Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9 mm parabellum mke mermisi
Sn.alikozanoğlu bunlar G19 ile yapılan atıştan kaldı, 2009 yapımlarda da aynı kapsül çevresinde 3 tane iz bırakıyor ama neden? Kapsüllerin tamamı yamuk diyebilirim hepsi şişti. 2007-09-10.

http://www.tabancatufek.com/forum2/attac...p?aid=1478

Şu fotoğrafta da var, 3 tane nokta bırakıyor...

Alıntı

Sn. kotucenk,

Kabilse bir de bu fişeklerin atılmamışlarına bakın. Fişek kovanı kafasında, kapsül çevresine teğet olan kare, üçgen veya çizgi (hatta bazı fişeklerde kapsül çeperine paralel bir daire) şeklindeki izler (bunlar bazı askeri tüfek fişeklerinde de görülebilir) kapsülün oynamaması için vurulan perçinleme zımbalarıdır.

Kapsül merkezinde, iğne izi etrafında oluşan ve iğne yuvasına doğru çıkan şişlikler ise (bazı ticari/spor fişeklerde görülen bombesi fazla düzelmiş ve sürgü yüzündeki tüm üretim izleri üzerine geçmiş kapsüller de dahil olmak üzere) ya fişeklerde dolum sebebiyle aşırı basınç olduğunu, ya da kapsül gövdesi sacının gereğinden daha yumuşak olduğunu gösterir. Askeri silâhların çoğundaki kalın iğne çapları ve aşırı iğne deliği toleranslarının sebep olduğu boşluklar da bu şişme/taşma durumlarının bir sebebidir.

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

Bugün Asp poligonda gerçekleştirdiğimiz 37 atıştan sonra, evde temizlik faslında sarı yanmamış barut artıklarıyla beraber bulduğum 2mm ye 2 mm lik metal parçası, tabancayı(k10 siyah) çok iyi kontrol ettim, namludan ya da tabancanın kalanından kopmuş değil, rengi de kendisi de bildiğiniz olta kurşununa benziyor.

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Merhaba,
Konu eskilerde kalmış, 9mm parabellum MKEK fişeğinin güncel resmi verilerini paylaşarak hortlatmış olayım.

[Resim: 1.png]

Alıntı

MKE den mermi alırken, sterling istiyorum,MKE mermi istiyorum diye seçim yapabiliyor muyuz?Siz hangisini seçerdiniz. Mermi konusunda tecrübeli arkadaşlar bilgi verirlerse memnun olurum.Forumda arama yaptım,memnuniyet sterling den yana gibi görünüyor fakat memnun olmayanlarda var. Yarısını MKE yarısını sterling alıp denememi yapsam.Bu şekilde alabiliyor muyuz bilgisi olan var mı?

Alıntı

(12-09-2018, 02:18 PM)Turkmen demiş ki: MKE den mermi alırken, sterling istiyorum,MKE mermi istiyorum diye seçim yapabiliyor muyuz?Siz hangisini seçerdiniz. Mermi konusunda tecrübeli arkadaşlar bilgi verirlerse memnun olurum.Forumda arama yaptım,memnuniyet sterling den yana gibi görünüyor fakat memnun olmayanlarda var. Yarısını MKE yarısını sterling alıp denememi yapsam.Bu şekilde alabiliyor muyuz bilgisi olan var mı?

En son bir mke bayisinden yıllık istihkakın bir kısmını sterling bir kısmınıda mke aldım. alınabiliyor.

Alıntı

(13-04-2011, 10:14 PM)kotucenk demiş ki: [Resim: 13042011265.jpg?t=1302721375]

Kapsül çevresinde neden 3 tane nokta oluşuyor merak ettim gece gece Big Grin  
Kendi silahım ve sterling marka mühimmatla yaptığım atımlarda karşılaştığım soruna bakarken rastladım.Eğer fotoğrafı paylaşabilirsem NZ seri Browning Hi-power la yapılan 2017 yılı ve aynı kutudan yapılan atışların boş kovanlarının bazılarını göreceksiniz. Kimisinde sorunsuz iğne izi oluşum atım gerçekleşirken kimisinde kapsülün dışa doğru şişmesi hatta 1-2 tanesinde ikinci kez tetik düşürülerek patladığı oldu. konuyla ilgili bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim. 
dipnot: mart 2018  den bu yana silahımla toplamda 800 atım yaptım yarısı sterling yarısı mkek mühimmatı. 
[Resim: IMG-8301.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi