Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ateşli Silahlarda Bakım ve Temizlik
Sn. Alpago Çok Güzel Bir Kaynak Teşekkür Ederim..

Alıntı

Sn. Üyeler,
Bir yağ temizlik için(solvent) bir de temizlik sonrası koruyucu yağ olmak üzere toplam 2 farklı ürün kullanacağız. Ben şimdiye kadar her ikisini de aynı ürünle yapıyordum. Mümkünse sizlerden piyasada satılan ürünlerden hangilerini kullanmam gerektiğini öğrenebilirmiyim bu şekilde Ankara veya İstanbul'a yolum düştüğünde temin edebilirim.

Alıntı

Arkadaşlar selamlar, ben uzun süreliğine işim gereği yurt dışına çıkacağım. Size sormak istediğim konu tabancamı uzun bir süre evde bırakmak zorundayım ve bunu nasıl yapacağimı bilmiyorum. Yani haliyle uzun sure el değmeyecek, haftalık aylık bakımları yapılmayacak. Nasıl yağlamalıyım, neye sarmalıyım veya sarmamalımıyım. Bir kaç gün içinde gidiyorum, bana ayrıntılı bilgiı verirseniz çok sevinirim.

Saygılar

Alıntı

Sn. Oregon, temizleme işleminden sonra, son yağlama işlemini (gaz bazlı yağlar ya da pas sökücüler kullanmadan) normal silah yağları ya da metale yapışma özelliği bulunan ince motor yağı kullanarak güzelce yağlar ve rutubetsiz bir ortamda fazla yüzey teması olmadan saklarsanız bir sorun olmayacağını düşünüyorum. Fakat bence daha önemlisi; silahınızı güvenli bir yerde saklamanız, sürenin uzun olduğunu göz önüne aldığımızda asıl endişlenmeniz gereken konunun bu olması gerekir. Bunun için de en iyisi bağlı bulundunuz ruhsat şube ile görüşerek silahınızı teslim tutanağıyla bırakmanızdır.

Alıntı

sn cihan 54 verdığiniz bılgı ıçın çok teşekkur ederım

Alıntı

Yivli silah için çok memnun kaldığınız harbi takımı var mı? Bulunduğum ilde bulabildiğim en iyi takım bile çok kötü. İnternettende gözü kapalı almak istemiyorum. Memnun kaldığınız ürünleri belirtirseniz çok sevinirim.

Alıntı

Sn.Yavuzhan, yivli tüfek için uzun süredir Kleen Bore ' un çelik harbi takımını kullanıyorum. Plastik kaplı olmamasına rağmen namlu ağzına kolay kolay zarar vermiyor, harbi takımının ek yerlerindeki yiv ve dişler kolay kolay deforme olmuyor, üzerine sıkı bez sarılı bujileri bile rahatlıkla namludan geçirebiliyor. Ayrıca kısa hali ile tabancalarda da kullanılabiliyor. Ucundaki adaptörün yivi piyasadaki standard fırça ve bujilere ( jag ) de uyumlu. Sanırım 10 yıla yakın bir süredir aynı seti kullanıyorum, şimdiye kadar canımı sıkacak herhangi bir olumsuz yönünü görmedim. Kleen Bore ' un setlerini kesinlikle tavsiye ederim.

Saygılar, selamlar.

Alıntı

Sağolun üstadım, bugün sipariş veriyorum.

Alıntı

Sn.Yavuzhan bende şiddetle Otis markasını tavsiye ederim.Daha önce beretta ve gunslick in kit lerini kullandım.İkiside alaminyum çubuklardı.Çubuk kullanmaz çok zor oluyor.Eğer vida araları gevşersede ufak bir eğilmede kırılıyorlar.Otis mini bir çantada kiti var bütün setlere taş çıkartır cisten.İçinde her lazım olan var.Hatta fişek yatağını temizlemek için bakır fırçası bile var.Yedek bakır fırçalarıda çok ucuz,ben 10 lu setini 10.99 a aldım.Plastik kordonu kullanmak çok kolay ve kesinlikle namluya zarar verme ihtimali yok.Bir inceleyin derim.

Alıntı

Dün bir arkadaşımın Benelli süper nova tüfeğini incelerken namlunun çok ama çok kirli olduğunu gördüm neden temizlemediğini sordum , bu tüfek benelli temizlemeye gerek yok dedi.Yani kısacası tüfek yeni olduğundan kıyıp sökemiyor.Bana göre yanlış ve saçma fakat herkesin kedi biliceği iş ne deyim. Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi