Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
göztepe
12-06-2009, 07:56 PM
göztepe
slm arkadaşlar gecenlerde köyüme gittim kahvehanede otururken tabanca muhabbeti acıldı aslında muhabbeti acan bendim Smile yaşlı bi amca eskiden kendsinde bi silah olduğunu daha sonradan eve giren hırsızların caldığını ( bohcacılar sanırım ) o gün bu gündür yandığını söyledi öve öve bitiremedi ismi GÖZTEPE imiş ben daha önce hic duymadım bi kac arkadaşa sordum onlarda bilmiyor cok merak ettim böyle bi silah varmı. şimdiden tşklslm
Alıntı Yaparak Cevapla
12-06-2009, 08:05 PM
RE: göztepe
Öncelikle foruma hoşgeldiniz.Bahsedilen silah Walther P38'dir.2.Dünya Savaşı öncesinde kurulan ve savaş sırasında faal rol alan Alman Nazi Gizli Servisi olan Gestapo'nun kullandığı silahtı."Gestapo" terimi ülkemizde Göztepe'ye dönüştü.İlgili link aşağıda.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=625
Alıntı Yaparak Cevapla
12-06-2009, 08:11 PM
SyFttN Yazdı:slm arkadaşlar gecenlerde köyüme gittim kahvehanede otururken tabanca muhabbeti acıldı aslında muhabbeti acan bendim Smile yaşlı bi amca eskiden kendsinde bi silah olduğunu daha sonradan eve giren hırsızların caldığını ( bohcacılar sanırım ) o gün bu gündür yandığını söyledi öve öve bitiremedi ismi GÖZTEPE imiş ben daha önce hic duymadım bi kac arkadaşa sordum onlarda bilmiyor cok merak ettim böyle bi silah varmı. şimdiden tşklslm

Sn.SyFttN bildiğim kadarı ile karadenizliler (alman gestapo örgütüde kullandığı için ) gestapo kelimesini "göztepe "olarak telaffuz ettiklerinden Walther p-38 e bu adı vermişlerdir.Saygılar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
12-06-2009, 10:55 PM
Halk arasında Browning'e "14'lü",CZ'ye "Çek",Beretta Mod 70'e"Düğmeli Beretta",Luger P08'e "Barabelli" veya "Barabellum" ,S.Wesson 5906'ya "Şarjörlü Smith Wesson",Bromhandle'a da "Kasalı Mavzer" denilmektedir.
Alıntı Yaparak Cevapla
13-06-2009, 12:54 AM
ceycey Yazdı:Halk arasında Browning'e "14'lü",CZ'ye "Çek",Beretta Mod 70'e"Düğmeli Beretta",Luger P08'e "Barabelli" veya "Barabellum" ,S.Wesson 5906'ya "Şarjörlü Smith Wesson",Bromhandle'a da "Kasalı Mavzer" denilmektedir.

Valla süper açıklamışsınız Sn.ceycey Smile
Şu "Barabelli" de beni hep gülümsetmiştir. Big Grin Barabelli Big Grin

.

Canlıya Doğrultma ... !
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-06-2009, 01:13 AM
Sanırım P38, Alman çıplağı olarak da adlandırılıyor Smile
Heidi Klum aklınıza gelmesin sakın Big Grin
Aslında ona da Türkiye'de Haydi Kulum deriz olur biter Big Grin

Muzzletac.com
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-06-2009, 07:38 AM
turan tactical Yazdı:Alman çıplağı / Heidi Klum / Haydi Kulum

Big Grin

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-06-2009, 08:07 AM
hımm yaşlı amcam övmekte haklıymış, almanlar yapıyo abi tşkl arkadaşlar merakım sona erdi gercekten güzel bi silahmış atımıda güzeldir herhal.tşkl
Alıntı Yaparak Cevapla
14-06-2009, 03:05 PM
[Resim: mauser1914.jpg]

bunada alman çıplağı diyorlar mauser 1914 her iki modelde de namlu açıkta diye öyle diyorlar önceden herkes 14 lü diye överlerdi ben 14 ne olduğunu bilmezdim meğerse Browning HP diyorlarmış. hatta eski bir türk filminde adam diyordu size süprizim var size almanyadan son model alman Walther tüfek getiriyorum diyor G3 gösteriyordu hatta üstüne çok dandik bir dürbün koymuşlardı

Dünyada 550 milyon ateşli silah bulunmaktadır. Buda her 12 kişiden birinin silahlı olduğunu gösterir. Tek soru: Geri kalan 11 kişiyi nasıl silahlandırabiliriz? - (Yuri Orlov)
---------------------------------------------------
B Rh+ / İstanbul
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
14-06-2009, 06:41 PM (Bu Mesaj 15-06-2009 07:19 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : ERDAL.)
Gaziantep dolaylarında da uzun bir süre umman adlı silahın adını insanlardan duyup , ne olduğunu anlayamamıştım. hatta bana her devletin bir ummanı var diye söylemişlerdi. böyle bir markayı ne gördüm, ne duydum dediğimde sen hiç silah görmemişsin , bizim buralarda her marka tabanca var dediklerinde elime doğru dürüst silah değmemiş bir silah sever olarak susmak zorunda kalmıştım. Sonradan umman tabancasının 9 mm Para atan ve büyük tabancalar için kullanılan ortak bir isim olduğunu anladım.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS