Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T Serisi Zamanı
http://i.hizliresim.com/pYpq8J.jpg
http://i.hizliresim.com/JEyrlq.jpg

Arkadaşlar bende de bu şekilde bir T3 mevcut fiyat aralıkları nedir ?

Alıntı

Sayın Osaka siyah namlu denilen şey T1 ve T2 serilerinin bazı modellerinde oluyor.Bizim buralarda çok kıymetli nadir bulunan bir model.Ondörtlünün de daha bizim bilmediğimiz çok değişik serileri var özellikle arap ülkelerine yapılmışlar. Uzun yıllar köylerde öğretmenlik yaptığım için ve birazda silaha meraklı olduğumdan çok çeşitli ondörtlüler gördüm. En ilgincide kabze seri nosu FN T2 63845 kızak ve namludada T63845 yazan modeliydi orjinal belçika mıdır değilmidir bilemem ama işçiliği T1 T2yi aratmayacak düzeydeydi.İki sıra yazılı kartallı parmak izi olmayan gizli tırnaklar.Üç sıra yazılı parmak izsiz gizli tırnaklar. Tek sıra yazılı 245 serileri, tek sıra yazılı gizli tırnak modelleri çok fazla çeşidini gördüm. Arjantinleri hiç saymıyorum gerçi onlarında siyah namlu 07 serileri buralarda çok kıymetli. T3 serisine gelince bence işçiliği çok kötü ve üzerindeki kodlar mesela balık dediğimiz işaretler bile aynı dönemdeki T3 olmayan Browninglerle aynı değil. Kimisinde büyük kimisinde küçük.Her T3 de aynı kalitede değil kalın boya küçük balılklıları diğer T3 lerden işçilik olarak farklı.Ama genel olarak bakacak olursak Belçika bu kadar kötü işçilik yapmaz.

Alıntı

Piyasada gördüğünüz T3' lerin çok büyük bir kısmı FEG üretimi kopyalar olabilir mi Sn.kuzgun?

Alıntı

Evet sayın lupus T3 lerin hepsi diyemem ama bence çoğu çakma. Çakmaların balıkları genelde daha büyük. Boyası 245 serileri gibi kalın ve küçük balıklı olanları nadirde olsa var işçilikleri diğerlerinden çok daha iyi. Onlarında gördüklerimin çoğu dereceli idi.

Alıntı

(13-12-2014, 12:10 PM)Crsmbali demiş ki: sayın.lupus usta benim silahımın kabzesinin ön tarafında , yani tetik tarafın FN.T..... Yazıyor bu nemek? çok merak ediyorum saygılar ustam.

(13-12-2014, 12:10 PM)Crsmbali demiş ki: BU arada özür dilerim silahım bhp t serisidir. .saygılar

Alıntı

Sn.üstadlar,

Sn.mucahit_ozturk' ün yukarıda resmini koyduğu silahın kabzasından nerede bulabilirim?

Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla.

Alıntı

(13-12-2014, 12:14 PM)blueokkes demiş ki:
(13-12-2014, 12:10 PM)Crsmbali demiş ki: sayın.lupus usta benim silahımın kabzesinin ön tarafında , yani tetik tarafın FN.T..... Yazıyor bu nemek? çok merak ediyorum saygılar ustam.

(13-12-2014, 12:10 PM)Crsmbali demiş ki: BU arada özür dilerim silahım bhp t serisidir. .saygılar

F.N ''Fabrique Nationale'' anlamında kullanılan bir kısaltma...

Alıntı

Çok severek kullandığım BHP 'mi 2009 yılında (halk dilinde dereceli ondörtlü) çok nadir de olsa yaptığı tutukluk sebebi ile (100-200 atımda max 1-2 sefer) üzülerek te sattım. Bu satışa karar vermeden evvel, silahımı bulunduğum ildeki bir kaç silah ustasına gösterdim, icra yayını değiştirdiler, bazı revizyonlar yaptılar, orjinal başka şarjör temin ettim, tüm detaylı bakımlarını hassasiyet ile yapmama karşın, silahımın çok nadir de olsa tutukluk yapması beni gerçek anlamda tedirgin ediyordu. Son olarak, Düzce'de bir silahçıya götürdüm. Silahımın ömrünün azalmış olduğunu, bu silahın çok fazla atım gördüğünü vurguladı. Buradan yola çıkarak, bhp almak isteyen değerli forum üyelerimizin mk III tercih etmelerini rica ederim.

Alıntı

Merhaba forumdaki ilk mesajım. Forumu kurup insanlara bilgi ve fayda sağladıkları için teşekkür ediyorum.Bende t35 koduyla başlayan tabancanın resimlerini paylaşmak istiyorum.Ama çekinmiyor da değilim ya Feg üretimiyse.

Alıntı

Aşağıdaki linklere bir göz atın . İçinden çıkamaz dahada şüphede kalırsanız resimleri paylaşın. Üstadlar bir yorum yaparlar.

FEG , Macaristan üretimi HP ayırd etme kılavuzu.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=7479

BHP Kopyaları

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=3114

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi