Değerlendir:
  • 1 Oy - 4 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAFİR YASAKLANIYOR
09-07-2009, 09:56 PM
RE: SAFİR YASAKLANIYOR
xf7er Yazdı:Aslında hazır yasaklamaya başlamışken, Hertürlü araç alımınıda yasaklasınlar, malum çok trafik kazası oluyor, kamu güvenliği için büyük risk. Hatta bilgisayar ve internetide yasaklasınlar, insanlar internet ve bilgisayar sayesinde mazallah sakıncalı şeyler öğrenip "diğer ülkelerde insanların insanca nasıl yaşadığı gibi" kamu güvenliğine zarar verebilirler, sokağa çıkmayıda yasaklasınlar, insanların sokağa çıkması demek kamu düzeninin allak bullak olması demek.

En iyisi bu taslakları hazırlıyanlara at gözlüğü takmayı yasaklasınlar.

bravooo....+1 aynen katılıyorum
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-07-2009, 10:17 PM (Bu Mesaj 09-07-2009 10:30 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : özgürizmirlim.)
elin gavuru ülkesinde bırakın safir gibi etkili menzili düşük bi silahı kullanmayı...askerin kullandığı en ağır makineli tüfekleri kullanmakta ve sahip olmakta....
adamlar bireysel ağır top tüfekle donatılsın bizlerde yasalar çerçevesi içerisinde sadece av tüfeği kategorisindeki tüfekleri dahi kullanamayalım bile... ne ala bee...
bi zevkimiz bu var zaten onuda yasaklayın....
sınırlardaki mayınlarıda bi şekilde kaldırtacaklar....adamlar kuş avına çıkar gibi teknolojik silahlarla elini kolunu sallaya sallaya girecek ülkeye bizde meyve bıçağıylamı savunacağız memleketi... en azından safirle ülkeye giren bi gavuru gebertsek kâr olacak ama....
bir kaç yıl geriye dönüp bakın bosnada halkı silahsızlandırdılar ne oldu..sırp köpekleri elleri boş insanları katletti bizdemi böyle olalım...

maalesef sağlıklı düşünemeyip bu tarz yaptırımlara imza atan kişilere karşı spetsnaz'ın hazırladığı yazıyla cevap verelim..konu sadece safir değil av tüfekleride gümbürtüye gidiyor....

bizler demiyoruzki sivil hayatta mg3, bixi, g3, kanas, kullanalım diye....
sadece av amaçlı veya hobi atış talimi yapmak için safir yada av tüfeği kullanmak istiyoruz...
toplum düzenini bozmak adına böyle saçma sapan dayanaklara varan yaptırımları yasalaştırmak gerçekten mantıksızca bi durum.. adam öldürmek isteyen safir ve av tüfeğiyle değil..isterse kurusıkı tabanca ile ve hatta sapan bile aynı işi halleder....
bunaltmayın bizi yahuu....
tamam bazı yaptırımlara bizde destek verelim..mesela ruhsatlı silah sahibi kişi,adam vuruyorsa veya magandalık yapıp şehrin göbeğinde silah sıkarak balkonda oturan çocuk ve yetiştinleri bilmeden dahi olsa öldürürse en ağır cezayı ver ...ama yasa gereği ruhsatını çıkaran harcını yatıran kaçak silah taşımayan dürüst kişleride sık boğaz etmeyin...
vatandaşımızın yaşantısına nasıl yardımcı olabilirim diyeceklerine...nasıl tepesine binerim nasıl vergilerle boğarım zihniyeti insanı üzmektedir....
at-avrat-silah denklemini bozdurtmayalım dostlar..biz türklerin özünde var silah...

söylenecek çoook söz var ama anlayana.......
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
10-07-2009, 01:28 PM
Hayırlı ugurlu olsun ne dıyım yenı yasa onaylandı.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
10-07-2009, 03:21 PM
TSE: Belgeyi iptal ettik, M16 gibi av tüfeğini artık satmayın

Safir Silah Sanayi adlı firmanın TSE Gebze Müdürlüğü’nden ’Av tüfeği standartlarına uygunluk’ belgesi alarak üretimini yaptığı, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün de satışına müsaade ettiği tüfeklerin görüntüsü bile korkunç. Firma yetkilileri her şeyin yasal olduğunu söylüyor, TSE Başkanı Kenan Malatyalı ise "O tüfeğin uygunluk belgesi ekim 2007’de iptal edildi. Verenler hakkında da soruşturma açıldı" diyor.

TÜRKİYE’de binlerce kişinin ’av tüfeği satın alma belgesiyle’ ABD ordusunun efsane tüfeği M16’ya çok benzeyen tüfeklerden satın aldığı ancak TSE’nin bu tüfeğin av tüfeği standartına uygunluk belgesini iptal ettiği ortaya çıktı. Safir Silah Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin (safir Silah Sanayi) tüfekleri, TSE Gebze Müdürlüğü’nden alınan ’Av tüfeği standart uygunluk belgesi’ ile üretmeye başladığı ayda 1000 adet üretim kapasitesiyle binlerce tüfek ürettiği ve sattığı bildiriliyor. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Genel Başkanı Kenan Malatyalı, "TSE’nin av tüfeği standartı belli. Bu silaha izin verirken, namlu ve dipçik kısmıyla ilgili muğlak ifadeler olduğu halde ihtisas kurulundan görüş almamışlar. Gebze’deki arkadaşlar kendi inisiyatiflerini kullanarak uygunluk belgesi vermişler. Bir şikayet üzerine yeniden incelemeye aldık ve geçen yılın sonuna doğru (Ekim ayı) belgesini iptal ettik. Gebze’de belgeyi veren komisyon üyeleri hakkında da soruşturma açtık" dedi.

Antalya’da da sergilendi

M16 gibi av tüfeğinin tüm modelleri, 17-20 Nisan tarihleri arasında Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu’nun liderliğinde Antalya Suena Otel’de düzenlenen Av ve Yaban Hayatı Sempozyumu sırasında da sergilendi. Tüfekleri görenlerin ’bu tüfekle ava gidilir mi’ ya da ’Jandarma bu tüfekle avlananları görse terörist diye ateş açar’ gibi espriler yapdığı ortamda, Federasyon yetkililerinin hiçbir yorum yapmaması da dikkat çekti.

Rakibimiz şikayet etmiş

Safir Silah Sanayi Genel Müdürü Ayhan Yalçın, "TSE’nin iki yıl önce onayladığı, altı ay, bir sene sonra tekrar ikinci komisyonla onayladığı belge konusunda, yabancı bir markanın temsilcisi olan bir rakibimizin şikayeti üzerine böyle bir harekette bulundu. Biz de bu konuyu yargıya intikal ettirdik. Bizim üretim ve satışımız normal olarak devam ediyor" dedi.

Bu tüfeği dönüştüremezler

Safir Silah Sanayi Genel Müdürü Ayhan Yalçın, M16 benzeri bu tüfeğin sadece av fişeği atabildiğini, yivli M16 mermisi ya da başka bir mermi atabilen bir silaha dönüştürülemeyeceğini söyledi. Yalçın, patentini aldığımız konu çalışma sistemi ve bu sistemde kullanılabilecek özel av fişeğidir. Tüfeğimiz bu fişek dışında başka bir fişeği ya da mermiyi atamaz. 10 küsur milimetre çaplı bir yivli silah fişeğini bu tüfekte kullanmak için o çapta ancak uçaksavar mermisi lazım ki o da sığmaz. Bunun için namluyu, mekanizmayı, şarjörü değiştirmek, yeni bir tüfek yapmak gerekir" dedi.

http://i8.photobucket.com/albums/a34/r_oremland/TomCruiseinCollateral.gif
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
10-07-2009, 03:41 PM
baris Yazdı:Rakibimiz şikayet etmiş

Safir Silah Sanayi Genel Müdürü Ayhan Yalçın, "TSE’nin iki yıl önce onayladığı, altı ay, bir sene sonra tekrar ikinci komisyonla onayladığı belge konusunda, yabancı bir markanın temsilcisi olan bir rakibimizin şikayeti üzerine böyle bir harekette bulundu. Biz de bu konuyu yargıya intikal ettirdik. Bizim üretim ve satışımız normal olarak devam ediyor" dedi.
Sn.Barış,
Söz konusu firmanın adına açıklar bir belgeyi sunabilirseniz, çok memnun oluruz. Bu tür firmaların ürettiiği ya da ithal ettiği her türlü ürününü boykot etmenin, her silahseverin boynunun borcu olduğunu düşünüyorum.

Saygılar.

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
10-07-2009, 03:41 PM
Acaba hangi firma. Bir anda kafamda isim yanıp sönmeye başladı,epey sarsıldım. Yahu bu kadar işbilir başka bir firmamız olduğunu zannetmiyorum.
Işık ve sevgiyle...
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
10-07-2009, 04:03 PM
sandeman Yazdı:Acaba hangi firma. Bir anda kafamda isim yanıp sönmeye başladı,epey sarsıldım. Yahu bu kadar işbilir başka bir firmamız olduğunu zannetmiyorum.
Işık ve sevgiyle...

Bence Sarsılmazsınız Sn. Sandeman,

Belki biliyorsunuzdur. Yivli tufeklerin satışı konusunda test yetkisi Titremez bir firmaya verildi. Muhteremler daha hiçbir tüfeğe belge vermediler. Herhalde ellerindeki yivli stokları bitince vermeye başlarlar.

harun@ctm.com.tr
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
10-07-2009, 04:11 PM (Bu Mesaj 10-07-2009 04:14 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Aylar önce, başka bir konuda yazdığım yazılar...

lupus Yazdı:Arkadaşlar, başlık vesilesi ile aklıma takılan bir başka konuyu da sizlerle paylaşmak istiyorum.
Şu anda ülkemizde hafif silah sanayinde, el altından ciddi bir tekelleşme operasyonu yürütülmektedir. Konu ile ilgili yetkili ve güçlü, her türlü dernek ve sivil kuruluş, hafif silah üretimindeki işletmeler, yavaş yavaş tamamen Sarsılmaz ve bağlı şirketlerin kontrolüne geçmektedir. Olay sadece yerli hafif silah üreticileri ile kısıtlı olmayıp, halihazırda ülkemize ithalatı yapılmakta olan marka ve modellerde de kendisini hissetirmektedir. Son bir kaç yıldır MKEK'nin uyguladığı ithalat ve fiyatlandırma programının da, ama gönüllü, ama kerhen, bu amaca zihmet ettiğine dair artık kafamda ciddi şüpheler uyanmaya başladı. Umarım yanılıyorumdur. Çünkü bu hafif silah sanayimizin ve olmayan atıcılık kültürümüzün sonu olur...

lupus Yazdı:Arkadaşlar, en azından artık sadece kendi adıma şuna karar verdim. Bundan sonra Sarsılmaz'ın kendisinin veya her hangi bir şekilde ortak yada yatırımcı olduğu herhangi bir firmanın ürettiği, bu firmaların ithal edip pazarladığı hiç bir ürünü kesinlikle almayacağım. Elimden en azından bu geliyor. Saygılar.

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
10-07-2009, 04:13 PM
lupus Yazdı:
baris Yazdı:Rakibimiz şikayet etmiş

Sn.Barış,
Söz konusu firmanın adına açıklar bir belgeyi sunabilirseniz, çok memnun oluruz. Bu tür firmaların ürettiiği ya da ithal ettiği her türlü ürününü boykot etmenin, her silahseverin boynunun borcu olduğunu düşünüyorum.

Saygılar.

kesinlikle katılıyorum...
Alıntı Yaparak Cevapla
10-07-2009, 07:22 PM
safiri şikayet edip ortalığı bulandıran firmaya sesleniyorum....
amerikalılar bile bu efsane silah olan M16'yı üretip ilk olarak vietnamda kullandılar..yıllar geçmesine rağmen çeşitli iyileştirmelerle halen kullanmaktalar... bu silahın mucidi bile aynı şekle sahip av versiyonunu akıl edip üretmediğine göre.... takdire şayen düşünce ile av versiyonunu üretme girişiminde bulunup ar-ge sini tamamlayarak üretime geçen insanları neden çekememezlikle birlikte böyle seviyesizce tavırlar eşliğinde şikayet edip üretim izni veren kurumun dahi aklının karışmasına sebebiyet vermek gerçekten basitlik göstergesidir.... şikayet eden firmada gerçek M16 satışını yapmaktadır... zaten zahmet edip araştırma yaparlarsa müzevirci beyler... safir sahiplerinin içinde çok az bir kısım av amaçlı almıştır...bende dahil hobi için atış talimlerinde kullanmaktayım.... insanların bir şeyler başarıp kazandığı popülerliğini bu şekilde kıskançlıklarla baltalamak gerçekten Türk sanayisine hainliktir.... amerikalılar bile av versiyonunu üretmeyi akla getirmediklerinden şaşkınlıkla ve beyeniyle safiri kullanmaktadırlar....ayrıca safirarms firması malının sonuna dek arkasındadır...her türlü satış sonrası desteği kullanıcılarına yansıtmaktadır....bahsi geçen şikayet unsuru firmanında sattığı ürünlerden sıkıntı yaşayan kullanıcılara ne denli ilgi göstermediğide bilinmektedir...buyrun siz karar verin kimin ilgili, kimin ilgisiz olduğuna....
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS