Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Safir fişek hızları
23-05-2009, 02:29 AM
Safir fişek hızları
Arkadaşlar forumda gördüm biraz önce namlu çıkış hızı 700 m/sn. olarak değiştirilmiş.
Daha önce 800 m/sn. olarak lanse ediliyordu malum ben mermi hızlarını ölçmeden duramıyorum ya safiri geçen sene aldığımda 3 farklı piyasa fişeği ile ölçümler yapmıştım.
Hatta inanmayanlar olmuştu da onlar için nete video bilem koymuştum.
Neyse uzun lafın kısası 700-800 m/sn hızlar hayal gerçek değerler 400-450 m/sn hızlarında değişiyor.
O zamanlar fabrikasına 3 defa mail attım,siz hangi fişek ile yakaladınız bu değerleri diye ama bi allahın kuluda kale alıp bilgi vermedi veya geri dönmedi.Bende buradan verecek cevapları olmadığını düşündüm üstünede fazla gitmedim.Benim Safir de bayağı bi modlu resim çekmemiştim ama bi ara koyarım bende herhalde .
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
23-05-2009, 10:03 AM
RE: Safir fişek hızları
Sn Atakan paylaşım için teşekkür ederiz...
Alıntı Yaparak Cevapla
23-05-2009, 11:24 AM
Sn. atakan,

Memlekette "katalog verileri" ya da "hurafeler" yerine bilimsel, ölçülmüş değerler ile kronograf verilerini yayınladığınızdan beri bayağı bir değişiklik oldu, insanların bir kısmı gerçekleri görüp, Safir'in 5.56NATO mühimmatı hızında nasıl atabileceğini sorgular oldular. Ama hala dezenformasyon ve "kafadan yazma" tabir edilen yaklaşım, gördüğünüz gibi devam ediyor. Bu konudaki çalışmanız için, ve paylaşımınız için teşekkürler.
Saygılarımla..
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
23-05-2009, 06:36 PM
Arkadaslar elınde Safir marka tufegi olupda memnun olmıyanlar ve tufegini geri vermek isteyenler icin cok guzel bir fırsattır bu.
Musterıyı kandırmak sucdur rahatlıkla sılahınızı gerı verebılırsınız bu yalanı gostererek.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-05-2009, 02:26 AM
Bu ilk hız meselesi bana Asilsan Atmacaların ilk hız verisini hatırlattı. Eğer siz de hatırlarsanız bu tabancaların ilk hızı internet sitesinde 400 m/s olarak veriliyordu, ki bu hız klon kaynağı hacıbro'nun +p mermilerle yapılan atıştaki ilk hızıdır. Bu arkadaşlar da demek ki 9x19 MKE mermilerinin ortalama 360 m/s olan ilk hızını değil "nerden baksan" metoduyla yapmış oldukları ölçümleri esas aldıklarından ilk hızı bu şekilde veriyorlardı... Evvelce "Bizim neyimiz eksik, biz de aynısını üretiyoz, o zaman bizimkinin de ilk hızı onunki kadar olur!" düsturuyla hareket eden firma "Düz mantık her zaman işlemez" düsturundan birşeyler kapmış, ya da forumumuzu az çok takip etmiş olacak ki bütün silahlarının teknik özelliklerini tamamen sitesinden kaldırmış...
Safirarms da hala düz mantığın az-çok geçtiğini düşündüğünden olsa gerek -ki 5.56 çaplı çekirdeğin ilk hızına (925m/s) yakın bir değeri iki katı çaplı çekirdekle nasıl yakalayacaklarını zannediyorlar bilmiyorum- 800m/s den 700m/s 'ye düşürmüş olsa gerek...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS