Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çanta ve Muhteviyatı
Çanta hazırlamak amacına göre çok önemli olduğu gibi, önemseyen kişiler için ayrı bir zevkdir. Kışın çanta olayı gündelik yaşamda kıyafetin özellikleriyle geçiştirilebilir. Ancak takdir edersiniz ki yazın, bu tiril tiril kiyafetlerle tam anlamı ile mümkün olmaz.

Çantada bulunması gerekenler belirlenirken ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak '' Neye ihtiyacımız olabilir ? '' sorusunun cevabı tahmin edilenden çok daha geniş ve ayrıntılı olacaktır. Çantanın kullanılacağı / taşınacağı mesafe ve güzergahın özellikleri gibi değişkenlerle bir miktar sadeleştirme imkan olabilir ama güzel olan ihtiyatli olmaktır. Çok bilinen bir sözün ifade ettigi gibi: Eşek gibi taşır, Bey gibi yaşarım...

Bir Çantada Neler Olabilir / Olmalıdır

Vereceğim örnekler önem sırasına göre dizilmemiştir. Çoğunu taşımak da saçmalık gibi gelebilir.
Belirttiğim gibi, iş tamamen tercih ve ihtiyaç hissetme meselesi.

-Dijital fotograf makinesi ( Kalem pille çalisan modeller kullandığım dönemde yedek kalem pil )
-Mp 3 çalar
-Not defteri, post-it, silgi ve kalem ( çeşitli çap ve modelde Smile )
-Kağıt mendil veya peçete
-Kolonyalı mendil ( Çok kritik bir malzemedir )
-Yara bandı
-Mini bir dikiş seti ve beraberinde bolca çatal iğne ( çatal iğne sanıldığından çok daha fazla işe yarar)
-Çakmak ve / veya kibrit
-Elbette bir çakı ( tercihen çok fonksiyonlu )
-Selobant
-Raptiye ve ataç
-Bir miktar ip
-Tırnak makası
-Makas
-Tripod
-El veya cep feneri
-Hafıza kartı okuyucu veya Flash bellek
-Paket yağmurluk
-Pusula
-Bir miktar tuz ve şeker
-Ufak da olsa bir asma kilit
-Mum
-Sıvı yapıştırıcı
-Kolonya veya o tip birşey
-Diş firçası
-Açlık anında kesecek ufak bir şeyler
-Ayna
-Ağrı kesici-ateş düşürücü ( mümkünse kuvvetlileriden ), kas gevşetici
-Paket lastiği
-Naylon poşet
-Güneş gözlüğü
-Mercek
-Nefesi tazeleyen ürünler (yaprak tipleri makbuldur) veya daha geleneksel sekli olan karanfil Smile

Alıntı

Saydım 40 küsür kalem olmuş. Kamp ve benzeri faaliyetlerde bittabi yedek camaşır,çorap,su gibi kalemler de eklenecek.Bu sadece benim gündelik cantamda bulunanlar. Ağırlığı yaklaşık 1 kg. Çoğuna şimdiye kadar ihtiyacım olmadı ama ne zaman çantamı almadan çıksam mutlak birşeyler lazım oluyor Big Grin

Alıntı

Sn.sandeman, oldukça basit ve ehemniyetsiz gibi görünen, ancak başından çok değişik yol veya gezi macerası geçmiş pek çok kişinin önemini gayet iyi bildiği bir konu olduğundan, özellikle tecrübeli arkadaşların da katkıda bulunup, merak eden tecrübesiz arkadaşların faydalanabileceği ir kaynak olması olabilmesi için, ilk mesajınızı redakte edip, konuyu sabitledim.

Saygılar.

Alıntı

Sn.Sandeman,
İhtiyacım olan fener, çakı, mp3 çalar güneş gözlüğü ve telefonu (henüz silahım olmadığı için silah ve yedek şarjörler silsilesi dahil değil.) taşımak için yelek giyip dolaşırken dahi ara ara; "acaba çok mu tedirgin bir psikolojiye sahibim de bunca şeyi yanımda gezdiriyorum" diyordum. Tabi takdir edersiniz ki artık sizin listenin üzerine böyle bir endişem kalmadı Big Grin
Yaşasın günlük taşıma alışkanlığı diyorum.
Paylaşım için teşekkürler,
TT

Alıntı

Operasyon çantası gibi maşaallah... Smile
ama kesinlikle gerekli...

Alıntı

Hahaha benim gibi tam techizat gezmeyi seven birilerinin olması ne güzel Big Grin

Ben işe gidip gelirken genelde agırlıgımı arabada bırakıyorum ama gezi yada haftasonu ziyareti gibi gayrıresmi durumlarda çantama;
-Güneş gözlügü
-Fener
-Dişfıcası
-Selpak
-Islakmendil
-kağıt-kalem
-Kesici alet
-agrı kesici
-fotograf makinesi-yedek pil
-Taşınabilir disk-usb bellek
-iki telefon
-tespihim Smile
-Ufak bir su
-Ateşli silah faliyetine gidiyorsam;
-atış gözlügü
-Şapka
-Sahra söküm temizlik kitim
-Kulaklıklarım Smile
bulunan malzemelerden aklıma gelenler.

Tabi bunların agırlıgı 3-4 kg yi geciyor Smile

Saygılar...

Alıntı

Sn.sendeman bunlara ilave yanımda biber gazı teloskobik jop ve elektroşok cihazı Big Grin Big Grin

Saygılar.

Alıntı

kumpas demiş ki:Sn.sendeman bunlara ilave yanımda biber gazı teloskobik jop ve elektroşok cihazı Big Grin Big Grin

Yasak üçlüyü bulmuşsunuz Smile

Alıntı

Big Grin Liste uzatilabilir efendim. O biraz da kişinin mazoşizm seviyesine bağli Wink Ateş yakamayacağını bile bile 2-3 kilo et ve daha neler neler yüklenip bayıra vurunca teker patlatanlar da çok oluyor.
Tam teçhizat gezince bir de 'Cevat Kelle' lakabıni taşıyorsunuz bu arada Big Grin
Düzeltmeler için kusura bakmayın sn. Lupus. Bana söyleseydiniz bilgisayar bulup düzeltirdim. Zahmet buyurmuşsunuz efendim.
Işık ve sevgiyle...

Alıntı

Çantam...

Laptop / Şarz cihazı
Usb kabloları vs..
Cep telefonu (Iphone) masa üstü standı
Cep telefonu şarz kablo ve kiti
Philips Elektrikli Traş makinesi/Şarzı
Sony Handy cam /Şarz cihazı
Golf dürbünü
Idef20009 ziyaretçi tanıtım kartı
Coraspirin
100GB Usb Hdd
Kalem
Deodorant
iki adet yedek meggar
500ml Su
Nane şekeri
3"stereo sennheiser kulaklık
İş kartvisitleri
Toz ve gübür

Şimdi ne bunlar diyeceksiniz.... Smile

Günlük çantanız taşına taşına bu hale geliyor bür süre sonra.. o yüzden yukarıdaki muhteviyatlı çantanızı günlük kullanmayın... dış kapı gezilerinizde veya kırkyıldabir kullanın...

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi