Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta Mod 70 ve yeni çırak...
Sn.mercidabıklı, bu silah yazı karakterinden, yazıların içeriğine, gövde-sürgü-namlu işçiliği ve hat kesimlerinden, parçalar üzerindeki kertik sayısı ve kalitesine, kopyalanmaya çalışıldığı model ve kalibresinden, icra yayına kadar her şeyi ile '' Ben çakmayım ! '' diye bağırıyor maalesef...

Alıntı: [Resim: 88280131.jpg]

[Resim: 19824792.jpg]

[Resim: 23213524.jpg]

[Resim: 17179141.jpg]

[Resim: 40873378.jpg]

Alıntı

lupus demiş ki:Sn.mercidabıklı, bu silah yazı karakterinden, yazıların içeriğine, gövde-sürgü-namlu işçiliği ve hat kesimlerinden, parçalar üzerindeki kertik sayısı ve kalitesine, kopyalanmaya çalışıldığı model ve kalibresinden, icra yayına kadar her şeyi ile '' Ben çakmayım ! '' diye bağırıyor maalesef...

Sn lupus, Bu silah çakmayım diye bağırıyorsa, Bu forumu takip eden birileride bu silahın sahibini bağırtmazlarmı. Smile

Alıntı

"CAL 6,35" süper olmuş, Karadeniz milleti ne yapıyor ne ediyor yakayı ele veriyor Big Grin

Alıntı

okinal demiş ki:Sn lupus, Bu silah çakmayım diye bağırıyorsa, Bu forumu takip eden birileride bu silahın sahibini bağırtmazlarmı. Smile

Sn.Okinal,
Silah çalışır durumda ise zor alım vasıtası ile piyasaya düşmüş olabilir, daha önce de alt gövdesi farklı üst gövdesi farklı BHP çakmaları görmüştüm, hatta bir tanesi FEG meleziydi ve öğrenmeden önce forumda sormuştum bu nasıl oluyor diye.
Saygılar,
TT

Alıntı

Meneviş (ısıtma, yavaş veya hızlı pas, veya nitratlı kaynatma) ile her türlü elektro veya elektrosuz kaplama işlemlerinde son işin kalitesi yapılan hazırlığı bağlıdır. Hem eski meneviş, pas, çizik, ufak vuruk gibi izlerin temizlenmesi gerekir hem de bu yapılırken uygun şekilli sertçe bloklarla zımparanın arkadan desteklenmesi gerekir. Silah üstündeki deneme, kontrol damgaları ve marka vs fabrika veya üretim yazı, damga ve işaretlerinin kenarlarında yuvarlanma çukurlaşma olmamalı, silâhın orijinal keskin köşeleri ve kenarları plâstik poşette kalmış lahmacun misali yuvarlanıp "akmamalı" dir. Aynı dikkat pas tipi menevişlerde meneviş etapları arasındaki kaba pas temizliğinde de gösterilmelidir. Mekanik parlatma işlemleri "keçe" ile değil, uygun bir metal veya sert ahşap silindir üzerinde dönen kösele kayışlarla yapılmalıdır.

Aslında o 1800'lerin sonları ve 1900'lerin başlarının mat saten gibi duran grimsi/siyahımsı/laciverdimsi menevişi (mesela bir Parabellum, Mauser, veya FN -tüm markaları saymıyorum diye lütfen kulaklarımı çınlatmayın- tüfeğin tabancanın üzerinde olduğu gibi) yavaş veya hızlı pas menevişidir. Gerek ilk temizlik, gerek her safha arasındaki pas temizlikleri sırasında silâh parçalarına hiç el veya başka bir yağ veya diğer bulaşıcı kimyasal madde değmemesi gerekir.
Buna eski sarma veya "damascus" namlulu silahların namlularına yapılan kahverengi pas menevişini de ekleyebilirz.
İLK TABANCA VEYA TÜFEĞİNİZE BALIKLAMA DALMADAN ÖNCE HURDA SİLÂH PARÇALARI VEYA DİĞER NİKELSİZ, KROMSUZ KARBON ÇELİKLERİ ÜZERİNDE ANTRENMAN YAPMANIZI ÖNERİRİM.
Rastgele/Ellerinize sağlık.

alikozanoglu

Alıntı

Beratta'nın bu modeline AŞIĞIM.İlk iki silah çok güzel ama ikinci silah çok çok çok harika.Güle güle kullanın inşallah.Saygılar.

Alıntı

Merhaba sayın arkadaşlar ben birşey ögrenmek istiyorum...Beretta' da 7.65 lerde eski olmayan en iyi model hangisidir...Daha önceden hep aklımda Çek Vzor vardı,ama tecrübesi olan arkadaşlar Çek Vzor' u tavsiye etmiyorlar. 7.65 mm de Beretta nedense revaçta. Tavsiyeleriniz ne olur? Taşıma amaçlı düşündüğüm için belde daha rahat olmasını istiyorum? Ayrıca bu tabancalar t-shörtün altında kendisini çok belli eder mi? Önerileriniz için teşekkürlerimi sunarım... Saygılar.....

Alıntı

Bildiğim kadarı ile beretta F81 cheetah, daha yeni bir model varmı bilemiyorum Sn. Badboy64, en azından yurdumda kolay bulunan bir silah. Saygılar..

Alıntı

Sayın lupus un beretta 81 için yorumu aşağıdadır.

Saygılar

(18-06-2008, 10:14 AM)lupus demiş ki: Model 87, .22 LR. Halihazırda MKEK'de mühimmat yok. Ne zaman geleceği ise belli değil.
Model 84, 9x17 mm, savunma amaçlı olarak alınacaksa, bence bu serinin en güzel modeli. Yıllık istihkakınız yeterli ise, MKEK'de her zaman mühimmat oluyor. Ancak, bu kalibre ikinci elde biraz dez avantaj oluyor.
Model 81, 7.65 mm ve bu serinin piyasada da en çok tercih edilen modeli. 5906'dan sonra altın gibi değerli olan, hemen hemen ikinci tabanca diyebilirim. Ancak benim kişisel tercihim gene de 9x17 mm Model 84'den yana olurdu.
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi