Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mauser (mavzer) Tüfek
Sayın çakaralmaz bahsi edilen kırıkkale tüfekler sandığınız gibi elimizin altında curuyup gitmiyo bildiğim kadarıyla tanesi 25 dolardan kanadaya satıldı

Alıntı

Elde ne varsa yaklasik 400.000 adet Turk tip 7.9 mm Mauser , As-Fa , Kirikkale 70 lerde 70cente muhtacken disariya 5-10 dolardan hurda adina satildi beyler!! TR yapimi unlu Kurtulus filminde bile Turk suvarilerinin sirtina Amerikan WWII modeli M1 Karabina verdiler eeeee baskasi harbisi artik elde yok diye, ayiptir ayip , bugun yerli sinamacilar bile tufek bulamiyor kopukten abuk subuk seyleri veriyorlar ozum ona zamane kinali kuzularinin eline .. ,

Bir yabanci arastirmaci arkadasimin hazirlaradigi kitap icin gereken bazi teknik istatiksel bilgiler ve bazi seri numaralari ri icin MKE yazdigi soruya , MKE devlet sirridir soyleyemeyiz diye cvp vermistir aslinda kiliftir cunku biz Turkler kayit tutmayiz , kin gutmyiz balik hafizaliyiz , ne silahimizin kaydi olur nede hafizamizin ,yazili kaynak sevmeyiz olsada bakmayiz arastirmyiz zaten ...daha bitmedi bakin dinleyin ayni arkadasa Amerikadki bir konsolosluk isin icinden cikamadigindan cevap olarak; Turk Dis Islerinin resmi dili Franizcadir Ingilizce yazmayin Franizca yazin oyle size cevap verelim demistir !!Amerikada Franizca yazisma ?? hangi devlet 75 sene sonra devlet sirri tanesi 10 dolardan satilirmi peki ulan!!

Elimizde ne kitap ne resmi kaldi iste boyle oradan buradan kopyalariz !Gavur tufeginin incigini cincigini iyi bilir Kelesmi iyi M16 mi daha iyi diye cene calar G3 u yerden yre vurur ! oradan buradan ozenti yazilardan kopya cekeriz , ama ejdad yadigari ve gunumuz Amerikaen en cok tuttugu < Eski dunyanin eski okulun babasi > dedigi Turk Mavzer1den Koc Kirikkaleden haberimiz olmaz ..elimizdekilri Jandarma gorse kapar sahibini iceri atar ...

yukaridaki resimdeki mermiler ise ABD de 1933 ten 1948 e kadar damgali Turk fisekleri Harp Bandolier lerinde < bez fisekliklerde >7x<2x5>=70 adedi gecen sene bakir zarflilar 14 celik zarflilar 12 dolara satiliyoru bu sene artmilar birisi 20 digeri 24 dolar olmus buyrun buradan yakin!!!

En son iki sene once MKEK web sayfasi Jandarma depolarinda bulunan son Kirikkale 90.000 Mavzer ve 60,000 WWII Ingiliz Enfild Mark IV ve 2.000.000 7.9 , 3.500.000 3030 Ingiliz bazi eski Stenler dahil muhummati ucbes kurusa sattilar !!!!

Ne diyim artik burada herkes iyi durumda olan bir Turk mavzeri alip av icin 200 dolara degistirip toplam 300 bilemediniz en baba 500 dolara nefi s av tufegi yada atis poligon tufegi sahibi oluyor ..sizde ithale binlerce dolar para basiyorsunuz

not bu arada resimdeki Bill baska bir silah formunda arkadasimdir unlu bir kolleksiyoncudur aman aman Turk degil belki ama Turk tufegi dostudur ama sizden ricasi kaynak gosterilerek resimleme olursa daha iyi olur diye dusunmekte , bende sadece araci olarak soylemek durumundayim ,

ayrica yukaridan asagiya siralanmis olan Turk tufekleri hepsi 7.9 olup eski 7.65 lerden cevirilmistir Kirikkale olarak anilmazlar 33 AS-FA olarak bilinirler

en yukaridaki 1887/33 altindaki 1903/33 yine sirasiyla iki adet 1893/33 yada salt M1938 Kirikkale olup en altaki kisa tufek ise yine 1903/33yada 38 olarak anilan Ankara fabrikalari AS-FA imalatidir Amerikada bulunan bir silah sitesinden alinmistir

saygilarimla

Alıntı

M1 leri satamazlar cunku Nato degil direk Amerikan askeri yardimidir ya ispatli resimli kayitli goz onunde imha edicen yada beklicen Amerikalilar gelip geri alacaklar,cunku askeri yardim hibe olmadikca ABD malidir ..

Ayrica sirasi gelmisken sormak isterim hic akliniza geldimi yada ben gibi sizinde aklinizi kurcaliyormu?

Neden durup duruken Cumhurbaskanligi muhafiz kitasi dahil butun ihtiram ve merasim kitalari kromlanmis M1 tufege donduler acaba ? Guney doguda ve diger bazi birimlerde silahlar hurdaya ciktida piril piril G3 ler hepsi muharip birikleremi gonderildi eeeeee o zaman milli G3 u aldin elinden merasim kitasinin yerine kisa Kirikkale ver < herhalde biraz kalimistir elde >

Yoksa Ergenekon kapsaminda hani bazi supheli ve sanik Pasalar karsi Amerikanci ve karsi Natocu olarak suclaniyor ve Sanghayci olarak karalanmak isteniyor Irana yaklasiyor, Rusyaya goz kirpiypr , Cinden roket teknolojisi getirecek bunlar deniliyor ya >>>>> iste bu sebeble simdide bizim gorev basindakiler Amerikaya bizim Amerikancilar acaba bak biz hala sizinleyiz mesajimi veriyorlar acaba diye dusunmeye basladim ben

..oyle canim artik yillardir milli tufek sayilan G3 elden birakilip neden birden bire M1 e donduk , Devlet politikalari daha karsilamada baslar kirmizi hali uzerinde Merhaba Asker diyene Mehmetcik saol derken, ses desibeli bile adamina, konuguna gore ayar edilir ....hayrola neler oluyor siz ne dersiniz?

Bana oyle geliyor vede pek yanilmiyorum gibi geliyor, vede hic hosuma gitmiyor Atami cok daha ozluyorum giderek!!

Alıntı

Mauser 98k fotoraflı sök-tak.
http://www.surplusrifle.com/mauser98k/ri.../index.asp
Mauser 98k fotoraflı bolt sök-tak.
http://www.surplusrifle.com/shooting/mau.../index.asp

Alıntı

arkadaslar öncelikle aranıza yeni katılan bir arkadas olarak,herkese selam ve saygılarımı gönderiyorum.bende de bir tane Alman mauser var.model 98.gayet iyi durumda.satmayı düsünüyorum,su an ruhsat aşamasında.almak isteyen arkadas olursa anlasabiliriz diye umut ediyorum.resimlerini isteyen arkadas olursa gönderebilirim.herkesin işi rast gitsin..

Alıntı

Sn.sniperrr58, silah ilanı verirken, resimlerini ( ki ayrıntılı resimler olmalı, silahın seri nosu,fabrikasyon yazıları ve alameti farikalarını içermeli) imal yılını, silahın neden ruhsat aşamasında olduğunu ve işlemin hangi safhada bulunduğunu ve istediğiniz rakamı açıkca yazmanız
gerekmektedir.

Forum kuralları gereği ilanınız silinecektir sanıyorum. Verdiğim linki inceleyiniz.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2913

Eğer foruma sadece silahı satmak için değilde, paylaşım amacı ile geldiyseniz forumda yazım kurallarına riayet etmek gerektiğinide hatırlatmalıyım.

Alıntı

sniperrr58 demiş ki:arkadaslar öncelikle aranıza yeni katılan bir arkadas olarak,herkese selam ve saygılarımı gönderiyorum.bende de bir tane Alman mauser var.model 98.gayet iyi durumda.satmayı düsünüyorum,su an ruhsat aşamasında.almak isteyen arkadas olursa anlasabiliriz diye umut ediyorum.resimlerini isteyen arkadas olursa gönderebilirim.herkesin işi rast gitsin..

Sn. Sniper,

Mauser tüfek arıyorum, ararsanız sevinirim.

Saygılar.

Alıntı

Arkadaşlar saygılar sevgilerimi sunuyorum. Silahlarla olan ilgim, ülkem şartlarında, amatörce sevginin biraz ilerisinde, profesyonelliğin ise çok gerisinde..Mauser aşkı engellenemez...

Alıntı

Paul Von Mauser

Doğumu Born 27 Haziran 1828 ve ölümü Obendorf 29 Mayıs 1904 Alman sanayici ve silah tasarımcısı.
Paul Von Mauser, 27 Haziran 1828 tarihinde Almanya'nın Born kentinde dünyaya geldi. Babası Alman bir demirci ustası, annesi ingiliz asıllı ev kadınıydı. Mauser, çocuk yaşlarda silah tamircisi dedesiyle beraber avcılık yapmayı çok seviyordu. Ozamanlarda bile dedesinin barutla dolduruup çakmaktaşıyla ateşlenen tüfeğinden çok korkuyordu, dedesine "bir gün bu tüfek kendi içinde patlayacak dede" demişti ve öyle oldu çok sevdiği dedesi 1845 kışında bir av sırasında hayatını kaybetti. Artık Mauser kendini dedesinin mesleği olan silah tamirciliğine verdi. Amacı barutla doldurulmadan mermiyi ateşleyen bir tüfek yapmaktı. Ve Mauser 1850 yılında Almanyada kendi adını taşıyan silah şirketini kurdu. Ve hızla çalışmalara devam ederek 7.9 mm çapında sivri uçlu mermi atabilen, tetik mekanizmalı, gövdesi ahşaptan, yarı otomatik ve 6 şarjörlü ilk tüfeğini yapmıştır. O sene Münihte yapılan fuarda silahını tanıttı ve Prusya ordusuna 50.000 Alman Ordusuna ise 40.000 adet olmak üzere 90.000 adet sipariş almıştır. Ve daha sonraki senelerdede Mauser 30 Şarjör kapasiteli yarı otomatik silahlarıda tasarlamayı başarmıştır.
Mauser aşkı engellenemez...

Alıntı

Hoşgeldiniz Sn. Erginaslan. Keyifli paylaşımlar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi