Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çanta ve Muhteviyatı
Buck Sandman uyumlu bir seçim olmuş sn.sandeman. Wink

Alıntı

Sn.Sandeman üç GPS derken; Magellan, saatiniz ve cep telefonunuzdan mı bahsettiniz? Bahsettiğiniz kaybolma işinde sanıyorum Magellean işe yaradı.

Aracınızın anahtarlığında da Victorinox olması, tacticool-luğunuzu artırmış...Smile

Saygılar,

Alıntı

Deprem çantası olarakta hepimize lazım bunlardan.

Alıntı

Cantayı deprem anında kaçabilecek en iyi yere koymak gerekir. İnşallah o an cantayı almak için zamanımız olur.

Alıntı

(07-02-2011, 04:39 AM)kafkasarslani demiş ki: Buck Sandman uyumlu bir seçim olmuş sn.sandeman. Wink
Efendim,fiyat-fayda oranı çok makul bir seçenekti. Yurdum fiyatlarının dörtte birine denk gelince ismine de bakarak almış bulunduk. Favori çakım değildir ama tepe tepe kullanmak için oldukça iyi Smile

(07-02-2011, 11:35 AM)dogo demiş ki: Sn.Sandeman üç GPS derken; Magellan, saatiniz ve cep telefonunuzdan mı bahsettiniz? Bahsettiğiniz kaybolma işinde sanıyorum Magellean işe yaradı.

Aracınızın anahtarlığında da Victorinox olması, tacticool-luğunuzu artırmış...Smile

Saygılar,
Sn. Dogo,saatte GPS yok efendim. Klasik bir Casio,pusulası,sıcaklık-basınç ve yükseklik ölçeri var. İki GPS telefonlarda,üçüncüsü de Magellan. Kaybolma durumunda en eski ve yanlış topoğrafik harita bile,harita yüklü en teknolojik GPS den daha faydalı oluyor. Hava kalın bulutlarla kapanınca,şiddetli yağışta yahut mahkum arazi kesiminde kapalı bir çanakta kalınca melememek için harita şart zira GPS adamı yolda bırakabilir.
Anahtarlık mevzuunda ise,daha önce kullandığım Boker Subcom çok daha göze hoş görünen bir yapıdaydı ama hem ağırdı hem de sadece bir çakı. Swislite ise hem çakı,hem ışık,hem makas hem de tornavida olarak kullanılabilen bir törpüye sahip. Üstelik oldukça hafif. Tavsiye ederim.

Alıntı

Şimdi taşıdığım çantanın içinde:

Cep telefonu
çakı
cüzdan
yara bandı
ağrı kesici novalgin
nato biber gazı
tactical mini el feneri.

Alıntı

Sn.İlksurfer,
Acil durum çantaları hakkında konuya ilgi çekmeniz çok yerinde olmuş. Simav depreminden sonra ben de yeniden hazırlamaya başladım. Ayrıca bugün harika bir Bug Out Bag inceledim. Forumla yakın zamanda paylaşacağım.
Saygılar,
TT

Alıntı

Tam felaket durumlari icin raf omru 10 sene ve uzeri olan hazir yemekler ve su filtreleri:

Mountain House, freeze dried food. Sicak su ilave etmek yeterli.
MRE Star, Meals ready to eat, askeri hazir yemek
Outdoor products, hydration cleaning, su kabi temizlik tabletleri
Outdoor products, Water filter straw, su temizleyici pipet

[Resim: e6713703.jpg]
[Resim: de5ac823.jpg]
[Resim: 87b39d52.jpg]

Alıntı

Sn.İlksurfer, beslenme ve temiz su kaynağı sanırım hayatta kalmanın en temel unsuru. Çok güzel tedbirler. Özellikle su konusu çok önemli bence bir BOB için.

MSR Miox'da Sn.Kararsız'ın referansına göre oldukça sağlam yerlerde kullanılıyormuş. Ufacık alet sayesinde geçen seneki kampta ishalin bizi kırıp geçirmesinden kurtulmamız da bizim deneyimimiz olmuştu.

[Resim: msr-miox.jpg]

Alıntı

Su filtresi ve taşınabilir clor üretme cihazı ilginç ve pratik .Doğal su kaynaklarında bakterileri öldürmek veya süzmek için uygun ürünler. Ancak kimyasal olarak kirlenmiş suları içmek için uygun değil.Mecbur kalmadıkça kullanmamak lazım.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi