Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 9 Oy - 3.44 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Safir T14 Detaylı inceleme
turan tactical demiş ki:Sn.Barış,
Bugün maalesef tüm günü evde pineklemeyle geçirdiğim için tamire gidemedim ve haliyle de pimi ölçemedim ama bir sorunla karşılaştım.
Boş şarjör varken mekanizma geride kalmıyor, kurdukça bolt ileri geçiyor.
Sanırım mandalı kilitlemiyor.
Saygılar,
TT
Sn. TT,

Bunun sebebi, "bolt catch" adı verilen parçanın, AR'lerde çelik iken, Safir'de aluminyum olması, ve tırnak bölümünün hızla aşınması. [Resim: bolt%20catch.jpg]
Sipariş verirken dışarıdan bu parçayı da ısmarlamamız gerekecek sanırım.
http://www.ameetecarms.com/store/index.p...4038e07830
[Resim: Bolt_Catch7.jpg]
Hatta hazır almışken "tactical" bir model de takılaiblir:
http://www.midwayusa.com/Eproductpage.Ex...mid=918614
[Resim: 918614.jpg]gibi.

Alıntı

Safire uyumda sorun çıkarır mı?
Herkesin problemlerinden biride bu ya da olacak.

Alıntı

Sn. Egecaddesi,

Anlamanın en güzel yolu, sipariş verip denemek, zaten 14 dolarlık bir parça, birkaç tane ısmarlarsak gelince dener tam olarak söylerim hangisi uyuyor diye.
Ama en baştan Safir bunu çelikten imal etse böyle bir sorun yaşanmazdı, bildiğim kadarı ile kendilerine bu şikayet ile gelen birden fazla kullanıcı var. Hepsinde de fabrikanın silahı elden geçirip, sorununu ücretsiz hallettiği söylendi, kısa yoldan siz de bu parçanın değişimi için fabrikayla görüşebilirsiniz.
Ama belirttiğim gibi, kesin çözüm, bu parçanın çelik olması, aluminyum çok çabuk ezilip tırnağın tutuculuğunu kaybediyor.

Alıntı

Sn Baris,

Gerçekten enfes bir paylaşım...
Çok teşekkürler

Sevgiler

Alıntı

baris demiş ki:Sn. Egecaddesi,

Anlamanın en güzel yolu, sipariş verip denemek, zaten 14 dolarlık bir parça, birkaç tane ısmarlarsak gelince dener tam olarak söylerim hangisi uyuyor diye.
Ama en baştan Safir bunu çelikten imal etse böyle bir sorun yaşanmazdı, bildiğim kadarı ile kendilerine bu şikayet ile gelen birden fazla kullanıcı var. Hepsinde de fabrikanın silahı elden geçirip, sorununu ücretsiz hallettiği söylendi, kısa yoldan siz de bu parçanın değişimi için fabrikayla görüşebilirsiniz.
Ama belirttiğim gibi, kesin çözüm, bu parçanın çelik olması, aluminyum çok çabuk ezilip tırnağın tutuculuğunu kaybediyor.

Sn. Barış,
Bu parçanın ölçülendirilmiş çizimi v.b. yokmudur acaba? Eldeki parça ölçüsü ile karşılaştırmak açısından. Yazılarınızdan okuduğum kadarı ile mühendissiniz, bu parçanın çelikten yapılabilirliği mümkünmü. Maliyet açısından nasıl olur?
Saygılar...

Alıntı

Sn. xlcod3r

Parçanın çelik sürümü de, aluminyum sürümü de döküm olarak üretiliyor, şeklinden ötürü dolu malzemeden talaş kaldırma usulü işlenmesi çok zahmetli olacaktır. Zaten dışarıdan 10-15 dolara kaliteli olanları alınabiliyor, veya 90 dolarlık, tüm yay ve pimleri de içeren "lower receiver parts kit" lerin içinden d,ğer Mil-Spec standart parçalarla birlikte çıkıyor.
Eğer elde üretilmesi gerekse idi, benim düşüneceğim yol, lazerde veya tezgahta kesilmiş parçaları kaynaklayarak garaj usulü bir üretim olurdu. Biraz daha eziyetli, ama az sayıda parça için kesinlikle mümkün.
Saygılarımla.

Alıntı

Sn. Barış,
Aliminyum olanın aşınan (çalışan) ucuna sarı ya da gümüş kaynağı ile uygun bir çelik parça kaynatılıp tesviye edilse nasıl olur sizce?
Artık kolayca aşınmayacaktır.

Alıntı

Aslında ben de önce uca bir insert geçirmeyi tahayyül ettim, fakat her atışta direk geri tepmeye ve sürgünün sürtünmesine maruz kalacak, şarjör boşaldığında ise hızla öne gelen sürgüyü durduracağı için, ek olarak ısındığında farklı termal genişlemeye uğrayacak iki farklı metalin burada kaynakla birarada tutulmaya çalışılmasının riskli olacağını düşündüm.
Çok basit ve ufak bir parça olduğu için, fabrika ile konuşup bunun yeni modellerde çeliğe çevrilmesini istemek, veya kendimiz getirip takmanın uygun olacağını düşünüyorum. Aluminyum parça daha 10 kutu fişekte yuvarlanmaya ve erimeye başlıyor, kenarı darbeden deforme oluyor.

Alıntı

Arkadaşlar bu aleminyum parçayı işi çok kalabalık olmayan bir tornacıyada yaptırabilirsiniz çelikten çok da masraflı olacağını sanmıyorum, hem parçayı birebir kopyalayacağı için uymama riskide olmaz...

Alıntı

baris demiş ki:Sn. xlcod3r

Parçanın çelik sürümü de, aluminyum sürümü de döküm olarak üretiliyor, şeklinden ötürü dolu malzemeden talaş kaldırma usulü işlenmesi çok zahmetli olacaktır. Zaten dışarıdan 10-15 dolara kaliteli olanları alınabiliyor, veya 90 dolarlık, tüm yay ve pimleri de içeren "lower receiver parts kit" lerin içinden d,ğer Mil-Spec standart parçalarla birlikte çıkıyor.
Eğer elde üretilmesi gerekse idi, benim düşüneceğim yol, lazerde veya tezgahta kesilmiş parçaları kaynaklayarak garaj usulü bir üretim olurdu. Biraz daha eziyetli, ama az sayıda parça için kesinlikle mümkün.
Saygılarımla.

Barış Kardeşim Linkini Verdiğiniz Parçanın Fiyatı 14.95 USD Fakat Türkiye ye Kargo Ücreti 90 Küsür USD..Bu Duruma Göre Arkadaşların Dediği gibi Tornacıya Yaptırmak En İyisi Gibi..
http://www.ameetecarms.com/store/index.p...4038e07830

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi