Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çanta ve Muhteviyatı
#91
Yaz aylarında doğa yürüyüşleri için Tak Çık ekipmanım.
Çantada içi; sandwich, fener, çakmak, mini el havlusu ve yedek t-shirt ten müteşşekil.

[Resim: IMG_5637.jpg]

[Resim: IMG_5642%20-%20Kopya_1.jpg]

 
Alıntı
3 üye teşekkür etti:
wubıh, SSSalih, ErhanG
#92
Bir çantayı omuzlayıp çıkacaksak içinde her türlü ihtiyaca cevap verebilen bir malzeme çeşitliliği olmalı.Özellikle ilk yardımla ilgili.
Bu konuda senaryolara hazırlanmak da gerekiyor;
Geçenlerde takla atmış bir minibüsten çıkan, avucunun içi yarılmış bir adama sadece selpak mendille müdahale etmeye çalışan en az otuz kişiye şahit oldum.Onca araba ve ilk yardım setlerine rağmen manzara buydu.
Diyeceğim o ki çantadaki olta balık tutsun, çakmak yağmurlu havada bile ateş yaksın, pusula kuzeyi göstersin, ağrı kesici ağrıyı geçirsin...
Bunlar da acı deneyimlerle oturuyor sanıyorum.
Doğaya çıkarken su geçirmez kap olarak, yarım litrelik pet şişeler ekonomik çözüm oluyor. Mumlanmış kibrit ve kibrit kavı, ateş yakmak için ispirtolu pamuk topakları taşımak için ideal.
Bir de yiyecek malzemelerini açıp, tam olarak tüketmeye yönelik plan yapılmasında fayda var.Yarım bırakılan konserve vb yiyeceklerin doğada hayvanları(bizim şansımıza köpekler yağmalamıştı) nasıl çektiğine bizzat şahit oldum.

Saygılar.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ErhanG
#93
[Resim: r-BVa-I1k-Oeym-ATf4-FAAG40ra-Oxg-E760.jpg]


Şu tarz bir çanta işinizi görebilir sanırım.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ErhanG
#94
Merhaba,
Bu tür afet çantaları için gıda ve su seçimini sormak istiyorum.Çanta aracın bagajında olacak şekilde düşünüyorum..Ayrıca günlük edc çantası kapsamında da bazı ürünlerin bu çantada yer almasını istiyorum.Edc çantası malum hep yanımızda el feneri çakmak multitool un yanına bikaç şekerli gıda ve su taşımak istiyorum ama suyu nasıl taşıyabilirim çantam 5.11 moab 6 ve kaft sırt çantası bu çantada suyu nasıl taşıyabilirim..termoslarda su birgün geçince kötü bir koku oluyor cam şişel kırılabilir bu nedenle ne önerirsiniz??
Sizler edc çantanızda adet durumu ile ilgili neler taşıyorsunuz?
Teşekkür ederim
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
#95
(27-01-2020, 11:49 PM)victorinox demiş ki: termoslarda su birgün geçince kötü bir koku oluyor cam şişel kırılabilir bu nedenle ne önerirsiniz??

Hem hafiflik hem raf ömrü açısından pet şişe.
 
Alıntı

#96
Selamlar.
Ben bagajda çanta değil TAC87 den aldığım ACR-8 kutuyu kullanıyorum. Suyu kutu içinde ve ayrıca bagajda olmak üzere pet şişe olarak saklıyorum. Gıda olarak ise fındık içi,sporcu barları ve konserve var. Gıda olarak bir kaç şey daha eklemek istiyorum. Ancak kesinleşmedi henüz.
Saygılarımla.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
#97
Arabamda,

Klasik ilk yardım seti vs dışında, biber gazı, beyzbol sopası, sustalı, tırnak makası, el feneri, çakmak olur. Bunun dışında, 2 adet fosforlu yelek ve 2 adet dikişsiz yağmurluk da bulunmakta.

Bir de 10 yıldır bir spor çantasının içinde, bir adet polar battaniye, bir adet pike ve taaaa üniversite yıllarımdan kalma bir mont var. Bu 10 yıl içinde pek çok araba değiştirmeme rağmen bu çanta hala ve hep var, hem de hiç kullanmamama rağmen.
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi