Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdal alacağım ama...
SAYIN CİHAN54

Mesajınızda vurgulamak istediğiniz ana tema cok haklı gerekcelere dayanıyor.Gercektende gercek silah ile piyasaya girildiği andan bu zamana kadar geçen sürede bir takım imalattan kaynaklanan ve zamanında farkedilemeyen yada piyasanın hassasiyetini yeterince iyi değerlendiremediğimiz için üzerinde etkili çözüm üretmekte geciktiğimiz hatalar yaşadık.

Bu hataları burada paylaşmak noktasındaki açık yürekliliğimizi herhalde takdir edersiniz.Hiçbir şekilde hatalarımzıın üzerini örterek müşterimizi yanlış yönlendirmedik.Ama hiç bir zamanda hatalarımızı, bu kadar yapılabiliyor zihniyetine kurban ederek kendimize küsmedik.Aksine sürekli olarak bu hataları nasıl giderebiliriz ve nasıl telafi edebiliriz yaklaşımı ile moralimizi bozmadan cesaretle ileriye doru yürümeye devam ettik.

İnternet ve dolayısı ile forumlar piyasanın çok küçük bir bölümünün nabzını tutan geri beslemelerdir.Forumlar haricindeki cok büyük dilim ise bizimle direk temas eden ve yüzümüze karşı çekinmeden her türlü şikayetlerini dile getirebilen müşterilerdir.

BU müşterilerimizden gelen geri dönüşler gecen zamanla birlikte kalitede cok hızlı ve yüksek bir ivme yakaladığımızı göstermektedir.Elbette bu sürecte yeni arızalı silahlarda çıkacaktır.Bizim açımızdan önemli olan her gecen gün hızla daha ileriye gidiyor olmamızdır.

Forumları incelediğimizde bu forumlarda yorum yapan müşteri yada arkadaşlarımzıın sayısının bir elin parmaklarını geçmediğini görmekteyiz.Onlarda ya kendileri tabancalarımızı hiç almamış teknik arkadaşlar yada tabancasını ilk çıkan partilerde almış olan müşterilerimizdir.

Buna rağmen forumlarda da varolabilmek ve bu yöntemide kullanan müşterilerimize buradan da ulaşabilmek adına zamanımızın büyük bir bölümünü kaplayan bu uygulamayıda hiç bir zaman ihmal etmeyi düşünmedik,düşünmeyiz.

Sizinde belirttiğiniz gibi yüksek sayılarda üretim yaparak satış gerçekleştirmemiz aynı zamanda müşterilerimizin bize gösterdiği olumlu yaklaşımında bir sonucudur.Bu yaklaşımı boşa çıkarmamak ve bu yaklaşımı hakedebildiğimizi göstermek için sizde bu süreci yakından takip eden bir arkadaşımız bir müşterimiz olarak göreceksinizki Allah'ın izni bizimde çalışmalarımız ile sizide mahcup etmeyeceğiz.
Saygılarımla,

cihan54 demiş ki:Sn.dr.akdal
Daha önce de söylediğim, 2-3 yıl sonra piyasadaki durumunuzu, urettiğiniz yeni ürünlerden çok şu anda piyasaya sürdüğünüz ürünlerin durumu belirleyecektir,belki kısıtlı imkanlarla sınırları zorluyorsunuz, aldığınız siparişleri yetiştirmeye çalışıyorsunuz,kapasitenizin üzerinde üretim sayılarına ulaşmaya çalısıyor olabilirsiniz, sizin bu piyasada var olmanızı gönülden isteyen biri olarak; hatalı ürünlerle anılmanızı istemem, piyasada ilk etapta bu kadar ilgi görmenizin sebebi, ürününüzün meşhur glock'a olan benzerliğindendir. (gecmişte farklı kategorilerde başarılar yakalamış olabilirsiniz) birisine ghost dedimizde şu glock'a benzeyen tabanca mı diyor, yerli glock olarak anılıyorsunuz, bu kötü birşey değil, ilerde hatalı ürünlerle anılmak daha kötü özellikle yurtdışında bir çok güçlü rakip varken, ürünlerinizdeki hatalar üretim sisteminden kaynaklanan kalitesiz mal kullanmakla ilgili hatalar değil, tamamen üretim aşamasında yapılan dikkatsizlerden şu andaki sınırlarınızın üzerinde sayılarda üretim yapmaktan kaynaklanıyor bence, işinize karışmak gibi olmasın ama, bence şu aşamada ne kadar cok ürün üretmeye çalışırsanız o kadar cok hata oranı artacaktır ve ilerde glock'a benzerliğinizle değil hatalı ürünlerle hatırlanmanıza sebep olacaktır, gerkirse siparişlerini azaltın ya da tek çeşit ürün üzerinde yoğunlaşın ama ürünlerine üretim aşamasında ve kontrol aşamasında daha fazla zaman ayırın, şu aşamada şiddetle kaynak ihtiyacınız olabilir siparişleri kaçırmamak için üretim sınırlarınızı zorluyor olabilrisiniz ama bunlar ilerde olumsuz geri dönüşlere yol açabilir, glock da küçük bir üretim hatası olsa kimse bişey demez ama sizin ürünüzde olsa tümüne mal edilebilir ve bu hataların sayısı azımsanmayacak kadar coksa varlığınızı tehlikeye atar, bence, gerekirse bir süre az üretin tek model üzerinde yoğunlaşın, maliyetler yükselip satış fiyatına yansısa bile yeterki tekrar tekrar kontrol ettirin, çünkü ilk zamanlardaki küçük problemler belki kabullenilebilir ama şu aşamada kabullenilmesi daha zordur(farkındaysanız artık daha sert eleştiriler geliyor artık acemi asker değilsiniz hatalar daha az kabullenilir), şu aşamada hatalrın devamı imajdan eksiltmeye gider ve ilerde bunu kurtarmak için; glock benzerliği değil glocktan daha iyisini yapsanız bile, yetmeyebilir,
inşallah, ilerde size olumsun geri dönüş sağlayacak basit hatalara çözüm bulur ve iyi yerlere gelirsiniz
iyiyi yakalamak için iyiyi amaçlamak yetmez mükemmeli amaçlamak gerekebilir...
saygılar.

Alıntı

Sn.Cengizhan ve nezdinde AKDAL firması yetkili dostlarım.

Dostlarım diyorum çünki siz bu güne kadar sıcak yaklaşımlarınızla her zaman benim için önemli bir yer tuttunuz ve tutuyorsunuz.

Amma velakin artık bir noktadan gerçekten rahatsız olmaya başladım.

Lütfen artık forumda ortalama hemen her iki mesajınızda belirttiğiniz "biz kusurlarımızı biliyoruz" Ve bakın ne kadar sıcak şekilde paylaşıyoruz söyleminden *vazgeçiniz*

Kusurlarınız olduğunu biliyoruz, bugün bakıldığında en iyi HK'nın bile kusurları bulunabilir. Ama işlevsel, ama kozmetik.

Keza artık şu *kusur* ve *AKDAL* sözcükleri okadar yanyana gelmeye başadı ki, yıllarca atamayacağınız bir hale gelecek. Tersi için belki milyonlarca Türk Lirası harcasanız da alışveriş listelerine giremeyeceksiniz. Sonunda o model tamamen çöpe gidecek. Benim naçisane sizler için korkum budur.

Bakın *Hatalar* olabilir,iyileştirme çabalarınızın olmaması ZATEN imkansız. Keza *AHA budur!!* denilen bir tabanca şu ana kadar hangi fabrika üretebilmiş? İyi niyetlerinizi anlayabiliyorum. Ama iyi niyetiniz size zarar verecek hale gelirse emekleriniz, *yurdumun* emeği, işgüçü, likidi.. vs herşey çöpe gidecek.

Umarım yanlış anlamazsınız.

Saygılarımla.

Alıntı

Sevgili Northwolf!
Doğrusu ben de son 1 haftadır sıkıldım.Bütün detaylarıyla anlatamayacağınız konuları bir köşesinden izah ve isbat etmeye çalışmak ,bunu yaparken de karşı tarafı kırmamak çok zor.
Ben kendi adıma bu önerinizi dikkate alıp bundan sonra bu konulardan çekilip daha çok organizasyonlara ve ihracat geri dönüşlerine ağırlık vermeyi düşünüyorum.
Bundan sonra forumda daha verimli konularda beraber olmaya çalışacağım.
Selam ve muhabbetle....

Alıntı

SAYIN NORTWOLF

Yaklaşık 14 yıllık imalat ve ar-ge geçmişi olan, 20 yıllık bir mühendis olarak, belirttiğiniz problemleri yaşayabileceğimizin farkında olduğumuzu bilmenizi isterim.Özellikle arkadaşlarımız bizi son günlerdeki cevaplarımızda oluşan değişim ile tanımlarken ,sizin yorumunuzu, bu değişimin bile yetersiz kaldığı yönünde bir mesaj olarak algılıyorum. Özellikle eleştirilerin hep birkaç arkadaşdan gelmesi, yeni katılımların olmaması, bu forumlardaki yorumların zamanı geriden takip etmek gibi bir açmazayol açmaktadır.

Bizim burada bulunma amacımız, fiili olarak problemine çözüm bulamamış arkadaşların direk ulaşabileceği belli bir adrese ihtiyaç duymaları sebebi iledir.Bunun yanısıra kendimizi ifade edebilmek ve tanıtabilmek adınada burada olduğumuzu ifade etmekten imtina etmeyiz.

Bize yapılan her eleştiriyi yararlanabileceğimizi düşünerek irdeleyip,gerek gördüğümüzde bunlardan da istifade edebilmekteyiz.

Eleştiri dozları zaman zaman aşırı noktalara çıkmaktadır.Firma yapımızı bilmeden,çalışan personel düzeyi hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan,bu yazılanları personelimizinde okuyarak üzülebileceklerini düşünmeden yapılan eleştiriler yapıcı olmaktan ziyade zarar verici boyutlara ulaşmaktadır.Elbette bununda bilincindeyiz.

Bütün bu dez avantajlara rağmen, bu forumda yapılan bu yorumları okuyan ve buna göre bilinc geliştiren müşterilerimizin ise, sağduyularına olan güvenimiz sebebi ile, bizim nezdimizde firmamızın bulunduğu seviye hakkında daha objektif yaklaşacaklarına olan inancımızı devam ettiriyoruz.

Sadece bu sektörde değil, hemen hemen hicbir sektörde, değil ileri düzeyde yöneticilerin, sorumluluk düzeyinde bulunan personelin bile böyle bir ortamda kendisini ifade edebilecek katılımda bulunmamasını bizi izleyen arkadaşlarımızın çok iyi değerlendireceklerine inanıyorum.

Dünyanın en zor işlerinden bir tanesi üretim yapmak ise ikinciside müşteri memnuniyetini sağlayabilmektir.Bu iki zor işi müşterilerimizin gözü önünde, tamamen tarafsız bir ortamda anlatabilmek ise benim kanaatimce diğer ikisinden de daha zor bir iştir.

İhracatımızda yaşamadığımız zorlukları , yurtiçi satışlarında yaşıyor olmamız ise halkımızın bizden beklentisinin ne kadar büyük olduğunun göstergesidir.Aynı zamanda alicenap ve hoşgörülüde olan bu insanımıza herşeye rağmen hizmet everbilmek ve onları memnun edebilecek seviyelere ulaşabilmekte bizim görevimizdir.

Siz değerli dostumuzun uyarıları bizim için can kulağı ile dinlenecek ve mutlaka değerlendirilerek,uygulamaya sokulacak önemli noktalar içermektedir.Hem kendi imajımızdan taviz vermeden,hemde fazla gurura kapılmadan dengeyi sağlayacak ara bir formülde buluşmak belkide daha faydalı olacaktır.

Uyarılarınız için teşekkürü üzerimize bir borç biliyorum.
Saygılarımla,

NorthWolf demiş ki:Sn.Cengizhan ve nezdinde AKDAL firması yetkili dostlarım.

Dostlarım diyorum çünki siz bu güne kadar sıcak yaklaşımlarınızla her zaman benim için önemli bir yer tuttunuz ve tutuyorsunuz.

Amma velakin artık bir noktadan gerçekten rahatsız olmaya başladım.

Lütfen artık forumda ortalama hemen her iki mesajınızda belirttiğiniz "biz kusurlarımızı biliyoruz" Ve bakın ne kadar sıcak şekilde paylaşıyoruz söyleminden *vazgeçiniz*

Kusurlarınız olduğunu biliyoruz, bugün bakıldığında en iyi HK'nın bile kusurları bulunabilir. Ama işlevsel, ama kozmetik.

Keza artık şu *kusur* ve *AKDAL* sözcükleri okadar yanyana gelmeye başadı ki, yıllarca atamayacağınız bir hale gelecek. Tersi için belki milyonlarca Türk Lirası harcasanız da alışveriş listelerine giremeyeceksiniz. Sonunda o model tamamen çöpe gidecek. Benim naçisane sizler için korkum budur.

Bakın *Hatalar* olabilir,iyileştirme çabalarınızın olmaması ZATEN imkansız. Keza *AHA budur!!* denilen bir tabanca şu ana kadar hangi fabrika üretebilmiş? İyi niyetlerinizi anlayabiliyorum. Ama iyi niyetiniz size zarar verecek hale gelirse emekleriniz, *yurdumun* emeği, işgüçü, likidi.. vs herşey çöpe gidecek.

Umarım yanlış anlamazsınız.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn.Cengizhan!

Herhangi bir üniversitenin MM bölümünde danışma yaptınızmı? Kürsü sahipleri ile öğle yemeğine çıkıp istişarelerde bulunabildinizmi? Bir iki bölüm öğrencisine proje karşılığı-tez karşılığı burs önerebildinizmi?

Üretim maliyetlerini düşürebilmek, insan hatalarından kurtarabilmek için ne gibi projeler yürütüyorsunuz? CNC, yada pinomatik tezgahlar konusunda çalışmalarınızın durumu nedir?

Artık bunları konuşalım lütfen. Tabancanın tetiğindeki kıtırtıyı nasıl alırız soruları beni sıkıyor. Yada forumda katkıda bulunan arkadaşlarımızı /ustalarımızı nasıl bir şekilde onurlandıracağınızı, tasarım yarışması gibi halkla ilişkiler projelerinizi dinlemek istiyorum...

Ve Nedenmi bu kadar can sıkıcıyım... Yukarıda paylaştığınız gibi beklentilerimiz çok fazla sizden. "Hırvatlar, nasıl Türklerden daha iyi silah yapabilirler? Buna siz inanabiliyormusunuz?" diyen insanlardan olmak istiyorum.

Alıntı

Sn.Cengizhan!
Sn.Northwolf un tekliflerinin altına imza atıyorum.Bu türden yapıcı ve yönlendirici tekliflere eyvallah.Ayrıca promosyon öneriniz olan ID kart hayata geçiyorSmile
Selam ve muhabbetle...

Alıntı

Sn.dr.akdal ve Sn.Cengizhan çalışmalarınızda en içten dileklerimle başarılar dilerim.Gerçekten bu konunun sıkıntı yarattığı hususuna katılıyor aşağıdaki cümlenizin üzerine,bundan sonra forumda Ghostla ilgili tek bir paylaşım yada yorum yapmayacağımı sevinerek bildirmek istiyorum.Saygılar....

Cengizhan yazan:
Forumları incelediğimizde bu forumlarda yorum yapan müşteri yada arkadaşlarımzıın sayısının bir elin parmaklarını geçmediğini görmekteyiz.Onlarda ya kendileri tabancalarımızı hiç almamış teknik arkadaşlar yada tabancasını ilk çıkan partilerde almış olan müşterilerimizdir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi