Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ateşli Silahlarda Bakım ve Temizlik
Bu kadar detaylı söküm ve temizlik yapsam mutlaka eşantiyon olarak konulan fazla parçaları bulurdum Smile

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
underrated, 1905sss, cnrabt, durango
(24-11-2016, 08:32 AM)cnrabt demiş ki: GLock namluları çok temiz değil sanki sayın ilksurfer. Özellikle sağdaki.

Saygılar.

Evet Sn cnrabt,

Temizledim ama o kadar çıktı. Normalde temizliğe namlu ile başlıyorum. İçine köpük sıkıp diğer parçaları temizlemem bitene kadar bekletiyorum. Yaklaşık yarım saat köpük banyosundan sonra bore snake ile 5-6 defa içinden geçiyorum. 45lik namlu içindeki kanallar biraz geniş. Orada biraz bakır kalıyor ama çok önemsemiyorum. Bakırı çıkaracağım diye namluyu yıpratmaktansa bu kadarı bana yetiyor. Ama çeşitli sölüsyonlarda daha uzun süre bekletilip daha da temizlenebilir.

Saygılar,

Glock
[Resim: 31086950901_1823025e49_o.jpg]Untitled by ilk Surfer, on Flickr

1911
[Resim: 31201039705_15b0a33f7c_o.jpg]Untitled by ilk Surfer, on Flickr

SIG
[Resim: 31057599632_e8dbc76529_o.jpg]Untitled by ilk Surfer, on Flickr

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
cnrabt, heisenberg, usame, Sabri, alpago, wubıh, shelby
Sayın arkadaşlar
Yeni alınmış bir tabancayla deneme atışları yapmadan evvel bir temizlik yapmak gerekir mi? Fabrikadan çıkan bir silah atışa hazır bir silah değil midir?
Saygılar.

Alıntı

Çoğu kişi yapmaz ama yapmakta fayda var. 

Özellikle namlunun içindeki koruyucu yağı iyice silip, kuru olduğundan emin olduktan sonra, varsa silahtaki koruyucu kalın yağ silinmeli. Sonrasında da atış öncesi silahın gerekli yerlerini uygun bir yağ ile tekrar yağlamak faydalı olur.

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, Sabri, Ahmet Efe, wubıh
Sayın forum üyelerine bir sorum olacak. Sormadan evvel forumu inceledim ama bir netice elde edemedim. Yivli av tüfeğini evde tuttuğumuz zamanlarda mekanizma tüfekte takılı mı yoksa ayrı mı saklamak uygundur.

Alıntı

(27-05-2018, 02:40 PM)fatih... demiş ki: Sayın forum üyelerine bir sorum olacak. Sormadan evvel forumu inceledim ama bir netice elde edemedim. Yivli av tüfeğini evde tuttuğumuz zamanlarda mekanizma tüfekte takılı mı yoksa ayrı mı saklamak uygundur.

Bunun tüfek veya mekanizmanın korunması açısından bir önemi yok.

Bazı kullanıcılar emniyet açısından mekanizmayı çıkarıp kasada veya kilit altında tutmayı tercih eder.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
shelby, CoolHand, fatih..., Gazanfer

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi