Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YARASA Projesi
nutkey demiş ki:
Tugrul demiş ki:Demekki HS2000'i tasarlayanlarda cok aksiyon filmi izliyormus. Acaba 2002 yilinda HS2000'in bu kucuk ozelligi hakkinda benzer yorumlari yapanlar varsa eger, XD'nin bugunku pazar payi hakkinda ne dusunuyor olabilirler?

sn tugrul;
sn şahingözünün tebrik edilmesi gereken bir girişim başlattığı konusunda sanırım tüm forum üyelerimiz hemfikir olacaktır. benim söylemek istediğim sn şahingözü'nü kınamak değil, daha basit bir mantık ile HS nin bu konuda çözüm geliştirdiğiydi.

bu arada XD nin ABD pazar payının o küçük düğmeye bağlı olduğunu iddia etmeyeceksiniz sanırım.

forumdaki arkadaşların söylemek istediği bahsedilen tarz senaryonun bir silah seçiminde çok da etkili olmayacağı, hatta aranacak en son şeylerden biri olduğu. arkadaşlarımız genel olarak ''olmayan bir problemin çözümüne'' enerji harcandığı kanısındalar sanırım

saygılarımla

+1

Teşekkür ederim Sn Nutkey..

Alıntı

Tugrul demiş ki:gereksiz yuzlerce cevabin arasindan bilgiyi cimbizla secmeye calisarak gidermeye calisiyorum.

http://www.tabancatufek.com/forum2/searc...6d9e699426

Alıntı

Sizden korkulur Ağam Smile

Alıntı

sandeman demiş ki:Sizden korkulur Ağam Smile

Big Grin Big Grin Big Grin

Alıntı

melihaga demiş ki:
Tugrul demiş ki:...
forumu sik sik ziyaret edip icimdeki bilgi acligini basta Sn. Lupus ve Sn. Baris gibi adini burada yazamadigim birkac ustadin yazilari ile gereksiz yuzlerce cevabin arasindan bilgiyi cimbizla secmeye calisarak gidermeye calisiyorum.
...
http://www.tabancatufek.com/forum2/searc...6d9e699426

Lutfen seviyenizi koruyun. Benim mesajlarimi gereksiz olarak gosteceginize kendi mesajlariniza bakin. Laylon meselesinden tutunda, agam-pasam'a, cicek bocekten tutunda, sayfalar dolusu tesekkur etmelere .... Forumun %90'ini bu hale getiren sizlersiniz. Geyik bolumune yazilmasi gereken binlerce mesaj, oldukca onemli konularin arasina serpistirilmis durumda. Bunu gormek ve soylemek neden forum yoneticisi olan sizin gibi birisini rahatsiz edebilir anlamis degilim. Muhtemelen en basta sizinde bu kirliligi yaratiyor olmanizdandir.

Foruma artik yazmamamin ana sebebide bu kirliligin bir parcasi olmak istemememdendir. Cunku ister istemez zaman icinde genel gidisata uyum saglamak zorunda kaliyorsunuz. Bakiyorum cok seviyeli, olgun forum uyeleri bile zaman icinde azda olsa cozuluyorlar. Dolayisiyla uzaktan takip etmek daha mantikli diye dusundum ve forumu ziyaret edip ana konulari okumamin sebebide budur.

Ben burada konuyla ilgili bir cevap yazmisim. Giris kismindada neden bu kadar zamandir cevap yazmadigimin kendime gore aciklamasini yapmisim. Yazdigim cevabin icindeki gercek bilgiye cevap yazmak yerine; bana laf yetistirmenin, gereksizce taraf tutmanin manasini goremiyorum. Neden buna ihtiyaciniz var? Rica ediyorum buna cevap verin : neden buna ihtiyaciniz var? Cocukca muhabbetlerinizi kendinize saklayin.

HS2000'in dizaynini yapanlarda baska bir sekilde dahi olsa bu ozelligi (sirta namlu dayama) dusunmus ve patent aciklamasina eklemisler. Bu kucuk ozellik, dizayni yapan kisiye gereksizce yuklenilmesinin ana sebebi oldugu icin konuyu arastirdim ve cevap yazdim. Eger yazdigim bilgide hataliysam, hatali oldugum noktaya cevap yazin. Yazimdan; XD'nin satisinin ana sebebinin bu olduguna dair bir sonucu cikarmak icinde hayal gucunuzu bir hayli zorlamaniz gerekiyordu; zaten onuda yapmissiniz.

Ozel mesaj sistemi calismadigi icin burayi kullandigimdan dolayi Sn. ŞAHİNGÖZÜ'nden konusunu boldugum icin ozur diliyorum.

Ayrica Sn. Lupus'dan veya Sn. Ilksurfer'dan benim uyeligimi silmelerini rica ediyorum.

Alıntı

Tugrul demiş ki:Acaba 2002 yilinda HS2000'in bu kucuk ozelligi hakkinda benzer yorumlari yapanlar varsa eger, XD'nin bugunku pazar payi hakkinda ne dusunuyor olabilirler?

Tugrul demiş ki:Eger yazdigim bilgide hataliysam, hatali oldugum noktaya cevap yazin. Yazimdan; XD'nin satisinin ana sebebinin bu olduguna dair bir sonucu cikarmak icinde hayal gucunuzu bir hayli zorlamaniz gerekiyordu; zaten onuda yapmissiniz

sn tugrul;
gerçekten boşa alınganlık yapıyorsunuz, gördüğünüz gibi hayalgücü filan yok, ben anladığımı yazdım o kadar...
bunu kastetmediyseniz, yanlış anladınız ben aslında şunu dedim dersiniz olur biter

ama yani burada bir sürü kişi antin kuntin mesajlar atıyor, bu nedenle ben yazmaya tenezzül etmiyorum deyince de biraz tepki almanız normal...
son olarak lütfen şu istifam cebimde mantığından vazgeçelim forum ahalisi olarak

ben de kendi adıma konu dağıldığı için sn. şahingözünden özür diliyorum

sevgi ve saygılarımla

Alıntı

Bence küçük mesnetler takılmayalım... Resmen soruyorum.. Sn.Şahingöz, tabancanızın bir prototip hali varmıdır? bu hali ile ne gibi atış ve kullanım denemeleri yaptınız? Seri üretine geçilmeden önceki deney ve tahkikatlarınızın durumu nedir?

Onun dışında bir muhabbetin, sadece teoriler üzerinde olacağına inanıyorum. Keza Silahı tasarlamak ile çalıştırmak arasında bariz fark var.

Saygılar.

Alıntı

Sn Tuğrul, uzaktan takip etmeniz bencede çok hayırlı olmuş ve böyle devam etmesi daha hayırlı olur, ve doğru düzgün okusanız ağam tabirini en çok Sn Lupus ve Sn İlksurfer bana karşı kullanıyorlar, ve Sn Nuri Kıllıgil'e herkes paşam diyor, bununda sorumlusu bensem diyecek bişey bulamıyorum.

Seviye konusuna gelince seviyeyi bana öğretmek sizin haddinize düşmedi, lütfen terbiye sınırlarını zorlamayın, gereksiz mesajlardan şikayet ederken sizin gerekli kaç tane mesajınız var, insanlar onu görsün diye o linki verdim, madem öyle önce kendinizden başlayın...

Burada hiçkimseye şakşakçılık yapılmaz hele size asla, herkes yazdığınız şeylere alkış tutmuyor eleştiriyor diye böyle davranamazsınız, her ne kadar Sn Lupus ve Sn İlksurferden istesenizde ben memnuniyetle üyeliğinizi silerim...

Alıntı

Arkadaşlar bu arada gereksiz mesajlara yeni üyeler bölümüne karşı olan da benim ama bunu yapan birinin seviyesizce bunu bu şekilde söylemesi hiç hoş olmadı, yaşanan polemik ve yazışmalar için sizlerden özür diliyorum...

Saygı ve sevgiler...

Alıntı

NorthWolf demiş ki:Bence küçük mesnetler takılmayalım... Resmen soruyorum.. Sn.Şahingöz, tabancanızın bir prototip hali varmıdır? bu hali ile ne gibi atış ve kullanım denemeleri yaptınız? Seri üretine geçilmeden önceki deney ve tahkikatlarınızın durumu nedir?

Onun dışında bir muhabbetin, sadece teoriler üzerinde olacağına inanıyorum. Keza Silahı tasarlamak ile çalıştırmak arasında bariz fark var.

Saygılar.

Sn Northwolf, size katılıyorum henüz prototipi bile olmayan silah için fikir soruluyor ve yapılan yorumlar beğenilmeyince problem ediliyor, teori üzerine ancak teoriyle yorum yapılır, bu forumda yasalara aykır olmamak, siyasi ve ideolojik bir fikir savunulup veya eleştirilmiyorsa, ve kimsenin onuruna dokunacak bir yazı değilse herkes özgürce fikrini belirtebilir,

kimsesnin kimseye tavır yapma veya bişey söylemeye hakkı yoktur...

Sn Şahingözü söylediklerim direk şahsınıza değildir...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi