Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arkadaşımın Walter PP
[Resim: P1140858-small.jpg]
[Resim: P1140859-small.jpg]
[Resim: P1140860-small.jpg]
[Resim: P1140861-small.jpg]
[Resim: P1140862-small.jpg]
[Resim: P1140863-small.jpg]
[Resim: P1140864-small.jpg]
[Resim: P1140865-small.jpg]
[Resim: P1140866-small.jpg]
[Resim: P1140867-small.jpg]

Alıntı

Arkadaslar, fotograflarda gördügünüz Walter PP beraber atis yaptigimiz abime ait. Walter PP ye eslik eden Sülün ise benim 1911 im.

Walter in sahibinin beyanina göre bu silahin boyasi orjinal ve seri numarasi 929943 . Biligi arkadaslar bu seri numarasina sahip Walter PP nin hangi yilda üretilmis oldugu konusunda bizleri aydinlatacaklardir. Ben benim 1911 ile bu yasli kizin benzer dogum tarihlerine sahip olduklarini düsünüyorum.

Ayrica PP nin sahip oldugu sabit namlu bana sahip olmak istedigim silahlar sirasinda, dereceli gezli BHP den bile önde gelen, H&K P7 yi hatirlatti.

Aklinizda bulunsun 2500 USD civari bir P7 ye denk gelirseniz lütfen bana haber veriniz. Yoksa MKEK cikisli bir P7 icin para biriktirmeye devam ...

Alıntı

PP`nin bu modelinin ikinci dünya savasi öncesinde üretilmeye baslandigini biliyorum.

Alıntı

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...php?tid=25

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=570

Sn.evrenay, silahın sürgüsünde Zelle Mehlis ibaresi var ki, bu kesinlikle İkinci Dünya Savaşı öncesinde üretilmiş bir PP olduğunu gösterir. Ayrıca kabza tabanındaki şarjör mandalı da 1930 ' ların ortalarında üretildiğini gösteriyor. Arkadaşınızın silahı da 1935-1936 yılları civarında üretilmiş bir PP dir.

Alıntı

Sn evrenay silahın boyası muhtemelen orjinaldir çünkü bendeki de orjinal boyasıyla duruyor, zaten bu kalitete bıyayı yapacak kaç kişi var ki memlekette...

ve bu silahın boyasının tek kötü yanı en ufak el ve parmak izi bile üstünde kalıyor...

Alıntı

SN.hakan silahının bir kusuru yok biraz garip ama malesef altan şarjör kilitli pp lerin tamamı böyle....

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi