Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 9 Oy - 3.44 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Safir T14 Detaylı inceleme
baris demiş ki:Tetik üzerinde çalışmak, ve hatta mümkünse metal ayarlı tetik getirerek daha net ve yumuşak bir tetik çekişi elde etmek gerekli.

Sırada yaptığım, forumda paylaştığım fotolarda görüldüğü gibi, orjinalinde bayağı rahatsız edici miktarda sağa sola oynayan ön kundağın yerine, daha stabil duruşlu ve bu arada namluyu daha iyi destekleyen metal kundak ile değiştirmek oldu.

Sn Barış alıntı yaptığım yerde aklıma bir şey takıldı.
AR-15 metal tetik grubu Safire uyumlumudur. Getirme şansımız olurmu.

Bir de metal kundakta tavsiyeniz hangisi. Beni "Gunsmithing"le uğraştırmadan Smile
Malumunuz çok anladığım bir konu değil. Ama yapacaksam yardımlarınızı beklerim.
Teşekkürler.

Alıntı

Çok teşekkürler sayın Barış " bundan iyisi can sağlığı" .

Alıntı

Sn. Lupus,

Ben de teşekkür ederim, sayenizde sitenin sosyal olduğu kadar teknik içeriği, emsalleri ile kıyas kabul etmez şekilde ilerliyor. Hal böyleyken, biz de iki kelime ile fikir beyanı yerine daha detaylı paylaşımda bulunmak için hem şevk hem de cesaret alıyoruz. Smile

Sn. Egecaddesi,

AR-15 tetik grupları arasında iki tür var, birisi ilk model Colt üretimlerinden "large pin" .176" , Small Pin .154" tetik mekanizması pimi kullanıyor, yani biri 4.47mm, diğeri 3.91mm pimli. Halen Safir'in pim çapını ölçemiyorum, ama Sn. TuranTactical'ın ilettiği hali ile pimler 4mm'ye daha yakın, yani 3.91mm olup "small pin" serisinin uyması daha muhtemel.
Bu ayrıntıyı çözümlediğimizde, iki bölümlü veya ayarlı tetik getirmek mümkün olacaktır.
Misal:
[Resim: AR15-banner1b.png]
Daha konservatif bir model: [Resim: GS05-017030_s.jpg]

Metal kundak için, ne yazık ki gaz sistemi ve namlu üzerindeki yay yüzünden tercihler çok limitli. Standart kundakların hiçbiri iç çap sorunu sebebiyle uymuyor. Bu sebeple, ebay'dan normalde airsoft malzemeleri satan bir üreticiden geniş çaplı bir model sağlanıyor. Çap problemi olmasa, tercih edilecek onlarca güzel model varken, namlu silüetinde ilk sayfadaki fotolardan görülebilecek yaylar ve pistona uyabilecek bildiğim tek bir kundak var. Bunu alacaksanız da, bahsettiğim AR-gunsmithing tool, mengene için gövde bloğu ve tork anahtarı olmadan, namlunuzu söküp yenisini takmanız gerçekten zor, ve aluminyum gövdeye hasar verme ihtimali çok yüksek bir işlem. Sanırım fabrika bu konuda yardımcı oluyor, ama ben de memlekette bulunur ve uygun olur isem zevkle yardımcı olurum. Smile

Saygılarımla..

Alıntı

Teşekkür ederim Sn. Barış.
Gayet doyurucu bilgiler verdiniz.
Bu bilinmezlik ortadan kalktığında polimer tetik, gez, arpacık vs.. sizin ve Sn. TT' nin yardım ve önerilerinizle hemen değiştirmek istiyorum.

Alıntı

Sayın Barış, emeğinize sağlık. Benim de bir Safir alma düşüncem var. Önce 4 - 7 Haziran 2009 da düzenlenecek olan Bursa'daki fuara katılmayı ve orada silahları incemeyi düşünüyorum, ama; bana sanki bu forumda daha fazlasını bulacağım gibi geliyor.
Herkese selamlar, saygılar.

Alıntı

sn.barış,,emeğinize sağlık. çok teşekkür ederim...

Alıntı

Sn.Barış,
Bugün maalesef tüm günü evde pineklemeyle geçirdiğim için tamire gidemedim ve haliyle de pimi ölçemedim ama bir sorunla karşılaştım.
Boş şarjör varken mekanizma geride kalmıyor, kurdukça bolt ileri geçiyor.
Sanırım mandalı kilitlemiyor.
Saygılar,
TT

Alıntı

turan tactical demiş ki:Sn.Barış,
Bugün maalesef tüm günü evde pineklemeyle geçirdiğim için tamire gidemedim ve haliyle de pimi ölçemedim ama bir sorunla karşılaştım.
Boş şarjör varken mekanizma geride kalmıyor, kurdukça bolt ileri geçiyor.
Sanırım mandalı kilitlemiyor.
Saygılar,
TT

Değerli kardeş T.T,
Sen de arızalarla kafa yormaya başlamışsın artık. Ankarada buluşunca bir göz atarız senin aslana.
Sevgiler...

Alıntı

Sn. Barış,
Hazırlamış olduğunuz bu inceleme Safirci arkadaşlara ilaç gibi gelecek eminim. Bu arada temennim silah sahibi arkadaşlar için bir "Gunsmith" bölümü açılması. Böylece çok basit olan ama bilinmediği için kasaplarda son bulan arızalarla arkadaşların canı sıkılmasın.
Saygılar..

Alıntı

xlcod3r demiş ki:Değerli kardeş T.T,
Sen de arızalarla kafa yormaya başlamışsın artık. Ankarada buluşunca bir göz atarız senin aslana.
Sevgiler...

Çok teşekkürler abi Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi