Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger Cougar Ama Hangisi? 8000 ? 8040? 8045?
Sn the _erdem,
Acizane tavsiyelerim şunlar olacak:
1- Yanınızda bez vs. yağ malzemeler götürüp atış öncesi temizliğinizi kendiniz yapın.
2- Atışlarınızı yedek şarjörü de kullanarak tek, seri, hatta parmak basma teknikleriyle muhtelif şekillerde yapın
3- Atışlarınızı asla paradan kısıp beş on mermiyle yapmayın. Muhakkak çok mermi atın.
4- Poligon hocalarından atış yapmalarını rica edin. Böylece nişangah ve mermi dağılım testlerinin hatasız olmasını garanti etmiş olursunuz.
5- Kendi istihkakınızdan mermi kullanmayın, yazık olur. Poligon mermisi 15 kuruş daha pahalıdır ama olsun...

Şimdiden hayırlı olsun. Mutlu günlerde kazasız belasız isabetli atışlar dilerim...

Alıntı

canınızı emanet edeceğiniz bir aracın sağlıklı çalışmasından emin olmalısınız,mke üretimi 9 mm mermilerin istikrarsız çıkış hızları,belirli olmayan barut kalitesi ve hollowpoint gibi durdurucu gücü yüksek çekirdekli mermilerin kullanımıda söz konusu olmadığından ülke şartlarında taşıma amaçlı alınacak bir tabancada 40 veya 45 acp tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır,herşeyden önemlisi bu 2 kalibrede yasal olarak yabancı mermi taşıyabileceğinizden fonksiyonel olarak güvenliğinizi tehdit edicek bir unsur oluşacağını zannetmiyorum,stoegerda ise 45 acp bildiğim kadarıyla henüz çıkmadı.
dolayısıyla yüksek kalibrede tercih yapacak olursanız 40 sw sizin için tek alternatif gibi görünüyor,mke da satılan 40 sw merminin çekirdek ağırlığını tam olarak bilmiyorum,yanlız 40 sw de özellikle 180 grain mermilerin delici gücü 9x19 dan daha yüksek bu sebepten ötürü araç kaportalarının arkasındaki hedeflere yapılan atışlarda bile mermi durdurucu seviyedeki gücü hedefe rahatlıkla aktarmakta ve istasiktiklere göre atışlar genellikle ölümle sonuçlanmaktadır.
taşıma amaçlı kullanacağınız bir tabancada olası durumlarda durdurucu güç önemli bir faktör olduğundan 40 sw daha iyi bir seçim,kazasız belasız,keyifli atışlar dilerim.

Alıntı

Stalker demiş ki:stoegerda ise 45 acp bildiğim kadarıyla henüz çıkmadı.
Stoeger ' in .45 ACP modeli de satışta.
İstanbul ' da olan arkadaşlar Princess poligona giderek bu silahı deneyebilirler.
Saygılar.

Alıntı

Sayın Erdem,

Tavsiyem 9 mm olanı almanız yönünde. Stoeger'in yabancı sitesine silahın 40 kalibre versiyonu ile atış yapılırken videolarını koymuşlar, atıcı bilerek bileğini gevşetmiyorsa inanılmaz şahlanma veriyor. O görüntüye göre ben kesinlikle 9 mm derim. Aynı videoda atışlar 40 kalibreyle yapılıyor ama tim görvlisinin fotoğraflarındaki silah 9 mm. Görüntüsü de bence daha şık. Hayırlı olsun şimdiden.

Alıntı

Ben de Stouger Cougar serisi ile ilgilenmekteyim. .45 acp yada .40s&w kalibrelerin durduruculuk özelliğinin daha fazla olduğu söyleniyor. "Durduruculuk" tan kasıt nedir ? Hedef insan olunca ister 9mm olsun ister .45acp olsun her türlü mühimmat etkili olabilir. Hedefte bir yaban domuzu yada kurt gibi vahşi hayvan olduğunda mühimmatın delicilik özelliği mi daha ön planda olmalı yoksa durduruculuk özelliği mi ? Kısacası vahşi hayvanlar için mühimmatta durduruculuk sizce nedir ?
Az önce internette gezinirken Amerika'da 9mm mühimmat varken neden .45acp'ye ihtiyaç duyulduğundan bahseden bir yazı buldum. ilgimi çeken kısmı aynen veriyorum: "Uyuşturucu satıcılarının pitbull'larının birkaç defa 9 mm ile vurulmasına rağmen düşmemeleri artık 9 mmyi gözden düşürmeye
başladı." 9mm ile pitbullara "birkaç defa" atış yapılıyor ama pitbull düşmüyor... Stouger Cougar bana arazide beni yaban hayvanlarından koruması için lazımdı. 9mm bir pitbull'u birkaç atışta indiremiyorsa bir kurdu, bir yaban domuzunu veya belkide bir ayıyı nasıl indirebilir ? demekki "durduruculuk" dedikleri şey bu olsa gerek ? Şimdi merak ettiğim şey 9mm mühimmatı birkaç defa yiyen pitbull nasıl ayakta kalıyor da .45acp yediğinde hemen düşüyor ? .45acp pitbull'un vücudunda geniş hacimli tahribat mı yapıyor ? Somut olarak değişik kalibrelerin canlılar üzerindeki etkisi ile ilgili görseller bulabilirmiyim ?

Alıntı

Sn. Hamsi, alin bir ithal yivsiz dertsiz masa ortusu gibi kullanin.

Alıntı

(12-03-2012, 12:39 PM)Murata demiş ki: Sn. Hamsi, alin bir ithal yivsiz dertsiz masa ortusu gibi kullanin.

Hocam her mevsim gece gündüz tarlada bağda olabiliyorum. Bazen gece tarla sulamaya gidiyorum. Tüfek taşımak zor oluyor. Daha önce iki defa domuz saldırısına uğradım. Bir defa da gece tarla sularken çevrede koyun otlatan çobanların köpeklerinin arasında kaldım. Babam gelince köpekler çekildiler. Bu nedenle vurduğu zaman indiren güçlü ve sorunsuz bir tabanca almak istiyorum.

Alıntı

Sayın hamsi,benim aklıma maliyeti biraz daha yüksek olmakla beraber 357 Sig gelmekte. Bence size en uygun kalibre.Şu an MKEK'da bu kalibrede G 32 mevcut. Fiyatı 2948 usd.

Alıntı

Sn. Hamsi sizin ilaciniz,4 inch ve uzeri bir S&W 357 magnum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi