ve eşiniz kullanınız(tabii resim ve mümkünse video bekliyoruz)

Alıntı

Hayirli olsun.Allah kaza bela vermesin.

Alıntı

Hayırlı olsun,güzel günlerde kullanmanız dileklerimle.

Alıntı

Sn.durango, P99 konusunda yaver gitmeyen şansınızın CZ 92 konusunda yüzünüze gülmesine ve silahtan memnun kalmanıza çok sevindim. İyi günlerde sadece keyif için kullanma dilekleri ile, en kısa zamanda ayrıntılı poligon ve atış raporları bekliyoruz. Saygılar.

Alıntı

Ailece güle güle kullanın Sn Durango...
Tebrikler

Sevgiler

Alıntı

İyi günlerde kullanın, hayırlı uğurlu olsun...

Alıntı

Güle güle kullanın Sn.Durango.Allah kaza bela vermesin.Şık bir tabanca.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi