Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
357 magnum TÜFEKLER
#1
357 Magnum gibi güçlü bir merminin sadece revolverlerde harcanmaması gerektiğini düşünüyorum. Hoş ülkemizde mermisini bulamıyoruz, bu tip lever action tüfekleri hiç bumamayız ama videodaki adamın atış sitili de ilginç geldi. Bu konuda ülkemizde hiç örnek var mı acaba? Bizim köydekilerin bunun mermisi bulunmuyor, av tüfeği ile değişeceğiz diyerek Düzceli bir tüfekçiye kaptırdıkları Yunan tüfeği dedikleri tüfek dışında. Bizimkilerin tarifine göre tüfek namlu alltından aynı bu tip tüfekler gibi besleniyor ve çiğ kurşun atıyormuş. Tahminim Plevne savaşında bize ateş üstünlüğü sağlayan Amerikan Winchester tüfeklerinden biriydi.
Leveraction tüfekleri bu başlıkta inceleyebilir miyiz?

http://www.youtube.com/watch?v=8sbGq0lTC...r_embedded[Resim: MVC-001F.jpg]


[Resim: MVC-002F.jpg]


[Resim: MVC-008F.jpg]


[Resim: MVC-015F.jpg]


[Resim: MVC-016F.jpg][Resim: winchester357magnum2e.jpg]


[Resim: winchester357magnum.jpg]
 
Alıntı

#2
Sn.Zorbey, ülkemizde hem Marlin 1894, hem de Winchester ' in .357 magnum kalibredeki lever action tüfekleri yaygın olarak, hem de oldukça hesaplı fiyatlara bulunabilmektedir. Tabi kaptırmatörlerin eline geçmeden bulabilirseniz. Arada sırada .44 Rem magnum kalibrede Winchester modellerine de denk gelebilirsiniz.

Gerek gövde konstrüksüyonu, gerekse de mekanizmanın çalışma sıhhati ve sağlamlığı açısından Marlin ' in kesinlikle bir adım önde olduğunu söyleyebilirim. Özellikle Marlin çoklu yiv seti ile harika bir çıkış hızı ve atış hassasiyeti sağlayabiliyor. 100 m mesafede dürbünsüz olarak istediğiniz yere merminizi oturtabiliyorsunuz. Bir arkadaşımızda Winchester' ın bir modeli vardı ve iki de bir de ejektör kırılmasından bıkıp satmıştı. Ayrıca manevela manüpülasyonu sırasında resmen silah elinizde kalacakmış gibi hissediyorsunuz. Bir başka arkadaşımızdaki bir Marlin 1894 C ' yi arada sırada zevkle atışta ve domuz avında kullanıyoruz.

Saygılar.
 
Alıntı

#3
Üstadım ben bunların yaygın olduğunu bilmiyordum, eğer uygun fiyatlara varsa mutlaka edinmek isterim...

arkadaşlar aklınızda bulunsun satan olursa talibim...
 
Alıntı

#4
Sayın Lupus, ben açıkçası hiç rastlamadım bu tip tüfeklere. Sayın Melihağa seveceğinizi , ilgi göstereceğinizi tahmin etmiştimSmile

http://www.marlinfirearmssource.com/cate...agnum.aspx
 
Alıntı

#5
Lever action tüfeklerde özellikle Marlin in hasssiyeti tartışılmaz.MKE çok önceden bir seri Marlin 357 (ve belki 44)getirdi ve sonrası gelmedi.IWA Nurnbergde Marlin standına bu durumu ilettim.Lever actin tüfekleri Türkiyede daha çok görmek istiyorum dedi.Malumunuz böyle bir durum elbetteki siparişi verecek olan kurumdan gelmeli.Biraz klasik e birazda güçlü Smile olması hasebiyle 45-70 GOV i domuz avında kullanmak istediğimden ısrarcı olmuştum.
Aslında çok daha güzel olanını Hornady yaptı.Lever Revolution adıyla lanse etti
http://www.hornady.com/story.php?s=198.
Bir lever action tutkunu olarak özellikle 308WIN ın lever actıon a adapte edilmesi basit ve çok güzel bir inovasyon örneği
ne dersiniz Smile
Saygılarımla
 
Alıntı

#6
 
Alıntı

#7
 
Alıntı

#8
Sn.Turan Tactical bir ara uğraşıyordu sanırım, yardımcı olur Sn.Melihaga Smile
 
Alıntı

#9
(05-06-2009, 01:36 PM)melihaga demiş ki: Üstadım ben bunların yaygın olduğunu bilmiyordum, eğer uygun fiyatlara varsa mutlaka edinmek isterim...

arkadaşlar aklınızda bulunsun satan olursa talibim...

Sn.melihaga,

Mesajınızın üzerinden bayağı bir zaman geçmiş ama ilgilenirseniz.

http://www.silahlar.com/2el.php
Marka: Marlin Model: 1894CS Çap: 357 Magnum Fişek kapasitesi: 10 Yıl: 2003 Fiyat: 4,500 USD İsim: Dilek Nezih Uçkun Tel: 532 375 24 97 - 224 527 02 60 e-mail: dilekuckun@yahoo.com Açıklama: Yivli, Amerikan malı, mekanizmalı tüfek. 100 adet mermisi ile. İlan Tarihi: 04/08/2010 İl: Bursa

Ben 2000 usd teklif ettim kendilerine,4000 TL düşündüklerini belirttiler.Silahı görüp incelemedim.Saygılar.
 
Alıntı

#10
Değerli Forum Sakinleri,

Şahsen ben 1995 yılında Marlin Model 1894CS alıp kullanmıştım. Bir domuz avında oldukça sağlam yerinden vurduğum orta büyüklükteki domuz, sendelemeden yoluna devam edince, domuz avlarında 2003 yılına kadar Marlin ile aynı yıl aldığım Browning BAR II den başka tüfek kullanmadım. Marlin i bir süre hedef atışlarında kullandım, daha sonra da Marlin atıl durduğu için elden çıkarttım. Açıkçası sağlamlığına sağlam, fakat estetiği olmayan bir silahtı. Ayrıca menevişi paslanmaya pek yatkındı. Bir de tüp şarjör doldururken hep parmağımı ısırıyordu.

2009 da MKE ye gelen Browning BLR lerden bir adet aldım. Halen domuz avlarında bu silahı kullanmaktayım. Silahın lever action olması bolt action lara göre bir sonraki fişeği daha hızlı kullanmanıza neden oluyor. Ayrıca kullanımı da son derece rahat. Bu silah 300Win. Mag degil de 308Win. olsaymış daha keyifli olacağı düşüncesindeyim.

Saygılarımla
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi