Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZVI Kevin Atışı

Arkadaşlar, bu silahı şahsen de deneme imkanım oldu.
Alışınca, 5-7 m de rahalıkla kütle vuruşu ve mükerrer atış yapılabiliyor.
Namlu üzerindeki gaz tahliye deliklerinden çıkan blast, çok rahatsız etmiyor.
Yalnız DAO tetiği sağarak çekmeye çalışmak zor. Sağma mesafesinin sonunda inanılmaz bir şekilde ağırlaşıp, takılıyor. Daha hızlı ve akıcı tetik çekişinde ise istediğiniz gibi vuruş yapabiliyorsunuz.
Sesi ve tepmesi fazla, ama kontrolü kolay.
Son mermiden sonra kızağı kilitlemiyor, bu silahı kullanıyorsanız, fişek sayma disiplini geliştirmenizde fayda var. Gerçi bu silahın kullanılacağı savunma senaryoları için 6+1 kapasitesi gayet yeterli, ama gene de akılda tutulması gereken bir faktör.
İşçilik ve malzeme kalitesi ise, MKEK'e kendisinden dört kat fazla paraya satılan silahların çok çok üstünde.

Alıntı

Bu silahı kendime çok yakın bulamıyorum açıkçası.Kullanan kişiyle tek ortak noktamız solak olmamız.Ayrıca arkadaşın atış bittikten sonra silahı tutup kameraya kesik atması damarlarında sanki Türk kanı dolaşıyormuş gibi bir his uyandırdı bende

Alıntı

Aşağıda yaklaşık olarak 150 atımda sürgü kırımına uğramış bir Kevin nam-ı diğer Micro Desert Eagle görüyorsunuz. '' Maknum Rizörş '' tüm giderler kendisine ait olmak üzere sürgü tadilatı yaparak, silah sahibinin mağduriyetini gidermiş.

Saygılar

[Resim: mdecrackedslide.jpg]

Alıntı

Amerikalı elini attığı malı mundar ediyor.

Alıntı

Zvi Kevin ile ilgili merak ettiğim bir kaç husus var. Gerçi Sn. Lupus çok etaylı bilgiler sunmuş. Ancak daha fazla sayıda kullanıcı görüşü almak isterdim. Özellikle merak ettiklerim;

- Kavramada tecrübe edilen sıkıntılar, önerilen tutuş biçinmleri (tea cup vs..)
- Tetik korkuluğunun, namlu ucuna çok yakın olmasından dolayı, sol elin (kavrayış destek elinin) barut yanığına maruz kalmaması için yapılması gerekenler
- 9mm. kısa mermi bulabilmek konusunda karşılaşılan zorluklar
- Tetik yayı hakkında başkaca izlenimler

ve bunlardan başka verilebilecek her tür bilgi

Saygılarımla,

Alıntı

Arthur demiş ki:Sn. Sandeman Zvi Kevin ile ilgili gördüğünüz atışlar hakkında ki intibalarınızı, Ultra Kompakt modellerde Zvi Kevin başlığının altında paylaşmanızı rica edebilir miyim?
Efendim, ben bir şarjör kadar atış yaptım. O yüzden, çok fazla gözlemim olmadı. Benim herhangi bir silahla ilgili kavrama problemim olmuyor pek. Bu silahta da boyutuna uygun bir tutuş çok zor olmadı. Sol eli alttan destek olarak kullanınca diğer sorun da kalmıyor. Oldum olası çift hareketli tetiği sevmemem bu silahla ilgili asıl sorunum oluyor ama sadece çift hareketli olması bu silahta olması gereken bir özellik. Dolayısıyla çift hareketli ve ağır tetik, pratik yaparak aşılmalı. Silahla ilgili asıl değerlendirmeyi ise silahla daha fazla yaşanmışlığı olan sahibi ve pat diye silaha uyum sağlayabilen diğer üyeler Smile yapabilecektir. Işık ve sevgiyle...

Alıntı

sandeman demiş ki:Silahla ilgili asıl değerlendirmeyi ise silahla daha fazla yaşanmışlığı olan sahibi ve pat diye silaha uyum sağlayabilen diğer üyeler Smile yapabilecektir. Işık ve sevgiyle...

Sn. Sandeman,

Uyum sağlama pat diye olmuyor. Smile
Daha önceden 6.35 Baby Browning ve yine iki parmaklık Beretta Tomcat türü deneyimler sayesinde Kevin ile çabuktan uyum sağlayıp Sn. Lupus'un bahsettiği mükerrer kütle atışları yapmak mümkün. Silahın hafifliği ve kısa 9mm kullamasına rağmen namlu üzerindeki portların da etkisi ile olacak, çok rahat atış yapılıyor.

Sn. Arthur,
Ben atışta portlardan veya namlu kısalığından kaynaklanan bir yanık, rahatsızlık vs hissetmedim, iki elle destekli atışta ikincil atışı tez indirmek te sorun değil, bir tek arpacık resmine iyi alışıp sürekli aşağı veya yukarı atış yapmamak için dikkat gerekiyor. Kas hafızası bir kez oturdu mu zaten yakın mesafede refleks atışları için ideal bir temel sağlanmış olur. Tetiği kısa bir çift hareketli revolver tetiğini andırıyor, sağmak yerine sürekli ve stabil bir baskı ile ateşlendiğinde grupman daralıyor. Bence "bug" olarak hem güvenli, hem de tasarlanan mesafeye etkili atış için yeterli bir tetik.

Tutuş şekli için şu fotoyu referans alabilirsiniz:
[Resim: kevin.jpg]
Kısa9mm mühimmat bulunması konusunda sorun yok, zira MKE de yıllardır üretim yapıyor, çoğu MKE mermi bayiinde bulunuyor...
Saygılarımla..

Alıntı

Sn. Sandeman ve Sn. Barış çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Alıntı

ZVI Kevin ' nin ses ve alev blastı ;

[Resim: th_SL271195.jpg]

ZVI Kevin ile 6 m ' den mükerrer kafa vuruşları ;

[Resim: th_SL271192.jpg]

[Resim: th_SL271196.jpg]

İddia üzerine Kevin ile hassasiyet denemesi...Big Grin, 6 m' den beş atış hakkı içerisinde orta direği vurma iddiası sonucunda, genelde alüminyum asmayı delip geçen çekirdek sanırım daha önceden de delik olan bir yere denk gelince sonuç aşağıdaki gibi oldu, Cool ;

[Resim: th_SL271191.jpg]

Alıntı

baris demiş ki:
sandeman demiş ki:Silahla ilgili asıl değerlendirmeyi ise silahla daha fazla yaşanmışlığı olan sahibi ve pat diye silaha uyum sağlayabilen diğer üyeler Smile yapabilecektir. Işık ve sevgiyle...

Sn. Sandeman,

Uyum sağlama pat diye olmuyor. Smile
Daha önceden 6.35 Baby Browning ve yine iki parmaklık Beretta Tomcat türü deneyimler sayesinde Kevin ile çabuktan uyum sağlayıp Sn. Lupus'un bahsettiği mükerrer kütle atışları yapmak mümkün. Silahın hafifliği ve kısa 9mm kullamasına rağmen namlu üzerindeki portların da etkisi ile olacak, çok rahat atış yapılıyor.

Sn. Arthur,
Ben atışta portlardan veya namlu kısalığından kaynaklanan bir yanık, rahatsızlık vs hissetmedim, iki elle destekli atışta ikincil atışı tez indirmek te sorun değil, bir tek arpacık resmine iyi alışıp sürekli aşağı veya yukarı atış yapmamak için dikkat gerekiyor. Kas hafızası bir kez oturdu mu zaten yakın mesafede refleks atışları için ideal bir temel sağlanmış olur. Tetiği kısa bir çift hareketli revolver tetiğini andırıyor, sağmak yerine sürekli ve stabil bir baskı ile ateşlendiğinde grupman daralıyor. Bence "bug" olarak hem güvenli, hem de tasarlanan mesafeye etkili atış için yeterli bir tetik.

+1...

Yazılanlara ek olarak, tetiğin 250 atımdan sonra giderek daha da yumuşadığını, tek elle tutuşta bile tetik düşürürken silahın hedeften (nokta) neredeyse hiç ayrılmamaya başladığını söyleyebilirim....Smile

Sevgiler

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi