Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yavuz 16 Kırımları
Sn. Karayegen, farkındayım yazmakla olmayacağını ama maalesef bu silahı devletimizin yetkilileri, güvenlik güçlerinin beline takmış. Artık bilemem test sistemleri mi onları yanılttı,yerli olsun bizim olsun mantığı mı, yoksa durum farkında olunarak mı hala bu süreç işliyor ama bu yapılan vatan hainliğidir. En düşük ifadeyle de gaflettir. Silahlı gücün olan adama,Ardeşen işi kadar güvenilir bir nesneyi veriyorsalar daha ne diyeyim. Ama sürekli silah taşıyan bir kişi,"Ne yapalım,bunu verdiler,kullanacağız artık" mazeretini aklına sokmamalı. Seçim hakkı verilmemiş olabilir,karşılığında para da verilmiş olabilir. Ama personelin verilen cüzi miktarı kafaya takmadan güvenebileceği silahı kendinin alması aklıma gelen tek çare. Hesabının sorulması da genelde olduğu gibi diğer tarafa kalır.

Alıntı

Sn.alpyeşilay yavuz 16 prototipi ile 15000 atım yaptıgını beyan ediyor kırımlar hakkında mutlaka bir fikri vardır.

Alıntı

Simdiye kadar kac mermi attınız? Mesaj: #57RE:

Örnek olarak, sadece Yavuz 16'ların prototiplerini test ederken attığım mermi 15.000 civarında.

Sn.alpyeşilayın kendi beyanıdır.

Alıntı

Berettanın bile farklı ısıl işlemleri ve malzeme kullanarak önüne zar zor geçebildiği bir durumun,
Girsan gibi henüz standart malzeme kalitesi ve standart ısıl işlemi bile uygulayamayan amatör bir firmadan bu dayanımı beklemek hayal kurmaktan başka birşey değildir.

Sonuç yerli hiçbir firmanın silahı alınmaz.
Avrupa silahların fiyatlarıda sarsılmaz yüzünden bu kadar pahalı tutulduğundan durum içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Alıntı

Sn. Fmj,yanlış anlaşılmasın,ben henüz kırıma uğramış Yavuz 16 görmedim. Zira rastladıklarım hep güvenlik güçlerine ihaleyle alınmış silahlar. Zaten onların yılda yapacağı atışla kırım olsa,buyurun cenaze namazına denirdi. Geçen yıla kadar durumun bu kadar vahim olduğundan habersizdim,zira kendi Yavuz 16'ımda hiçbir problem yoktu ve çevremde başka kimsede bu silahtan yoktu. Ama şu sıralar gördüğüm güvenlik güçlerine ait silahlarda rezillik dizboyu. Iki silahtan biri mi düzgün çalışır? Ya sürgüyü geride kilitlemiyor,ya kovanı atamıyor,ya yeni mermiyi süremiyor. Artık adamlar kendince geliştirdiği yöntemlerle silahlarını çalıştırıyor. Bir şarjörü,bir icra yayını standart hale getirmek bu kadar mı zormuş? Ufacık bir yayı adam edemeyenin yapacağı ısıl işleme de kalite kontrol sistemine de ... afedersiniz. Bu haliyle bu silahların kabulünü yapıp resmi kıyafetiyle boy hedefi halinde gezen personele verenlerden de çıksın bunlar inşallah.
Kırım olayları için poligon silahlarına ve daha yoğun atış yapan birimlere bakmak lazım ama şu durumda bence bakmaya da gerek yok.

Alıntı

sandeman demiş ki:bu yapılan vatan hainliğidir. En düşük ifadeyle de gaflettir.

Sn. sandeman benden uzun yaşayacaksınız, dediklerinize aynen katılıyorum. Ancak devlet görevlileri görevlerinde devletin ihale ile vermiş olduğu silahtan başka silah kullanamıyorlar. Saygılar size ve sizin gibi silah dostlarına...

Alıntı

Sn.lupus önemli bi konuya değinmişsiniz bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim saygıyla...

Alıntı

AGIRNASLI SİNAN demiş ki:Simdiye kadar kac mermi attınız? Mesaj: #57RE:

Örnek olarak, sadece Yavuz 16'ların prototiplerini test ederken attığım mermi 15.000 civarında.

Sn. AGIRNASLI SİNAN,

Referans verdiginiz yazida 15.000 mermiyi bir tek silahtan attigi belirtilmiyor... Ama dediginiz dogrudur, bir fikri olmalidir..

Gordugum tum Girsan silahlarinda, cok bariz metal isleme hatalari var. Bilen bir goz, hic metalurjik testlere gerek kalmadan bile, bir Beretta 92F surgusu ile Yavuz16 surgusunu yan yana koydugunda hatalari farkedecektir...
Elinize gecerse su bolgeyi bir karsilastirmak yerinde olur:
[Resim: image026.jpg]

Saygilarimla...

Alıntı

Sn. Sandeman benim gördüğüm kadarıyla iç piyasaya sürülen yavuz 16'lar ihale silahlarından biraz daha iyi.
Yanlız vaktiyle poligon kullanımında kapak ve namlusu kırılan pek çok yavuz 16 da görmüştüm,kaliteden ödün vermediklerini web sitelerindeki traji komik videolarıda dahil olmak üzere her yerde bas bas bağırsalarda malın durumu ortada,ihale silahlarının rezalet olmasının sebebiyse Egm'nin talep ettiği sürede,talep ettiği oranda tabancayı üretecek ne fabrika altyapılarının nede işçi altyapılarının olmayışı tabi burda mesele kübü doldurmak gerisi hava civa.

Aslında en güzeli memurların kendi parasını verdikten sonra "şartnamelere uyan" istediği yabancı tabancayı alması ama buda bir sürü farklı marka ve model kullanımına sebebiyet vereceğinden artık nizama mı uymuyor yoksa balistik altyapı oluşturmak mı zorlaşacak yada birilerinin kübü mü dolmayacak nedeni neyse senelerdir olamadı gitti.

Memurların bir şekilde konuya ciddi biçimde itiraz etmeleri lazım gerekirse 98 yılındaki kırıkkale prostestosu gibi birşeyin tekrar yapılması lazım başka türlü kimsenin istifini bozacağı yok.

Saygılar.

Alıntı

(31-10-2010, 11:11 PM)baris demiş ki:
AGIRNASLI SİNAN demiş ki:Simdiye kadar kac mermi attınız? Mesaj: #57RE:

Sn. AGIRNASLI SİNAN,

Referans verdiginiz yazida 15.000 mermiyi bir tek silahtan attigi belirtilmiyor... Ama dediginiz dogrudur, bir fikri olmalidir..

Gordugum tum Girsan silahlarinda, cok bariz metal isleme hatalari var. Bilen bir goz, hic metalurjik testlere gerek kalmadan bile, bir Beretta 92F surgusu ile Yavuz16 surgusunu yan yana koydugunda hatalari farkedecektir...
Elinize gecerse su bolgeyi bir karsilastirmak yerinde olur:
[Resim: image026.jpg]

Saygilarimla...

Bu konu gözümden kaçmış. Yavuz 16 ile 15.000 civarı atış yapmışımdır. Kesinlikle bu kadar mermiyi tek bir tabancada atmış değilim. Smile Genelde 50 lik bir kutu mermiyi atarken silahların yaklaşık yüzde 20 sinde sorun gözlemlenmekteydi.
Tek bir Yavuz 16 dan 15.000 mermi atma gafletinde bulunarak can güvenliğimi tehlikeye atmazdım. Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi