Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FN FIVE-SEVEN
Böyle poz vermek 15 liraymış. Smile

[Resim: Olmemi-Laz%C4%B1m.jpg]

Alıntı

Anlayamadığım 10 fişek kapasitesiyle nasıl ithal edildiği. Kimler ekmek yiyor acaba?

Alıntı

(19-02-2013, 01:24 AM)mrt1 demiş ki: Yani buna ABOOOO denir , 35.000 EURO, silah Ankara da imiş gidip bu silahla resim çektirmemize izin verirler mi acaba ?

Silaha özel olarak İsviçreli bilim adamlarında tasarlanan fotoğraf makinesi ile fotoğraf çektirmek isterseniz her bir karenin bedeli 250 Euro+KDV+16 kişilik Fotoğraf Makinesi Koruma Ekibi'nin yol ve yemek bedeli Smile Ortak kabul ederseniz 3 kişi birleşip girebiliriz Big Grin

Saygılarımla,

Volkan

Alıntı

Merhaba arkadaşlar... Konuyu hortlatmak gibi olacak ama FN5.7 MK2 çıkmış sanırım teknik olarak bir yenilik yok ama dış görünüşü değişmiş...

Alıntı

Sonradan gördüm ben yokken sormuş Sn m16a2.

Şu an bazı eyaletlerde zırh delici tüfek mermilerine de karşı bir sınırlama getirilmesi gündemde. Özellikle youtube'da çokça video paylaşılmaktaydı.

Özellikle birleşik devletlerde 7.62X39 ve 5.45 mühimmatın kaynağı surplus mermiler.Bunların çoğusu da eski Varşova paktı ülkelerinden gelenler.Pek çoğu çelik çekirdekli zırh delici mermiler.Lakin bu mermiler çok çeşitli . Çok genel bir kısım mühimmatın çekirdek kısmına mıknatıs tutarak bunların zırh delici olup olmadığının anlaşılabildiğini gösteren videolar mevcuttu. Bununla birlikte bilindik çelik uçlu mühimmat dışında pek çok zırh delici mühimmat olduğundan bahsediliyordu.Standart kullanıcının bu tarz mühimmatları ayıramayacağından dem vuruyorlardı.

Alıntı

İnternette 5 6 tane satılık five seven var. Dün bu silahın mermisini inceledim, küçük bir 308 win. benziyordu. Satışı yapılabildiği göre yasal yollardan (permi hakkıyla muhtemelen) giriş yapmıştır. Benim anlamadığım 20 mermi kapasiteli bir tabancaya ruhsat alınması sorun olmaz mı? Fiyatı tabiki uçuk, gördüklerimden en ucuzu 13500 dolardı. Belki 10000 TL olsa alınabilir ama mermisi bulunmayan bir tabancaya bu paralar verilmez kanaatimce. Selam ve saygılar...

Alıntı

10 mermi kapasite olarak geliyorlar. 20lik yassah.

Alıntı

Sn. Yazarlar.

Diyelim ki Türkiye de FN 5.7mm mühimmat atan bir tabanca yapacaksınız yada 5.7 fişek üreteceksiniz. Bunlar için FN firmasından müsaade yada lisans almanız gerekir mi ?

Mesela firma isimli diğer fişekler var. S&W .40 gibi. Sig 3.57 gibi.

saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi