Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Güney Kore'den bir revolver
Dün Seul'den çıkış yaparken güvenliğin belindeki revolver dikkatimi çekti. Yanına gittim çap vs. sorucaktım fakat ingilizce bilmediği için tarzanca anlaşarak telefonumdaki silahların resmini gösterip benim dedim. Kendisinden bir foto rica ettim, kırmadı sağ olsun Smile

Revolver oldukça küçük. Üzerinde ''D.H. SERİES 95'' ve ''MADE İN KOREA'' yazılarını okuyabildim. İnternetten araştırdım fakat bulamadım.

[Resim: grnt004tqw.jpg]

Alıntı

İlginç bir silah Sn.durango, ilk defa görüp duyduğum silahlardan birisi...Sanırım uzak doğulular her şeyi önce kopyalayıp, sonra da kendilerine göre yorumlamayı alışkanlık haline getirmişler. Aşağıda da Çin Polisi' nin yeni görev silahı olacak olan 9x19 mm kalibrede bir revolveri görüyorsunuz...

[Resim: 89013330.jpg]

[Resim: 81307572.jpg]

[Resim: 75355467.jpg]

[Resim: 42719783.jpg]

[Resim: 29922245.jpg]

Alıntı

durango demiş ki:Dün Seul'den çıkış yaparken güvenliğin belindeki revolver dikkatimi çekti. Yanına gittim çap vs. sorucaktım fakat ingilizce bilmediği için tarzanca anlaşarak telefonumdaki silahların resmini gösterip benim dedim. Kendisinden bir foto rica ettim, kırmadı sağ olsun Smile

Revolver oldukça küçük. Üzerinde ''D.H. SERİES 95'' ve ''MADE İN KOREA'' yazılarını okuyabildim. İnternetten araştırdım fakat bulamadım.

[Resim: grnt004tqw.jpg]

Sn.Durango, üzülerek söylüyorum ki siz de maalesef "Silahontama Tabancikus" hastalığına yakalanmışsınız.Tabancası olan şahısların tabancalarına bakmadan duramamak,İlginç gelen tabancayı mutlaka incelemek istemek ve fotoğrafını çekmek,hastalığın tipik belirtilerinden bir kaçıdır.Ben de halen bu hastalığın pençesindeyim.Her geçen gün de hastalık ilerliyor.Big Grin

Bu arada 2 nolu mesajdaki tabancanın emniyet mandalına dikkat ettiniz mi? İlk defa yarı otomatiklerde kullanılan tipte bir emniyet mandalının bir revolverde kullanıldığını gördüm.İlginç....

Alıntı

ceycey demiş ki:Sn.Durango, üzülerek söylüyorum ki siz de maalesef "Silahontama Tabancikus" hastalığına yakalanmışsınız.Tabancası olan şahısların tabancalarına bakmadan duramamak,İlginç gelen tabancayı mutlaka incelemek istemek ve fotoğrafını çekmek,hastalığın tipik belirtilerinden bir kaçıdır.Ben de halen bu hastalığın pençesindeyim.Her geçen gün de hastalık ilerliyor.Big Grin

Tedavisi olmayan bir hastalık Sn. Ceycey Big Grin
Koleksiyoner yakınımdan bahsetmiştim. Yanına gidince adamdan çok silahlarıyla ilgileniyorum, ayıp oluyor ama elimde değil Big Grin

Sn. Ceycey bu arada bu ayın 13-15'i arası Mke'den yeni bir tabanca almak için Ankara'ya gelicem. Müsait olursanız birlikte gidebiliriz.

Alıntı

Sn.Durango ayın 17'sine kadar buralardayım.Memnuniyetle eşlik ederim.

Alıntı

Vay,bir geri sayım daha ha? Ah yok ki cebimizde paramız Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi