Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İki nadide silah
Daha birşey görmediniz efendim. Siz bir de bunların attığı mermileri görseydiniz ne derdiniz. Lokum gibi kesilmiş metal parçalarının eye marifetiyle şekillendirilmesi,bir şekilde kapsül takılıp göz kararı barut doldurulan kovanlara monte edilmesiyle hayat bulan Ş&P,Federer ve MGE mermilerini yıllarca bana mısın demeden atan bu 'Emekçi' silahların önünde saygıyla eğiliyorum.

Alıntı

sandeman demiş ki:Daha birşey görmediniz efendim. Siz bir de bunların attığı mermileri görseydiniz ne derdiniz. Lokum gibi kesilmiş metal parçalarının eye marifetiyle şekillendirilmesi,bir şekilde kapsül takılıp göz kararı barut doldurulan kovanlara monte edilmesiyle hayat bulan Ş&P,Federer ve MGE mermilerini yıllarca bana mısın demeden atan bu 'Emekçi' silahların önünde saygıyla eğiliyorum.

nasil yani birde utanmadan fişek'temi yapmışlar???

Alıntı

sandeman demiş ki:Daha birşey görmediniz efendim. Siz bir de bunların attığı mermileri görseydiniz ne derdiniz. Lokum gibi kesilmiş metal parçalarının eye marifetiyle şekillendirilmesi,bir şekilde kapsül takılıp göz kararı barut doldurulan kovanlara monte edilmesiyle hayat bulan Ş&P,Federer ve MGE mermilerini yıllarca bana mısın demeden atan bu 'Emekçi' silahların önünde saygıyla eğiliyorum.

O kadar da değil sn sandeman. Tamam fişek dolduruyorlar ama kurşun çekirdeklerini kalıplara döküp üretiyorlar. Sonrada hafiften kurşun artıklarını temizliyorlar. Üstelik doldurdukları barutuda ölçerek koyuyorlar. Hakkını yemeyelim ustalarımızın. Smile

Alıntı

Ben gördüğüme inanırım. Çekirdeğin yapılışında kalıba dökse,sonuç benim gördüklerim gibi olmazdı. Alenen yamuk bir dikdörtgene çekirdek şeklini veriyordu ama nasıl yaptığını maalesef soramadım. Barutu da iyi kötü bir ölçekle koyuyordur,ölçek kullanmasa bile ne de olsa yılların tecrübesi. Ama günahını almama konusunda ne diyebilirimki,adam neticede kaçak mermi doldururken yakalandı.
Bu arada bu işlerde oldukça iyisiniz herhalde Big Grin
Işık ve sevgiyle...

Alıntı

Ben hep diyorum bu MKE mermileri cok pahalli satiyor diye.
Millet ne hallere dusuyor ucuz mermi icin. Smile
Yoksa namlu capini tutturamiyorlar da ozel mermi mi yapiyorlar acaba? Big Grin

Alıntı

harun demiş ki:Ben hep diyorum bu MKE mermileri cok pahalli satiyor diye.
Millet ne hallere dusuyor ucuz mermi icin. Smile
Yoksa namlu capini tutturamiyorlar da ozel mermi mi yapiyorlar acaba? Big Grin

Sn harun. Sorun mermilerin fiyatı değil. İstihkak sayısının az olması piyasada talebin yüksek arz ın düşük olmasının etkileridir bunlar. Ne yapsın 200 adetle yılmı geçer. Her kovan 5 defa dolsa alsana 1000 mermi istihkakı SmileSmileSmile

Alıntı

Arkadaşlar, bu akşam bi arkadaşımla muhabbet ettim. Mermi istihkakımı sordu... hayırdır dediim... düğün var dedi...

Tamam dedim 4 TL tanesi...

Dedi ne yapıyorsun... Dedim düğünde atma diye pahalı veriyorum....

Teşekkür etti...

Devlet-ü alimizde mantık bu... Pahalı olsun millet kullanmasın

Alıntı

O zaman bazıları temelli düğün manyağı olmalı ki devlet 50 mermiden bir gram fazla vermiyor. Canına yandığım nasıl bir mantıktır hala çözemedim.
Işık ve sevgiyle...

Alıntı

Amerikadamıyız avrupa da mı ben anlamadım mermı dolduranlar tabanca yapanlarSmile Mermıyı bu ulkelerde alıp ıstedıgınız gıbı dolduruyor ve yapıyorsunuz ıstedıgınız cekırdegı alın yapısı seklı nasıl ıstıyorsanız. Yada kendınız dokun ama artık kımse ugrasmıyor, fabrıkasyon hazır cekırdek varken. Kovanları da kullanın kullanabıldıgınız kadarSmile
Tabancanızın ıstedıgınız yerıyle oynayın hıc sorun yok. Avrupada devlete bıldırmenız yeterlı. Amerıkada onu da bıldırmenıze gerek yok.
Gun gelır bunlar da Turkıye de normal olur derken bızde hersey yasaklamalara gıdıyor hanı nerde avrupalılasma?

Anlasılan bizde de bazıları hızlı avrupalılasdı Smile

Alıntı

İki sene kadar evveldi yanılmıyorsam. İhtilal dönemini oldukça acı bir şekilde tecrübe etmiş bir büyüğümüzün iş yerinde oturuyoruz. O günleri konuşurken laf döndü dolaştı silahlara geldi(her zaman olduğu gibiSmile), dedi ki; bir gün Aksaray'da o dönemlerde yoğun olarak uğradığımız bir mekanda çıkan arbede esnasında ortalık fena karıştı. Daha ne olduğunu anlamadan insanlar kaçışmaya başladı ve mecburen müdahale ettik. Kapıları kapattırdık ve olayı çözmek için istişare ederken bizim çocuklardan biri; -"Bunda silah var" dedi. Hemen belinden tabancayı alıp sormaya başladık, sen kimsin, necisin diye? O sıra gözüm silaha ilişti ve arkadaşın elinden alıp incelemeye başladım. Bende bulunan T serisi Browning'nin aynısı hemen hemen. Ama bu işte bir gariplik var diye düşünürken, üstünde ki yazıları okumaya başladım. Hilafsız aynen "ZAL AFATSUM" yazıyordu. Markayı ilk defa duymuştum, ki o dönem piyasada bol bulunan "Taurus" veya benzeri Arjantin, Brezilya silahlarına da benzemiyordu. Adama tam nerden buldun diye soracakken o müthiş ve safi Karadeniz şivesiyle "-Ula uşaklar, emicemin uşağu yaptı, üstündeki de imzasudur" deyince gülüşmeler başladı. Adamcağız bir iş için İstanbul'a gelmiş ve ortalık karışık olduğu için yanına silahını almış. Olaylarla da alakası yokken bir hengamenin tam ortasında kalakalmış. Bir çay ısmarlayıp, işini halletmesi için yanına bir arkadaş verdik ve yola vurduk.

Bu ve buna benzer onlarca sahneyi hepimiz yaşadık yada çevremizden duyduk. Ama ortaya el işçiliği ve yokluklar içinde yapılmış müthiş şaheserler çıksada, yinede dikkatli olmakta fayda var benceSmile Zira lise yıllarında bir arkadaşım buna benzer bir silahla yaptığı artistik "düğün atışı" sırasında kırıma uğrayan sürgü neticesinde elinden yaralanmıştı. Ben onu olaydan birkaç gün sonra görmeme rağmen elinin durumu hiç iyi değildi. Hem hökümetle ters düşmemek için hemde böyle riskleri beraberinde taşıdığı için bu tip yapılardan uzak duruyorum. Gerçi fabrikasyon bir modellede aynısı başa gelebilir ancak, tedbirsiz tevekkül olmaz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi