Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BHP MKIII SÖKÜM ve MODİFİKASYON
kabzelerın solulmesı

[Resim: th_VTS_04_1.jpg]

Alıntı

Searın sokulmesi

[Resim: th_VTS_05_1.jpg]

Alıntı

horoz emnıyetının sokumu

[Resim: th_VTS_06_1.jpg]

Alıntı

horoz grubu ve yaprak yayın sokumu ve parcalar

[Resim: th_VTS_07_1.jpg]

Alıntı

modıfıkasyın amaclı horoz yayının 28 lb ıle degıstırılmesı.

Bu yayı cıkarmak cok ugrastırdı. En altta yayı yerınde tutan bır somun var. Bu somun yayın ıcınden gecen parca uzerınde sıkmak veya gevseterek sokuluyor. Somunun yay tarafından zaman ıcerısınde gevsetılmemesı ıcın bır pım ıle sabıtlenıyor. Pımı sokebılmek ıcın de somunu bır mıktar sıkmanız gerekıyor. Ancak yayın cok sert olması nedenı ıle bu ımkansız. Bu yayı once sıkmanız gerkıyor. Sn Lupus un mengene ıle sıkılması onerısını beceremedıgımden kendımce bır yol buldum. Yayın ve ıcerısındekı parcanın arasından gecebılecek kalınlıka saglam bır ıpı yay boyunca gecırdıkten sonra ucunu bagledım. Ipın arasından gecırdıgım pım cımbızını cevırmek suretı ıle ıpın gucunu kullanarak yayı sıkıstırdım. Sonra somun ve pım rahatca sokuldu. Ancak yenı yayın montajı daha zor oldu. Yayın bos olması nedenı ıle ıpı sıkınca yay u harfı seklını aldı. Bu asamada ıcten gecen parcayı yerıne oturtmak zor oldu. Bunın yerıne yayın ıcınden once tıgı gecırıp ıpı sıktıgımızda yayın u seklını alması engellenebılır. Bır taraftan tıgı cekerken aynı anda parcayı ıcıne gecırdıgımızde ıslem daha rahat tamamlanabılır.

[Resim: th_VTS_08_1.jpg]

Alıntı

asagıdakı kayıtta horoz ve yay grubunu, somunu ve plml goruyorsunuz. Alttakı yay soktugum, ustteı ıse modıfıye amaclı kullandıgım 28 lb lık yay. Son goruntu yayın takılmı halı.

fırsat buldugumda ekleyecegım hazır uc goruntum daha mevcut. Kısmetse aksama. Dıger parca sokum goruntulerını de ılk fırsatta kaydedıp ekleyecegım.

[Resim: th_VTS_09_1.jpg]

Alıntı

sökülen bu parçaların temizliği.

[Resim: th_temizlik.jpg]

[Resim: th_temizlik1.jpg]

Alıntı

horoz grubunun toplanması

[Resim: th_VTS_11_1.jpg]

Alıntı

Elleriniz dert görmesin sayın farsez muhteşem bir belgesel oldu. Smile

Alıntı

Sn. Farsez, detaylı anlatımları bir mertebe daha ilerletip videolu şekle çevirdiğinizden dolayı ellerinize sağlık, keşke fotolu olanları kaydettiğimiz gibi bunları bu hali ile kaydedip sonradan açabilsek.
Yayı oturtmak için bulduğunuz yol çok yaratıcı, ve hasar vermeyecek, parça uçup kaybettirmeyecek bir yöntem, bunun için de sizi kutluyorum. Elinize sağlık, çok teşekkür ederiz.
Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi