Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZVI Kevin Atışı
gun demiş ki:
gun demiş ki:Dostlar bu tabanca ilginç söküm tarzı ve şekliyle dikkatimi çekti.7,65 mm Cz 83 ve Beretta 81 F Cheetah ile birlikte düşündüğüm modellerden biri, 150 atım sonucunda sürgüde meydana gelen kırım, çok hoşuma gitmesine rağmen Zvı Kevin hakkında isteğimi azalttı.Acaba bu olumsuz örneği temel referans olarak almalımıyız?Atım adedi ve dayanıklılık değerleri nedir?Ayrıca bu küçük ve şirin tabanca kısa dokuz kullanıyor.Beretta 81-84-87 başlıklı karşılaşmada dostlar 9 mm kısa (380 AUTO) ve 7,65 mukayesesinde durdurucu güç kıstasıyla 9 mm kısa kalibreyi önermişler.Silahseverlerin görüşlerini bekliyorum.Saygılar
Smile

Alıntı

Sn. Gun,bu konudaki az buçuk oluşmuş kanaatimi belirteyim. Kısıtlı tecrübem nedeniyle istediğiniz cevap olmaz ama size de biraz fikir verir.
Efendim,Kevin gayet hoş bir tabanca. Forum ahalisinden de epey sempatizanı var ve parasının hakkını verdiği genel görüşü mevcut. Ayrıca bırakın 7.65'i,yaklaşık 6.35 boyutlarında ama kısa 9 kullanıyor. Bu tadından yenmeyecek bir özellik zira 7.65 ve hele hele 6.35'e göre attığı taş hayli hayli ürküttüğü kurbağaya değer. Ben de kısa 9'a burun kıvırırdım bir aralar ama 9x19 a göre güçsüz olmasına rağmen mezkur kalibrelere göre elbette daha etkilidir. Delicilik özelliğinin daha az olması(9x19'a göre) bir avantaj bile sayılabilir. Ancak, Kevin'i alma ve taşıma maksadınız birinci silah olaraksa,tavsiye etmem. Ikinci silah olarak taşınacaksa güzel alternatif. Bunun benim açımdan nedeni,atış konforu konusunda silahın size pek birşey vaadetmemesi. Gerçi diğer arkadaşlar daha iyi uyum sağlamıştı,silahın sahibi de silahından çok memnundu ama ben sert tetiği,kısa gez-arpacık mesafesi ve küçük kabzası nedeniyle mermileri alakasız yerlere yolladım. Ama kaabiliyet meselesi,gördüğünüz gibi silahı poligon silahı gibi kullanabilenler de var Big Grin Her halükarda atış konforundan fedakarlık gerekeceğini unutmayın.
Beretta ve CZ nin bahsettiğiniz modellerini kullanmadım ama CZ 70'in çok daha kolay ve güzel atış yapılabilen bir silah olduğunu söyleyebiliyorum sadece. Beretta da bu kalibrede güzel silahlara sahip,bu nedenle 81 in de fena silah olacağına ihtimal vermiyorum.
Benim silah seçimim, genelde hafiflik üzerine kurulu. Dolayısıyla,küçük ebadı nedeniyle Kevin'i tercih etmem ama ikinci silah olarak düşünüyorsanız dediğim gibi kanaatimce diğerlerinden ağır basar. Bu konuda Glock 19 ile Glock 26 arasında kaldım bir dönem. Ama Glock 26(ki alternatifleriniz arasında var mı bilmiyorum) o boyutuna rağmen Glock 19 dan aman aman bir hafifliği olmadığı için tercihim olmadı.
Çok karman çorman oldu,kusura bakmayın.
Işık ve sevgiyle...

Alıntı

lupus demiş ki:Maalesef photobucket bu sorunu hep yaşatıyor, güvenlik ayarlarını tekrar düzenlemeye çalışayım, kusura bakmayın...Sad

Üstadım, tekrar denedim, yine de giremedim video kısmına. Belki de bende bir hata vardır...

Alıntı

Sn Sandeman verdiğiniz bilgiler ve düşünceaktarımları için teşekkür ederim,evet temel tabanca olarak değil ikinci ve envantere değer katabilecek bir tabanca olarak düşünüyorum.Tekrar teşekkürler saygılar.

Alıntı

Yeni bir konu açmaktansa bu konuyu hortlatayım dedim.

Farklı "renklerde" beğeniye sunulan bu tabanca hakkında kendi internet sitesi dahil doyurucu bilgiye ulaşamadım. Bilgi almak istediğim konu ise yüzey kaplama farklılıkları. Hali hazırda Mkek de satışta olan modelin sürgüsü de siyah ve parlak ancak bir önceki dönemde satışta olan (sn.ekeke ninde sahip olduğu) modelin sürgüsü mat. Bu yalnızca renk farkı mıdır? Beyaz diye tabir ettiğimiz Sn emhasuya nın kevini için nikel bazlı krom kaplama demiş Sn lupus, acaba mkek de satılan hali hazırdaki parlak siyah sürgülü modelde kullanılan malzeme nedir? Ve bu beyaz modele oranla dayanımı nasıldır ?

Saygılar.

Alıntı

Sn.F.T.,

Halihazırda MKEK' deki Kevin siyah eloksel kaplı alüminyum alaşım gövde ve siyah meneviş boyalı sürgüsü olan modeldir. Nikel bazlı krom kaplı modele oranla boya dayanımı doğal olarak daha zayıftır, ancak hala silah kullanmayı ve bakımını yapmayı bilen ellerde bir ömrü tüketecek yeterliliktedir...

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi