Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çanta ve Muhteviyatı
wildeagle demiş ki:
Alıntı: Yazan MithatKILIC
inşallah tamamen bırakacağım.
2 küsür yıldır sigarayı bırakan birisi olarak(20 yıl içtikten sonra)sizi yürekten destekliyorum..İnşallah Sn.MithatKILIC inşallah...

6 yıl 10 aydır sigarayı bırakmış birisi olarak tüm kalbimle sigarayı bırakmanızı diliyorum.

Alıntı

Sayın üstadlarım canta muhteviyatı bana göre amacına uygun olmalıdır.İcerikten bahsetmeyecegım sadece örnekler verecegim mesela günü birlik bir faliyet ile birkacgünlük kamp faliyeti canta muhteviyatı ve litreleri degiştirir. Hatta kamplı yaz faliyetleri ve kış faliyetleri canta muhteviyatı yine degişmektedir, tıpkı silahlar gibi minimum agırlık maksimum özellik ve performans gibi degerledirilebilir.Özellikle kış faliyetlerinde agırlık babında zeytin civitleri bile göz önünde bulunduruluyorsa Big Grin
Saygılar.

Alıntı

Amerika'lilarin Bug Out Bag dedikleri ve Turkce'ye "Kap Cik Cantasi (KCC)" olarak cevirebilecegimiz cantam. Big Grin
Eberlestock G4 Operator Sniper Pack. Arkasindaki ve yanlardaki ozel bolumler sayesinde bir yada birkac uzun namlulu silahi ve muhtelif survival gear i tasiyacak sekilde duzenlenmis. 1 hafta veya daha uzun sure goturebilecek sekilde duzenlemeye calisiyorum. Kabaca simdilik muhteviyatini belirtecek olursam, uyku tulumu, iki tufek ve mermileri, durbun, medikal set, ates yakma ivir ziviri, sinyal aynasi, duduk, 2 caki, 1 bicak, zincir testere, 2 isi yansiticili ortu, cadir kurmak icin bez, 2 haftalik MRE hazir yemek, 3 litrelik su tasiyicisi ve su, su temizleme ilaclari, ayrica pet sise su, pusula, Iphone4, calisirsa GPS i ise yarar calismazsa muzik dinleyip oyun oynarim, Big Grin, ayrica balistik software ler de yuklu, ise yarar yani, gunes enerfisinden sarj aleti vs vs... Tam liste ve muhteviyat resimlerini bilahare yayinlayacagim... Konu cok resimsiz kalmis. Sizlerden de resim bekliyorum...

Saygilar,

[Resim: 263f4fd2.jpg]
[Resim: 2db42aa6.jpg]
[Resim: 143f50b5.jpg]
[Resim: 4f6ef6d0.jpg]
[Resim: 191818aa.jpg]
[Resim: 8b1fa213.jpg]

Alıntı

Unutmadan soyleyeyim, butun bunlari tasiyabilmek icin her hafta duzenli spor ve egzersiz de yapmak gerekiyor.
O da hazirligin bir parcasi... Big Grin

Alıntı

Sn.İlksurfer, çanta muhteviyatınızdan sonra ne kadar boş gezdiğimi anladım.Sad Kap Cik Cantasi (KCC)'nı kaparım ama tek başıma çıkamam.Big Grin Çantayı sırayla taşısak olmaz mı?Rolleyes

Alıntı

Olur, bir el atarsaniz sizi de besleyecek kadar daha yukleyebiliriz... Ama uyku tulumu ve yorgani paylasmam ona gore... Smile Smile

Alıntı

ilksurfer demiş ki:Olur, bir el atarsaniz sizi de besleyecek kadar daha yukleyebiliriz... Ama uyku tulumu ve yorgani paylasmam ona gore... Smile Smile

Aynı fikirdeyim. Ben kendi çantama, sadece tulum ve yorgan alacaktım demeye kalmadı.Big Grin Big Grin

Alıntı

Sn. Ilksurfer,konunun resimsiz kalması daha çok Every day carry/Günlük taşıma konusunun daha popüler olmasından kaynaklandı herhalde. Azınlıkta olan biz çantacılar da paylaşımlarımızı orada yaptık. Zaten konu başlığında bahsettiğim çanta içeriğim de günlük taşımaya yönelik. Survival esintisi var ama belki lazım olur düşüncesiyle taşınabilecek şeyler hep. Acil durum çantası ise bambaşka ve yine oldukça zevkli bir konu bence. Hazırlaması zevkli ama tabi kullanmaya gerek olmaması daha güzel olur Smile Ben epeydir sırt çantası taşımıyorum,ama sırt çantam hep hazırda olur. İçerik olarak da bahsettiğiniz gibi su ve konserve ile bol yedek çamaşır bulundururum. Bunun dışında GPS, dürbün,asetat kalemi,mini tüp ve kartuşu,med ve uyku tulumu,panço yağmurluk ve su geçirmez branda,balaklava başlık,boyunluk,fular,polar mont ve gore-tex mont da çantamda bulunur. Soğuk memlekette yaşadığımız belli oluyor değil mi Smile Kışın suyunu,yazın parkanı yanından eksik etme düsturunu da aklımdan çıkarmam. Eski soğuklar pek yok artık ama nerenin de soğuk olacağı belli olmuyor. Hayatımda tattığım en keskin soğuk İzmir'de idi mesela. O yüzden giyecek konusu benim için silahla başabaş gider. Çantamı yeni haliyle paylaşmaya çalışırım.
Işık ve sevgiyle...

Alıntı

Sn. Sandeman, bahsettiginiz soguk nemden dolayi muhtemelen. Bizim buralar hep sicakdir mesela ama 10 dereceye dustugunde bile donuyoruz zannederiz. Kuru soguga benzemez, hakikaten nemli hava daha soguk hissettiriyor...

Ayrica paylasim icin de tesekkurler. Dediginiz gibi insallah lazim olmaz ama oldugunda da iyiki hazirlamisiz deriz herhalde...

Sevgiler,

Alıntı

Biraz daha geliştirdiğim çantamı bu sefer bu konuda paylaşayım dedim. Yukarıda da bahsettiğim gibi sırt çantamda da zaruri malzemeler oluyor. Sık kullanılanlara eklediklerim ise askılı el çantamda bulunuyor. Hatta daha sık kullandıklarımı da yeleğe çekebiliyorum.
[Resim: picture882i.jpg]

Resme eklemeyi unuttuğum Inova microlight ise bazen çantamda,geneldeyse montuma takarak taşıyorum ve klipsi tam bu iş için tasarlanmış. Herkese tavsiye ederim.
http://www.inovalight.com/microlight/
Bunun dışında biri pilli biri de kendinden şarj edilebilen iki fener taşıyorum,şarj edilebileni de genelde arabada bırakıyorum.
Fotoğraftaki saat her daim yanımdadır,başka saat takarsam bunu da çantaya atarım.
GPS işini abarttığımın farkındayım,üç taneye ne gerek var ama kaybolmak kötü Smile O kadar kaybolma için sadece biri iyi sonuçlandı,diğerlerinde akılsız başın cezasını tabanlar çekti. Hem belli olmaz,MGRS her zaman yetmez belki coğrafi koordinat kullanan uçucu kaçıcılara işimiz düşer Smile
Kesici sayısı da çok görünüyor ama hepsinin işi ayrı. Kurtarma bıçağını arabaya binerken alıyorum.
Kadraja sığdırmak için yine tıkış tıkış oldu ama fotoğraf makinesiyle bir kaç şeye yine yer kalmadı. Bir ara moda olduğu gibi telsizli çekim de yaparız belki bir gün Smile
Bu da cefakar çantam
[Resim: picture884w.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi