Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdal alacağım ama...
Sevgili NorthWolf ve Swat1976,
ilginiz için teşekkürler..

Sevgli NorthWolf,

HS2000 şuan satılmadığına göre benzer fiyatlı Ghost ve Stoeger kalıyor..

Ghost seçimim konusundaki (yani Stoegere kıyasla) yorumunuzu arz ediyorum..

Sevgi ve saygılarımla,

Alıntı

Sn.BACCIO, Stoeger Cougar ve Ghost her şeyleri ile birbirinden tamamen farklı platformlar. Ghost ve HS 2000 teknik olarak aynı kulvarda bulunabilir, ancak Ghost ve Cougar ' ı karşılaştırmanın elmalarla armutları karşılaştırmaya benzeyeceğini düşünüyorum. Eğer sadece fiyat kulvarını düşünerek seçenek belirler ve bunların üzerinde durursanız, şahsen çok doğru bir seçim yapabileceğinizi sanmıyorum.

Saygılar.

Alıntı

Üstad,
Ben şimdiye kadar sizin yazdığınız hemen tüm yorumları ve bilgilendirme yazılarınızı okudum.

"Eee okuduysanız, bu nasıl soru?" dediğinizi duyar gibiyim.
Bir önceki sayfadaki yazışmanın devamı olarak bu soruyu sormuştum.
Buradan tekrar edeyim. Aslında alacağım taşıma ruhsatını yerli silahtan yana kullanmaya karar verdiğimde tüm yorumlarınızı (ve diğer tecrübeli arkadaşların) okudum ve Stoeger almaya karar verdim. Silah alma yazımın gelmesini beklerken, biraz da alışkanlık olarak, forumda gezinirken Dr.Akdal dikktimi çekti. Ben de destek vermeyi kendime bir görev gibi hissettim.
Bir önceki sayfada bunu demiştim.

Belki Stoeger çok daha iyi (elma-armut kıyaslaması yapmıyorum; bana uygunluğu açısından ve pekçok yönde değerlendirdiğimde) bana göre, ve fakat Akdal in bu azmine destek olmak adına, ürün zaten ömür boyu garanti ile sunuluyorken, Ghost dedim. Ömür boyu garantiyi de az görmemek gerekir, hele de benim gibi Tüketici mahkemelerinde çok fazla mahkemelik olan biri olarak..
Tabii silahları henüz hiç görmediğim/göremediğim için MKE' de yapacağım inceleme de kararımı etkileyecek.

Ne dersiniz, özenle hemen tüm yorumları kendi faydalanacağı şekilde almaya çalışan (yönetim kurulu üyesi düzeyinde), ürününü geliştirmeye çabalayan bir firmaya bizlerin destek vermesi sizce nasıl değerlendiriliyor?

Sevgi ve saygılarımla..

Alıntı

BACCIO demiş ki:Ne dersiniz, özenle hemen tüm yorumları kendi faydalanacağı şekilde almaya çalışan (yönetim kurulu üyesi düzeyinde), ürününü geliştirmeye çabalayan bir firmaya bizlerin destek vermesi sizce nasıl değerlendiriliyor?
Sn.BACCIO, yeterli maddi imkanı olan, sadece bir tek silahı olup, bu silahını da hayati görevlerde kullanma ihtimali olmayan kullanıcı ve silahseverlerin olaya bu açıdan yaklaşması son derece tabii ve hatta tüm yerli üreticilerin bu şekilde desteklenmesi bir o kadar da yerinde bir davranıştır diye düşünüyorum.

Saygılar.

Alıntı

BACCIO demiş ki:... ürün zaten ömür boyu garanti ile sunuluyorken, Ghost dedim. Ömür boyu garantiyi de az görmemek gerekir, hele de benim gibi Tüketici mahkemelerinde çok fazla mahkemelik olan biri olarak..

Sayın BACCIO,

Ömür boyu garanti teorik bir terimdir, pratikte uygulaması mümkün değildir. Böyle bir garanti taahhütü ancak evrimini tamamlamış firmaların kendini kanıtlamış ürünleri için anlamlıdır. Böyle bir taahhüt "dert etmeyin, bozuldukça getirin yaparız" şeklinde kullanıldığı sürece üreticini ürününün kalitesine olan güvendiğinin değil, sadece iyi niyetin ifadesidir.

Saygı ile,

Alıntı

Sn.Baccio;
Staoger hakkıdan verimlilik raporlarını okuduğunuzu düşünüyorum. Oda yurt içinde üretilen İtalyan manşeili Berettanın ürün kontrol ve denetiminde olduğu belirtilen bir platform. Hernevarki, klonu olarak nitelendirebileceğimiz Px4'ün nedense işçilik olarak yanına yaklaşamamakta. En azından bu sonu sonuca IDEF fuarında birebir inceleyerek edindik. Sadece işçilik olarak dez avantajı var diyebileceğim Staoger'in birbaşka dez vantaj, yada pazarda birazdaha az tutulmasının -bence- nedeni kabalığıdır.

Altında gilediği döner namlu teknolojisinin bir dez avantajı olaka karşımıza çıkan bu özellik tüketici davranışlarını pek olumlu oarak etkilemediği kesindir.

Ghost'a gelince; yerli üreticilerin içinde birnevi -Glock- misyonunu üstlenen firma henüz yivli tabanca pazarında yolun başında. Ancak her nasıl oluyorsa yurtdışına üretim yapıp silah göndermeyi başarabilmiş bir firmamız.
Tabancanın özelliklerine gelince zaten çok daha fazla ayrıntılı okuduğunuzu aynı şekilde konuları değerlendirdiğinizi düşünüyorum.

Saygılarımla.

Alıntı

Sayın NorthWol,
Yorumunuz için teşekkür ederim.

İnanın bilgilendirici idi...

Sevgi ve saygılarımla..

Alıntı

Kıymetli Northwolf üstadım!
Şehir dışında olduğum için yazınızı bugün görebildim.Tetik değişimi ile ilgili sonucu ben sizden isteyeceğim SmileSn.Cengizhanla görüşüyorsunuzdur umarım.Bu arada uluslararası organizasyonlarla ilgili çalışmalar durağan mı yoksa ben mi kaçırdım?
Selam ve muhabbetle.

Alıntı

Sn.Harun!
Tesbitiniz doğrudur.Biz henüz gelişim aşamasında emekleme safhasında olan bir firmayız.Her ne kadar Beretta ,Walther gibi 100 yıllık firmalar var olsa da,malumu aliniz artık bilgiye ulaşmanın kolaylığı ve zamanın hızlanması vb sebeplerden her iki yılda bir bilim adına büyük mesafeler kaydediliyor.
Niyet olarak ''Bozuldukça getirirsiniz'' korkmayın tarzındansa(bu sürekli masraf ve zarar demek). ''Bir kere alın,ömür boyu evladiyelik kullanın'' tarzına ön hazırlık olarak (Ömür Boyu Garanti) kararını aldık.
Sizlerin bu tesbit ve dikkatlerinin gelişmemize çok faydalar sağlayacağına inanıyorum.
Selam ve saygılar...

Alıntı

Sn.BACCIO!
Beretta Cougar tabancalar samimiyetle ifade edeyim mekanik sistemi ve oturmuşluğu açısından profosyoneller için tartışılamaz üstünlüğe sahiptir.
Bazen Moda olarak piyasaya sürülen kıyafetleri çocukluğumuzda bitpazarı denilen yerlerde satılan kıyafetlere benzetiyorum.Fakat gelin görünki o yırtık pırtık,renksiz ve eskitilmiş kıyafetler iki misli fiyatla satılıyor.
Örneğim ne derece doğru oldu bilemiyorum ama bizim forumda Üstadlarımız genelde markadan çok AMAÇ ve KİŞİ üzerinde duruyorlar.Kim hangi amaçla silah alıyorsa ona uygun bir model öneriyorlar.Benim de çok isabetli bulduğum bir tarz olarak firma ve model mukayeselerine asla girmiyorlar.

Yerli üretimlerin desteklenmesi ve geliştirilmeleri ile ilgili görüşleriniz önünde şapka çıkarıp,saygıyla eğiliyorum.

Tercihiniz ne olursa olsun güzel temennileriniz için teşekkür ve hürmetlerimi kabul edin lütfen..

Saygılar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi