Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IDPA ' ya Kısa Bir Bakış
Simdiden basarilar dilemeyi de unutmusum. Bu ekipten ucan kacan kurtulmaz,biz de arada nasipleniriz umarim.

Alıntı

Öyle arada filan nasiplenme... o-hooo, Sn.Portekizli, her üstruplu silah severi aramızda görmekten onur duyarız.

IDPA işine gönül verecek arkadaşlara da zevk, spor ve güvenliği vaad ediyoruz.

Saygılar.

Alıntı

Kismet diyelim,bizim patronlar izini ceplerinden veriyormuscasina davranirken takviminize uymak zor oldugundan kesin konusamiyorum. Yoksa bana uyar Big Grin
isik ve sevgiyle...

Alıntı

İzmirde yaşıyorum, işim sebebiyle zaten organizasyonlarla uğraşıyorum. Bu tarz bir organizasyona katıkıda bulunmayı da çok isterim.

Alıntı

lupus demiş ki:Sn.xlcod3r,

En az üç şarjör ve ikili veya ayrı ayrı standard savunma tipi şarjör kılıfı kullanılabiliyor.
Tek önemli kriter, ekipmanın standard günlük kullanıma uygun olması.
Kılıfların vucüttan ne kadar açıkta durabileceği dahi ayrıntılı olarak tanımlanmış.

Diğer yandan puanlama kurallarının da kısa bir özetini yapıyorum, ortaya konduğunda göreceksiniz ki en basit güvenlik ihlali bile ceza puanı gerektiriyor. Zaten öncelikli amacımız, bu tür faaliyetlerde hakemlik yapabilecek düzeyde, acemi atıcılara ve hatalarına dahi alışık tecrübede arakdaşlardan çekirdek bir ekip oluşturmak.

Halihazırda yazdıklarım sadece bir ön bilgi. Gerekli eğitim düzeyinde olmayan arkadaşlar, gerekli eğitim düzeyine ulaşana kadar, bu tür etkinliklere sadece gözlemci olarak katılacaklar. Başlangıçta hepimiz gözlemci olacağız ve yavaş yavaş ilerleyeceğiz. Hepimiz işin ABC sinden başlayacağız. Birikimlerimizi sağlam bir temel üzerine inşa edeceğiz. Zamanla katılan tüm arkadaşlarla kollektif bir tecrübe sahibi olacağız.

Bu konu başlığında sadece ileriye yönelik hedeflerimizden birini ortaya koymak istedim. Başarıp, başaramayacağımızı zaman gösterecek. Diğer yandan bu konuda ilerleyerek, melekelerini geliştirmek isteyecek arkadaşların, alacakları silah ve aksesuarlar konusunda dikkat etmeleri gereken ayrıntıları da şimdiden ortaya koymak istedim. Umarım faydalı olur. Bu disiplinde hiç akıldan çıkarılmaması gereken değişmez iki kural var ; Güvenlik ve Keyif.

Saygılar

Sn. Lupus,
Savunma atıcılığında epeyce bir bilgi birikimim olmasına rağmen böyle bir çalışmada eminimki bende yeni şeyler öğreneceğim. Şartlarımın müsade ettiği kadar elimden geleni yapmaya çalışacağımdan emin olabilirsiniz.
Ancak mevzuat beyin, neye nereye kadar müsade edeceğinide araştırmak lazım gelebilir diye düşünüyorum.
Saygılar...

Alıntı

Üstadım bencede biran önce başlatalım çalışmayı elimden gelen katkıyı yapmaya hazırım...

Alıntı

melihaga demiş ki:Üstadım bencede biran önce başlatalım çalışmayı elimden gelen katkıyı yapmaya hazırım...

Sn.Ağam senin yapacağın en büyük destek enerji depolamak için kayısı göndermen olur sanırım. Big Grin
Ama öğrendiğime göre bu sene kayısı pek yokmuş Sad

Alıntı

ömer demiş ki:
melihaga demiş ki:Üstadım bencede biran önce başlatalım çalışmayı elimden gelen katkıyı yapmaya hazırım...

Sn.Ağam senin yapacağın en büyük destek enerji depolamak için kayısı göndermen olur sanırım. Big Grin
Ama öğrendiğime göre bu sene kayısı pek yokmuş Sad

Arkadaşlar forumun kayısı ikramı vs işleri benim artık, tüm ikramlar benden....

ayrıca başka da her türlü desteği vermeye hazırım...

Alıntı

Bu arada Türkiye'nin her şehrine otobüs kiralama, otel gurup reservasyonu vs görevleri zevkle alabilirim

Alıntı

Ağam hepimiz sabırsızlanıyoruz... ama önce güvenlik toplantısını yapmamızda fayda var. Keza Güvenli alanların oluşumu, buradaki davranışlar, hakemler, saha hakemleri görev ve yetkileri gibi konuların iyice disiplinize edilmesi gerekli.

Bence mesleğinizle doğru orantılı olarak bize yardım edebileceğinizi düşünüyorum. Örneğin Bulundurma ruhsatlı arkadaşlarımızın-Yol nakil belgelerinin düzenlenmesi ve bunların bölgelere göre değişen KEYFİ uygulamalar ile bozulmaması için hepimize yapabileceklerimiz hakkıında bilgiler verirseniz sevinirim.

Örneğin benim bulundurma ruhsatlı tabancam var yol naki belge izinlerimi almışım ve benim yanımda organizasyona giderken kaç adet mühimmat bulunabilir, yada buna benzeyen dertlerimiz olacaktır.

Segiler, saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi