Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: POLYMERMI? ÇELİK GÖVDEMİ?
Bu anket kapalı.
POLYMER GÖVDE Mİ ?
40.74%
11 40.74%
ÇELİK GÖVDE Mİ ?
59.26%
16 59.26%
Toplam 27 oylar 100%
* Bu ankete oy verdiniz. [Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POLiMER GÖVDELİ TABANCA MI? ÇELİK GÖVDELİ TABANCA MI?
POLİMER GÖVDELİ TABANCA MI? ÇELİK GÖVDELİ TABANCA MI?

Yaşadığımız yüzyılda teknolojinin ilerlemesiyle, pek çok yeni üretim tekniği ve hammadde ortaya çıktı. Buna rağmen bazı insanlarda teknolojiye güvensizlik var. Yeni nesil polimer tabancalara hemen uyum sağlayıp benimsediler ve çok memnun kaldılar. Bazı insanlar da çelik gövdede ısrar ediyorlar ve hala bu tür silahları kullanmaktan son derece memnunlar. Ben bir silahsever olarak, ''Çelik gövdeli tabanca mı, polimer gövdeli tabanca mı? '' sorusuna cevap arıyorum.

Alıntı

Sn WOLFEYES

bu anketi yapmadan önce forumu incelemenizi tavsiye ediyorum, öncelikle forum kurallarını okuyunuz, ve madem anket yapıyorsunuz anket bölümüne başlık açsanız daha iyi olmazmıydı...

Alıntı

ANKETTE EKSIKLIK VEYA BIRILERINE SAYGISIZLIK ICEREN BIRSEY VARSA KUSURA BAKMAYIN BENIM AMACIM GENEL BIR GORUS ALMAKTI...

Alıntı

Kişisel görüşüm polimerden yana.

Her ne kadar tabanca konusunda çok bilgi sahibi olmasamda mühendis olarak belirteceğim nokta metal malzemeleri insan oğlu MÖ3000 yılı ve öncesinden günümüze kadar süre gelen zaman boyunca işledi şekil verdi. Farklı malzemelerin, çeşitli alaşımların ve üretim tekniklerinin sonuçları ve yapabilecekleri konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahibiz ve bu yelpaze içerisinde gelişim devam etmekte.

Fakat forumda polimer (nylon) olarak tabir edilen. Mühendislikte kompozit olarak nitelendirilmesi yapılan bu malzemerin gelişimi son 40 yıl içersinden uzay çalışmaları sayesinde ortaya çıkmıştır, geliştirilmesi hala devam eden malzemelerdir. Son 15 yıllık süreç içerisinde korkunç bir gelişim hızı göstermiştir. Mühendislikte inanılmaz korozyon dirençleri, düşük sürtünme katsayıları, yüksek mukavemetleri ve hafiflikleri ile çelik ve alaşımlarına alternatif birçok ürünü ortaya koymuşlardır.

İnanıyorumki bu gelişim hızları ile önümüzdeki 20 sene sonra belkide tamamen kompozit (polimer) namluları, üst kapak takımlarını, atım yataklarını veya iğneleri tartışıyor olabiliriz.

Teknoloji ve malzemedeki bu gelişim hızı gelecekte gelenekselciler ve yenilikçiler arasında bir çok ateşli tartışma konusuna neden olacağınada inanıyorum.

Sonuçta son kullanıcılar karlı çıksın birçok yeni alternatifler ve ürünler oluşsun.

Saygılarımla.

LAMRETOEJ

Alıntı

Bir gün olursa ilk silahım çelik olsun isterim. 2. silahım da polimer olabilir.

Alıntı

Ömürlükte çelik,taşımada polimer
çelik olan ince kibar yapılı ve sağlam olursa taşımada çelikte tercih edilir,ama dolu ağırlıkla 1250 gram günde 8 saat taşınmıyor.

Alıntı

Kaliteli olduktan sonra hic farketmez, her ikisi de olabilir...

Alıntı

hafif ve sağlam = polimer

Alıntı

Bence çelik. Silahı seyrederken göze hoş gelmeli. Eline alınca çeliğin verdiği hissi polymer vermiyor.

Saygılarımla

Alıntı

Merhabalar,
Ben polimer silahları beğeniyorum, çelik silahlardan da beni cezbeden güzellikte olanlar var.
Bu arada sayın forum yöneticileirmiz,
Bu ankete oy vermediğim halde bu ankete oy verdiniz ibaresi çıkıyor, bilginize,
Sevgilerimle.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi