Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IDPA ' ya Kısa Bir Bakış
NorthWolf demiş ki:
melihaga demiş ki:Üstadım bencede biran önce başlatalım çalışmayı elimden gelen katkıyı yapmaya hazırım...

Ağam hepimiz sabırsızlanıyoruz... ama önce güvenlik toplantısını yapmamızda fayda var. Keza Güvenli alanların oluşumu, buradaki davranışlar, hakemler, saha hakemleri görev ve yetkileri gibi konuların iyice disiplinize edilmesi gerekli.

Bence mesleğinizle doğru orantılı olarak bize yardım edebileceğinizi düşünüyorum. Örneğin Bulundurma ruhsatlı arkadaşlarımızın-Yol nakil belgelerinin düzenlenmesi ve bunların bölgelere göre değişen KEYFİ uygulamalar ile bozulmaması için hepimize yapabileceklerimiz hakkıında bilgiler verirseniz sevinirim.

Örneğin benim bulundurma ruhsatlı tabancam var yol naki belge izinlerimi almışım ve benim yanımda organizasyona giderken kaç adet mühimmat bulunabilir, yada buna benzeyen dertlerimiz olacaktır.

Segiler, saygılar.

Sn NorthWolf, onlar bence işin en basit kısımları, yol nakil vs herzaman alınabilecek şeyler emin olun bir sıkıntı çıkarılsa bile, hukuk forumları hariç belkide en çok avukatın bulunduğu forum burası, onlar rahat çözülecek şeylerdir...

bu tür konularda genelde atılan adımlar hep yerinde kadı, bu defaki sonuçlansın istiyorum o yüzden, hepinize bir teklifim var, kimileri için uzak olabilir ama ilk organizasyonu malatyada yapmayı teklif ediyorum uygun ortam alet edavat, parkur izin vs ayrıca konaklama kısmını üzerime alıyorum, isterseniz her zaman burada da yapılabilir veya her seferinde başka yerlerde olsun diyorsanız onada tamam...

ayrıca bölgede yeterince tarihi ve turistik yerler var, güzel bir gezi de ekleyebiliriz...

Alıntı

melihaga demiş ki:
NorthWolf demiş ki:
melihaga demiş ki:Üstadım bencede biran önce başlatalım çalışmayı elimden gelen katkıyı yapmaya hazırım...

Ağam hepimiz sabırsızlanıyoruz... ama önce güvenlik toplantısını yapmamızda fayda var. Keza Güvenli alanların oluşumu, buradaki davranışlar, hakemler, saha hakemleri görev ve yetkileri gibi konuların iyice disiplinize edilmesi gerekli.

Bence mesleğinizle doğru orantılı olarak bize yardım edebileceğinizi düşünüyorum. Örneğin Bulundurma ruhsatlı arkadaşlarımızın-Yol nakil belgelerinin düzenlenmesi ve bunların bölgelere göre değişen KEYFİ uygulamalar ile bozulmaması için hepimize yapabileceklerimiz hakkıında bilgiler verirseniz sevinirim.

Örneğin benim bulundurma ruhsatlı tabancam var yol naki belge izinlerimi almışım ve benim yanımda organizasyona giderken kaç adet mühimmat bulunabilir, yada buna benzeyen dertlerimiz olacaktır.

Segiler, saygılar.

Sn NorthWolf, onlar bence işin en basit kısımları, yol nakil vs herzaman alınabilecek şeyler emin olun bir sıkıntı çıkarılsa bile, hukuk forumları hariç belkide en çok avukatın bulunduğu forum burası, onlar rahat çözülecek şeylerdir...

bu tür konularda genelde atılan adımlar hep yerinde kadı, bu defaki sonuçlansın istiyorum o yüzden, hepinize bir teklifim var, kimileri için uzak olabilir ama ilk organizasyonu malatyada yapmayı teklif ediyorum uygun ortam alet edavat, parkur izin vs ayrıca konaklama kısmını üzerime alıyorum, isterseniz her zaman burada da yapılabilir veya her seferinde başka yerlerde olsun diyorsanız onada tamam...

ayrıca bölgede yeterince tarihi ve turistik yerler var, güzel bir gezi de ekleyebiliriz...
Anaaa Malatya'mı Big Grin Neşem yerine geldi birden... Yalnız arkadaşlar bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum.Birçoğumuz çalışıyor ve izin sorunu olacaktır kesinlikle o yüzden organizasyon yaparken bunu kesinlikle göz önüne alalım.

Alıntı

Ben İst.dayım... Biz ilk toplantılardan birini konyada yapmayı ve bu konu üzerinde etüd etmeyi planlıyorduk.

Malatya bana uyar... ama herkesede uyması lazım.

Saygılar.

Alıntı

Malatya güzel şehir. Smile

Alıntı

fatihaltun demiş ki:Malatya güzel şehir. Smile
Boşuna doğunun Parisi demiyorlar Big Grin

Alıntı

Arkadaşlar, bu iş göründüğü ve sanıldığı kadar basit bir aktivite değil. Öncelikle kural kitapcığının tüm ayrıntıları ile ortaya konulup, üzerinde çok uzun süre çalışılması gerekiyor. Başlangıç olarak basit ama olayın ruhuna uygun senaryo ve parkurların belirlenmesi gerekiyor.

Bizim memlekette SSP veya ESP kategorilerini başlangıçta ayırmak çok zor olacaktır. Bizim ülkemizde yaygın olarak kullanılan silahları düşündüğünüzde, ağırlıklı olarak SSP sınıfında silahlar mevcut. Ancak ağırlıklı olarak benimsenen taşıma tekniği ise fişek yatağı boş olarak taşımak. Yani silahı kılıfından çekip, sürgüyü şarj ederek atım yatağını doldurmak benimsenmiş durumda. Ancak bu durumda silah atışa tek hareketli olarak başlamış oluyor ki, bu da ESP sınıfındaki silahların özellikleri.

Bunun gibi üzerinde çalışılması gereken daha pek çok ayrıntı var. O yüzden şimdilik çok acele etmeden, etkinlikten önce bu tür ayrıntıları tek tek gözden geçirip, kurallara uygun bir etkinlik yapabilmek önce pek çok mükerrrer eğitim toplantıları yapmak gerekecektir. Tabi bu arada bir araya gelip kurtlarımızı bildiğimiz şekilde dökmenin de bir mahsuru olacağını sanmıyorum. Big Grin

Saygılar.

Alıntı

Ustam, ilk toplantı tarihini alabilirmiyiz artık? Silahsız, güvenlik ve kural kitabı çalışması...

Alıntı

NorthWolf demiş ki:Ustam, ilk toplantı tarihini alabilirmiyiz artık?
Silahsız, güvenlik ve kural kitabı çalışması...

İşte başlanması gereken doğru nokta bence de burası...
Henüz sadece kısa bir özet yapabildim.
Tam kitapçık hazır olduğunda başlayabiliriz.

Saygılar.

Alıntı

Sevgili Usta!
Kıymetli bilgi paylaşımlarınız için çok teşekkürler.Eğer ilk organizasyonu İstanbulda yapmayı uygun görürseniz buna da ben talibim.Eğer izin vs gerekiyorsa şimdiden bilgim olursa takibine başlarım.
Bu konuda sn.Hürkan hem yetkili hemde her turlu etkinlikte istediğiniz şekilde faydalı olabilecek bir arkadaşımız.Seyahat.araştırma ,organizasyon,seminer vs konular da her türlü desteğe hazırım.
Ağamız hakikaten ağaymış.Kendisini tebrik ediyorumSmile
Ayrıca uluslararası bir girişim veya çalışma olursa da memnuniyetle yapmaya çalışırım.
Emeğinize sağlık.
Saygılar....

Alıntı

Ayrıca kitapcığın grafik tasarım basım vs sini TT.com adına ben üslenebilirim.
saygılar.....

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi