Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BHP MKIII SÖKÜM ve MODİFİKASYON
lupus demiş ki:Bu parça tetik / horoz tulumbası irtibat manevelasıdır. Sürgüye yandan geçme kıvırma bir pim ile sabitlenmektedir. Uygun bir punch ile sağdan hafifçe çekiçleyerek bu pimi çıkardığınızda, yay gerimi altında olan bu parça da kendiliğinden sürgüden ayrılacaktır.

Sn Lupus,
Bahsettiğiniz parça kırmızı daire içerisine aldığım parçamıdır?

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

FARSEZ demiş ki:Sn Lupus,
Bahsettiğiniz parça kırmızı daire içerisine aldığım parçamıdır?

Doğrudur Sn.FARSEZ.
Ama buna tam uygun boyutta bir punch bularak çıkartın ki, kıvırma pim kenarlarından ezilip deforme olmasın.

Alıntı

Sn Lupus,

Bu gün akşam silahımla biraz daha uğraşma imkanım oldum. Horoz grubunu sorun olmadan söktüm. Ancak fotoda mavi ile işaretli yeri sökemedim. Fotoda mavi ile işaretlediğim tırtıllı parça(somun benzeri) hemen içerisinde bir pim var sanırım önce bunu sökmek gerekecek. Ancak yay çok sert. Somunda pim nedeni ile ile dönmüyor. Önce birazcık sıkıp pimi çıkardıktan sonra somunu çıkarayım diye uğrastım, ama pim nedeni ile somun ne ileri, ne de geri hareket etti. Parçaları deforme etmemek için zorlamadan topladım. Topladktan sonra iki sorun ortaya çıktı. Birincisi sürgüyü takarken sürgü kovan fırlatıcı-horoz grubuna yerleşir iken eskisi kadar akıcı değil. Sanki bir dirençle karşılaşıyor. Bir de sürgüyü monte edip kilidini taktıktan sonra sarjörü boş olarak takarsanız surgüyü olması gerektiği gibi kazaya sebebiyet vermemek için yakalıyor, sarjörü çıkarmadan sürgüyü bırakamıyorsun. Ancak aynı işlemi mermi ya da mermiler konmuş sarjörü takarak yapar iseniz kilit sürgüyü bloke etmiyor. Sürgüyü bıraktığınızda mermiyi ağızına sürüyor. Montajda herşey yolunda gözüküyor. Süreci kameraya kaydettim. İlk fırsatta video veya foto olarak eklemeye çalışacağım. Bu durumların kaynağı ne olabilir ?

Tşk.

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Sn.FARSEZ, bahsettiğiniz horoz yayı sabitleyicisini kesinlikle bir mengene yardımı olmadan söküp takmaya çalışmayın. Ayrıca elinizde düz ağızlı dişsiz bir karga burun da olursa çok daha iyi olur. Ancak sizi bir konuda daha uyarmak isterim, mengenede çalışırken yay milini deforme etmemeye de özen gösterin.

Dikkat edeceğinizden eminim ama, sürgüyü takarken horoz kurulu pozisyonda tuttuğunuzdan emin olun. Çünkü horoz kurulu olmazsa, tetik / horoz tulumbasının ön kısmındaki çıkıntı, sürgünün sağ arka kısmına temas ederek zorlanmasına neden olacaktır. Diğer bir kontrol edeceğiniz ayrıntı da tetik / horoz tulumbasının piminin yerine tam ve simetrik olarak oturup oturmadığıdır. Kovan fırlatıcısı ise kendi tolerans boşluklarında bile kolay kolay sürgüye engel olmaz, ama yine de yerine tam oturup oturmadığı kontrol edilmelidir. Eğer buralarda bir sorun yoksa, zorlanma bu bölgeden değil, namlu altı aparatlarından kaynaklanıyor olabilir.

Sn.FARSEZ, sürgü yakalama manevelanız, olması gerektiği gibi çalışıyor. Şarjörde mermi varken sürgünün mermiyi sürmesine izin veriyor, ancak son mermi bittikten sonra sürgüyü geride kilitleyip atıcıyı haberdar ediyor. Manevelanız şarjörde fişek varken sürgüyü kilitlerse, asıl o zman sorun var demektir. İçiniz rahat etsin, bu manevelanızın normal ve olması gereken çalışma şeklidir.

Saygılar.

Alıntı

Sonunda silahla ilgili modifikasyonları tamamlamış bulunuyorum. Şu anda silahımın şarjör emniyeti sökülmüş, horoz yayı 28lb, icmal yayı taşımada 17lb, atışta 18,5lb olarak revize edilmiş durumda. Ancak bu hali ile henüz atış yapamadım. 18,5lb lik icmal yayının değişimi sırasında yapılmaması gereken bir hata yaptım. Maalesef yayı yerine gerekli çapak kontrolü yapmadan takmaya çalıştım. Durumu fark ettiğimde yayın içine giren parça üzerinde 2 cm boyunda bir sıyırma yaptı. Fotosunu ekleyeceğim. Bu çizik kullanımda bir sorun yaratmayacaktır, ancak görünümü bozdu. Bu da bana ders oldu. Dremel ile ilgili çapaklar düzeltildi.

18,5 lb lik yay revizyonunu yapmadan, şarjör emniyeti sökülmüş, horoz yayı 28lb, igne yayı xp yay ile revize edilmiş ve orjinal icmal yaylı hali ile 15 mermi ile atış yaptım. Tetik son derece temiz ve net hareket ile görevini yerine getiriyor. Ancak bu hali ile silah sanki biraz daha fazla geri tepiyor gibi hissettim. Sanırım bu durum 18,5 lb lik yay ile yumuşayacaktır. 15 mermi atışının tamamı sorunsuz olarak gerçekleşti.

Revizyon işlemleri ile ilgili video kaydettim. Bunları foto olarak ilgili kayıttan alma yolunu bulduğum anda fotoları ekleyeceğim.

Bu arada silahımdan son derece memnunum. İyi bir tercih oldu.

Alıntı

Sn.FARSEZ, elinize ve emeğinize sağlık, gerçekten güzel bir paylaşım oldu. Gerekli müdahaleler yapıldıktan sonra ki, bu müdahaleler tecrübeli bir atıcının kendisinin bile yapabileceği müdahalelerdir, BHP gerçekten tam bir keyif makinası haline geliyor. Bu yazınız tamamlanınca BHP sahipleri ve severler için güzel bir kaynakça haline gelmiş olacak. Bir BHP sever olarak bunun için de ayrıca teşekkür ederim.

Saygılar.

Alıntı

Sn Farzes gerçekten emeğinize sağlık ayrıca cesaretinize hayran kaldım. Sn moderatörler bence bu konular için modifikasyon başlığı açılıp bu başlıklar orada toplansa daha güzel olabilir. Browning, CZ, Sig ... modifikasyonları alt başlıkları gibi. Saygılar sunarım

Alıntı

sem demiş ki:Sn Farzes gerçekten emeğinize sağlık ayrıca cesaretinize hayran kaldım. Sn moderatörler bence bu konular için modifikasyon başlığı açılıp bu başlıklar orada toplansa daha güzel olabilir. Browning, CZ, Sig ... modifikasyonları alt başlıkları gibi. Saygılar sunarım
+1
bence de yalnız bu konuda değil genel olarak bir tasnifin zamanı geldi gibi... hatta bazıları silinip/birleştirilip vs...

Alıntı

Sn.FARSEZ emeğinize sağlık. BHP severler için gerçekten çok güzel,net,açıklayıcı bir paylaşım oldu.Sizi dikkatle takip ediyorum paylaşımlarınızın sürmesi dileğiyle Saygılar.

Alıntı

video kayıtları nasıl ekleyebiliriz acaba.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi