Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Atis, Egitim ve Test Videolari
11-03-2008, 10:22 PM (Bu Mesaj 24-03-2008 04:12 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : ilksurfer.)
Silah Atis, Egitim ve Test Videolari
Bu kisimda herkez kendi silah atis videolarini koyabilir... Gorelim bakalim herkez nasil atiyor.

Ekte benim videolar:
http://www.youtube.com/user/ilksurfer
Yada
http://youtube.com.nyud.net:8090/user/ilksurfer

Bunlarda bazilarinin direk linki:

[Resim: default.jpg]
Springfield XD 9mm Service

Model

01:32

[Resim: default.jpg]
Shooting Glock

19

00:29

[Resim: hkflash.jpg]
Colt Commander LW1911 vs SIG P220

Combat DAK vs HK USP 45's

01:58

Lutfen forum kurallarini okuyunuz, uymayanlar uzaklastirilacaktir:
http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=2118

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
12-03-2008, 12:44 AM (Bu Mesaj 05-05-2009 11:46 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
RE: Silah Atis, Egitim ve Test Videolari
Sn.İlksurfer,

Şu günlerde tam bir yol ayrımındayım.
HK P7 M13 ile sofistike bir 9x19 mm kullanıcısı olmak, yada artık resmen FMJ ( Full Metal Jacketed; tamamen metal kaplı, yuvarlak uçlu çekirdek ) nedeni ile bıktığım overpenetration ( aşırı delicilik, hedefte istenen hasarı yapmadan, hedefi terkedip, hedefle alakası olmayan yerleri de vurma ) konusu ile başedebilmek için .45 ACP'ye dönmek.

Yakında MKEK'ye Colt gelecek.
1991A1, XSE serileri, bunların Goverment ve Commander modelleri gelecek.
Halihazırda ise HK ve SigSauer P220 var.HK'ların tetiklerini bir türlü sevemediğimden bu seçenek elendi.
Ama 1911 ve P220 arasında gidip geliyorum. 1911 deki tetik rakipsiz. Atış aksı neredeyse Glock kadar düşük. Komple çelik, tepme az.Ancak P220 de malumunuz, '' Best to go just out of the box .45 ACP pistol '' olarak tanımlanıyor. Gerçekten hayati gerekçelerle silah kullanacak birisine Colt Commander mı, yoksa P220 mi tavsiye edersiniz?

Saygılar.

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
12-03-2008, 03:40 AM (Bu Mesaj 05-05-2009 11:49 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Cok zor bir soru ve maalesf net cevap veremeyecegim. Benim bireysel

tercihlerim:
1- Glock 21 45
2- HK USP 45
3- SIG P220
4- Colt XSE Commander

seklinde olurdu. Bir kere 1911 dusunuyorsniz HK i de cocked and locked tasiyabilirsiniz. Onun da tetigi o zaman SIG den iyi oluyor. Ama siz secenekleri kendinize uyan ikiye indirgediginiz icin ben o ikisinden kendi silahlarim dogrultusunda SIG P220 yi secerdim cunku benim COLT daha once de belirttigim gibi ilk aldigimda surekli ilk mermide tikaniyordu. Simdi artik o problemi yapmiyor. Herkez '' Break In donemi '' yani '' ilk basta 1911 ler oyle yapar '' dedi ama ben bir kere huylandiktan sonra benim 1911 i asla tasimamaya karar verdim. Bir de beni artik taniyorsaniz benim icin en birinci ozellik silahta tutukluk yapmamasi biliyorsunuz. O yuzden son indirgediginiz iki silah icerinden secmem gerekirse kesinlikle SIG'i secerdim...

COLT veya diger 1911 ler cok sahane silahlar ama yarismalarda da goruyorum en cok tutukluk yapan modeller onlar. Simdi siz Turkiyede kac mermi atip da bu silahi acacaksiniz. Tam acildi derken bir bakacaksiniz en lazim oldugunda tutukluk yapti cok buyuk dert. O yuzden hic basinizi agritmayin direk SIG P220 alin derim...

Ama bir diger yandan da ben simdi kendim icin de dusunuyorum bu 45likler cok buyuk ve agir silahlar. Amerikada kiyafete gore silah secme imkanim var. Turkiyede bir tek silah olacak ve yaz kis onu tasimak gerekecek. Yeri geliyor amerikada cebime HKP7 koyuyorum sortla cikiyorum veya bir toplu koyuyorum. Simdi SIG de veya diger 45liklerde bunu yapma sansiniz yok. Eger tek silah olacaksa turkiye sartlarinda 9mm de bence goz onunde bulundurulmali. Ben sahsen tek bir silah sececek olsam turkiyede herhade Glock 19 olurdu... Bu da hafif konu disi ama maksat muhabbet olsun... Bu arada G19 size uymuyor biliyorum da iste diyorum ya maksat muhabbetolsun...hahaha

Saygilar

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
12-03-2008, 03:56 AM (Bu Mesaj 05-05-2009 11:50 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
THR ve TFL'de de aynı soruları sorduğumda, 2 / 3' e yakın oranda P220 cevabını aldım.
Bu aralar gene silah değiştirme merakım depreştiğinden, buradaki bir aracı, bir Compact 1991A1, yani Officer's ACP'nin en özelliksiz olanından bir tane bulmuş getirmiş, 7000 USD 'de fiyat çekti iyi mi.
Adam 3.5'' namlulu, tutukluk harikası, çıkış hızı tamamen subsonic olan, tetik korkuluğunun altı traşlanmamış olan, '' Beavertail '' kabze emniyeti dahi olmayan, Colt'un en alt sınıf silahına servet değerinde para istiyor. Sinirlenip adamı iyice haşladım resmen. MKEK'de 3500 USD'ye, hem de '' Folded stamped steel/ Alloy frame '', karbon çelik ve alüminyum gövdeli P220 varken, üstelik bu silah yurt dışında bir 1991A1'den çok daha pahalı bir silah iken, adamın ayak üstü bizi salak yerine koymaya çalışması ağırıma gitti resmen.

Bu arada G19'un tetiğini gerçekten çok beğeniyorum, ama meret bir türlü elime tam oturmuyor. Yoksa gerçekten pratik ve hızlı bir alet, bir kaç kez denedim, gerçekten hoşuma gitti.M13' de de acilen kafamı kırmaya tek engel nisbeten kısa parmaklarım. HK USP .45 de bu nedenle elime olmuyor. Bu nedenle de tek sıra şarjörlü tabancalara yöneliyorum. BHP, CZ 75 ( Cocked-Locked ) elime ve parmaklarıma en rahat oturan tabancalar. Bu nedenle 1911'i her zaman düşündüm, tabii bir de tetik karakteri malum, emsalsiz.

Neyse, eğer .45 ACP'ye dönecek olursam, tavsiyeniz yönünde hareket edeceğim.

Teşekkürler,Saygılar.

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
12-03-2008, 04:02 AM (Bu Mesaj 05-05-2009 11:50 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Rica ederim... Ya Turkiye inanilmaz valla. Benim Colt Commander

Lightweight 1911 modeller icinde en cok tasima icin tavsiye edilen marka ve model ve bir fuardan aldim. $850 dolar istiyorlardi. Turk usulu bir pazarlikla $725 dolara aldim... Simdi sizin rakamlari duyunca inanamiyorum valla... Burada $7000 dolara tabanca degil 50 kalibre bir Barrett alirim valla...

Saygilar tekrar,

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
15-03-2008, 10:19 AM
abi linke tıklıom açılmıyo
Alıntı Yaparak Cevapla
15-03-2008, 01:35 PM (Bu Mesaj 05-05-2009 11:52 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
sevgili arkadaşlar

youtube da en ufak bir şikayet halinde videoların kaldırıldığı biliyoruz. fakat sevgili büyüklerimiz(kendilerini öyle görüyorlar) mahkeme kararı ile yooutube ye engel koymuş bulunmaktalar.dünyedeki engel koyan ülkeler:

iran
türkiye
çin
kuzey kore
ugundu mugundu cumhuriyeti(maga maga gine nin halk dilindeki söylemi)(fakat bir parantezle de belirtmek isterim ki bu cumhuriyetin bu yasağı koymasındaki neden biraz farklı, ülkede videoları çok izliyorlar ve ülkke kotasını geçiyor, çok para ödüyorlar.)

evet arkadaşlar 21.yüzyılda durumumuz maalesef bu
bu nedenden dolayı izleyemiyorsun sevgili küçükçanakkaleli

sauer s 202 7mm mag.+ zeiss victory diavary 6-24x56
cz 550 synthetic 8x57 is + hawke endurance 30 1.5-6x44
kırıcı et900 12cal.
smith&wesson 686 357 mag.
sig sauer p229
walter ppk .380
zvi kevin .380
yavuz16 compact 9mm
cz 75b 9mm
beretta f92 9mm
kırıkkale 9x17
stoeger x20 .22
stoeger atac suppressor .22
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
15-03-2008, 04:55 PM (Bu Mesaj 05-05-2009 11:52 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Izlemenin bir yolu var ama.
Heat baska bir yerde aciklamisti.
Internet ayarlarini degistirince gosteriyor.
Bir bakayim bulabilirsem gonderirim...

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-03-2008, 08:46 AM
var...
http://www.proxybeat.com/
bu siteye girin ve ıp nizi değiştirerek yani gizleyerek istediğiniz şeyi izleyebilirsiniz.
sn lupus ben sizin yerinizde olsam ya hk p7m13 alırdım, yada p 22 alırdım.
9 para sivil halk için gereksiz güç demek ama p 7 diğer üstün özelliklleri ile bu acığı kapatıyor.
taşıma kolaylığı gizlenebilmesi, atış hassasiyeti ,vuruş gücü ve atış hattından cıkmamasını istiyorsanız da p 22 almanızı öneririm.

Bi eriğinen bi büyük rakı devürü, ama kendi devrülmez....
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-03-2008, 08:59 AM (Bu Mesaj 05-05-2009 11:54 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Sayın Smith burada bir arkadaşım var, ona da bir P7 almasına vesile oldum.
Bulunduğum ilde şimdiye kadar toplam üç adet P7 aldırmış oldum, sayın Ahmet Tunca'nın bana en azından beleş bir yedek şarjör ayarlaması lazım artık Cool.

Arkadaş silahı kullanmaya başladıktan sonra ısrarla niye benim de almadığımı sorup durur.
Ama maalesef hakikatten parmaklarım kısa. Gerçi atış esnasında herhangi bir problem yaşamıyorum, özellikle de '' Hands Forward '' '' Derin tutuş ve Parmaklar İleride'' tekniği için harika bir yabanca, ama tek kaygım, tek elle, özellikle de zayıf elle yapılacak atışlarda hakimiyet problemi yaşamak.

Gerçekten, ama gerçekten P7 dizaynını çok seviyorum.
Kabze kapaklarını söküp parçaların çalışmasını izlemekten aldığım keyfi anlatamam.
Başka bir silahta da bu şekilde kaze kapaklarını açıp mekanizmanın neredeyse tamamını izleme imkanı bulamazsınız.

Bakalım kafayı kıracak gibiyiz. .
Bu yaştan sonra parmaklarımız uzasın diye bowling e başlayacağız bu gidişle.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS