Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ghost TR 05 / CD 9
25-05-2009, 12:15 PM
RE: Ghost TR 05 / CD 9
Sayın dr akdal

Ben de birkaç şey yazmak isterim.

Sayın Namık hocanın atışları ve gösterileri çok güzel di ve bilgilendirici idi fakat silahı ne doğru dürüst görme nede inceleme ve atış yapma şansı iki üc kişiden fazlasına nasip olmadı. Bunlardan biri sayın Namık hoca biri genc bir bayan (tanıtım filmi içindi sanırım) üçüncüsü kimdi hatırlamıyorum.

Bu ise bize silahın kullanımı hakkında bir fikir edinme fırsatı veremedi malesef. Yanımızda getirdiğimiz mermileri bile yakamadan geri dönmek zorunda kaldık.

Arkadaşların dahi silahlarını kullanma fırsatını bulduk fakat denemek için geldiğimiz ghosta sadece bakabildik. Sad

Tabi silah Namık beyin elinde gayet başarılıydı ona söyleyecek bir şey yok...

Saygılar...

Sormazki bilsin, sorsa bilirdi. Bilmezki sorsun, bilse sorardi.
-------------------------------------------------------
Zaman sadece armutlari olgunlastirir, insan yasayarak ve dusunerek olgunlasır.
-------------------------------------------------------
Mehkut@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-05-2009, 01:04 PM
Sevgili Usta!
Emeğinize sağlık.Sig ve steyr bir sonraki model olarak gündemimizde.Fakat tok karnına Smile çalışılması gereken modeller.krizi atlatalım yeni modelde siz gelmeseniz bile zorla davet edip getirtmeye kararlıyımSmile
Hatta burada bizim ekiple yeni model konusunda ne yapalım tartışmasını zevkle izleyeceğimi düşünüyorum.
Muhabbet ve saygılar...

Incitmemekten zor olan INCINMEMEKTIR....
drihsan34@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-05-2009, 01:15 PM
dr.akdal Yazdı:...Sig ve steyr bir sonraki model olarak gündemimizde.Fakat tok karnına Smile çalışılması gereken modeller.krizi atlatalım...

Smile Smile

Kalbini yarıpta baktın mı?
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-05-2009, 03:23 PM (Bu Mesaj 25-05-2009 03:32 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Benim dünkü Akdal standından GHOST modelleri için ilk edindiğim izlenim, genel yapısının biraz daha inceltilmesi gerekliliği.
Bu özellik onun taşıma amaçlı satın almak isteyen kişilere daha fazla göz kırpmasına yol açacaktır.
Yoksa hafifliği yada mermi kapasitesi konusunda artık diyecek bir konu kaldığını zannetmiyorum.

Bir diğer nokta tetiğiniz.
İncelediğim (bursadan gelen) Ghost TR02 nin tetiğindeki tetik çakiş anındaki sürtünme hissinin editlenmesi gereken bir husus olduğunu düşünüyorum.
Atıcının tetik konforuna alışmasına engel olacak bu unsurun biran önce giderilmesini diliyorum.
Ki, bu tetik gıcırdaması, Sn.Ethem beyin IDEF'te incelediğimiz Steyr M9A1' inde de vardı...

Bilahare, Sn.Namık hoca ile de paylaştık bu tetik ayarları ve düşme mesafesi olaylarını.
Kendisinden tetik sağma ve bırakma mesafesini 6mm'ye kadar indirilmesinin planlandığı konusunu duyduk.
Ancak daha da sevindirici olan, tabancada yapılacak bu değişimlerden sahaya sunulan tabancalarında çeşitli kitler vasıtası ile değişimlerinin mümkün olabileceği bilgileri idi.

Ayrıca şunu yineliyorum, ilk MKEK Gümüşsuyu' nda incelediğim GHOST TR02 ile dünkü Ghost TR02 arasında dağlar kadar fark vardı.
Gelişme gösterdiğinizi altını çizerek belirtmek isterim.

[Resim: yalovaforum006.jpg]
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-05-2009, 03:37 PM (Bu Mesaj 25-05-2009 03:43 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Sn.Northwolf,
Eğer işçilikteki gelişme sizin gözleriniz tarafından da teyid ediliyorsa, bu gerçekten çok sevindirici.
Kutu ve içeriği de fena olmamış. Umarım çok daha iyilerini görürüz.

Saygılar.

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-05-2009, 04:05 PM
Sevgili Usta ve Northwolf kardeş!
Bu kardeşinizin sizlerle olan yazışmalarının birebir ArGe tartışmalarına vesile olduğundan ayrıca firma içi yazışmalarda Glock vs konularda forum linklerinin yetkililere ulaştırıldığından şüpheniz olmasın.
Lupus ustanın aylar önce
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1294
yapmış olduğu tasarım önerisini bu gün bir arkadaş öneri olarak göndermiş.
Fırsat bulup forumu inceledikçe pek çok yazılan şeyin bizim ihtiyacımız olduğunu görüyorum.Geçen hafta
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...686&page=3
bu linkte ki resimleri İrfan beye gösterdiğimde şaşırdı çünkü aynı örneği ArGe esnasında bizde yaşadık.
Hep beraber güzel bir ürün ortaya koymak için çalışmaya devam.Sizler tenkit ve ilginizi devam ettirirseniz daha güzele ulaşacağımızdan eminim...
saygılar.....

drihsan34@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-05-2009, 04:11 PM
Ayrıca tetik şu an bitmek üzere ben biraz Ustamın geçen hafta mesajına cevapta yazmıştım.Bazı noktalarda sert açılar ve sürtünmeler tamamen ddüzelmese bile revizyonda.Kişisel olarak benim için çok faydalı çalışmalar oldu.
Bu açıdan sizlere minnettarım.

drihsan34@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-05-2009, 04:12 PM
Saat 6 yönünde patlamamı yaşadınız??? MKEK fişeği ilemi?

Ayrıntı varmı Sn.Dr.Akdal?
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-05-2009, 04:59 PM
Sevgili Northwolf!
Saat 6 yönünde diye cevap yazmıştım sildim.Bir kere daha araştırmadan böyle bir cevap yazmıştım Lupus usta tashih etmişti.MKE mermisiyle zannedersem ve fişek besleme yatağında kovan altı desteğinin yetersiz olmasındandı.Daha sonra destek artırılınca çözülmüştü.
İrfan beyi şaşırtan birebir aynı olayın glockda da yaşanması oldu.Hani acaba bazı şeyler bizim yetersizliğimiz ve yurduma has muhabbeti vardır ya:)Glock da aynı şeyi yaşamış olunca bize de moral oluyor doğrusuSmile
saygılar....

drihsan34@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-05-2009, 11:21 PM
sayın dr.akdal merhaba tr2 revize edilmiş hali ile ankara mke satıştamıdır.?... istanbul da fabrikanıza gelirsek yakından inceleme fırsatımız olurmu?? teşekkürler...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS