Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suda boğulma
kurtarmayın beni... şakayla karışık sadri alışık tipleri iyileşince kurşuna dizcem...

Smile Big Grin Big Grin Big Grin

Alıntı

Boğulmak üzere olan birisine yardım etmeye karar verdiğiniz an tek düşünmeniz gereken şey ben bu konuda tecrübelimiyim olmalıdır.Denizkurallarından biriside 2 kişinin boğulmasındansa tek kişinin boğulması daha mantıklıdır der.Başınıza gelmediyse bilemezsiniz tabi ama inanın can havliyle çırpınan bir insandan daha tehlikeli bir durum su altında yoktur.Bu gibi durumlarda yapılması gereken teknik ve beceri olarak belirli hareketler ve şekillerde yaklaşma biçimleri bulunmaktadır.Tecrübeniz yoksa eğer sakın çok yakınlaşmayın ve ip,can simidi vs gibi şeylerle kurtarmaya çalışın ve belki acı bir olay ama bekleyin hareketsiz kalsın ve ondan sonra müdahale edin.Saygılar...

Alıntı

kotucenk demiş ki:Pandik enteresan yani refleksle yukarı çıkıyorsun 1 kere değil birçok kez yapmak gerekiyor tabi olayı sulandırmayayım ama denedik gerçekten de öyle oluyor haa tavsiye etmiyorum tabikiWink

Bencede tavsiye etmeyin efendim zira sudan cıkardığınıza pişman olursunuz beni Big Grin Big Grin

Alıntı

İmkanı olan bir denesin pandik konusunu, 2 hafta önce tatildeyken aklıma geldi yüzme bilmeyen arkadaşımı deniz bisikletinden aşağı ittim sonra arkasından suya atlayıp bu üstü zeka ürünü pandik tekniğini denedim, şaka bir yana suyun üzerinde tuttu hatta sığ bir alana kadarda yüzdü lakin ben anlatamadım derdimi tabi...

Ben boğulurken parmaklamak ne oluyor ulan gibisinden bir hışımla kombine tokatlar ve tırnaklar geliyordu yanlış anladın canım benim diyemedimWink

Alıntı

Yüzme bilmeyen birisini kobay olarak kullanarak aşağı ittikten sonra, birde pandiklemeye kalkarsanız olacağı budurSmileCan havliyle çırpınan bir insanda isabet nasıl sağlıyorsunuz acaba özel bir atış şekli fln varmıdır?Saygılar...

Alıntı

RADİUS demiş ki:Yüzme bilmeyen birisini kobay olarak kullanarak aşağı ittikten sonra, birde pandiklemeye kalkarsanız olacağı budurSmileCan havliyle çırpınan bir insanda isabet nasıl sağlıyorsunuz acaba özel bir atış şekli fln varmıdır?Saygılar...

Deneme yanılma işte hep eğitim sisteminin hataları bunlar ben tövbe ettim bulaşmam sadece bir fikirdiWink

Alıntı

Sn. Barış bende sizin gibi sertifika sahibiyim.

-Boğulan kişi sığ suya çekilir.

-Bilinç kontrolü yapılır.

-Hastanın yaşamsal bulgular değerlendirilir. (Airway Breathing Circulation)

-Bilinç açık ise yarı oturur pozisyona alınır.

-Bilinç ve solunumu yok ise Temel Yaşam Desteğine başlanır.

-Çevreden yardım istenir. (112)

-Eğer yalnız iseniz 30:2 kalp basısı uygulaması 5 tur yapıldıktan sonra 112 aranır.

-Yaşam bulguları değerlendirilir

Alıntı

Beni de bırakın öleyim.Zaten o kadar pandiği yedikten sonra yaşasam ne yazar ! Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi