Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BHP MKIII SÖKÜM ve MODİFİKASYON
Sn. Lupus bu iş benim boyumu aşar gibi görünüyor, basit bir horoz değişimi diye giriyorsunuz, üç bilinmeyenli denklem çıkıyor, asıl sorun Türkiye'de distiribitörler aracılığıyla faaliyet gösteren silah firmalarının aksesuar, yedek parça, tamir ve bakım servis hizmeti noktasında yetersiz veya duyarsız kalmasından kaynaklanıyor galiba, en basit cep telefonu markasının dahi geniş yedek parça servis ağı varken yüksek meblağlar ödeyerek aldığımız silahların, parça temin hizmeti ve servis hizmetini alamamak içler acısı bir durum.

Türkiyede ki distiribitörler paralarını bu tür parçalara veya aksesuara bağlayıp stok yapmak istemiyor olabilirler ancak bedelini peşin almak kaydıyla ana firmaya spariş geçmek suretiyle biz müşterilerini menmun edebilirler diye düşünüyorum.

Alıntı

Sn.SENCER34,

Halihazırdaki mevzuat gereğince ülkemizde yivli ateşli silahların tek yetkili ithalatçısı ve satıcısı MKEK' dir. Yivli ateşli silahları sadece MKEK ve kanunların ayrıcalık tanıdığı kamu personeli bireysel olarak ithal edebilir. İthal markaların temsilcileri ise, adı üstünde, sadece temsilcidir, ithalatçı veya dağıtıcı değildir. Mevzuat gereği temsilcilerin silah ve silah parçası ithal etme yetkisi yoktur. Yivli ateşli silahların her türlü parça ve aksamını ise yine sadece MKEK veya silah sahibi özel izinle bireysel olarak ithal etme yetkisine sahiptir. İlgili kanunlarda, satış sonrası hizmetlerden üretici ve ithalatçı sorumlu tutulmakla birlikte, MKEK satış sözleşmelerinin sonuna '' Satış sonrası hizmetlerden üretici ve temsilci sorumludur. '' ibaresini ekleyerek sorumluluğu temsilcilere yüklemektedir, ancak temsilcilerde bu sorumluluğu yerine getirecek yetki yoktur. Dolayısı ile sorunun nedeni temsilcilerin duyarsızlığı değil, yürürlükteki mevzuattır.

Saygılar.

Alıntı

Sn.Lupus aydınlattığınız için teşekkür ederim. Adamların boşuna kulaklarını çınlatmışız desenize Smile Bizim horoz işide yatar o zaman, kırım olmadığı sürece o izni biraz zor verirler.

Alıntı

(17-05-2009, 10:54 PM)FARSEZ demiş ki: Sn Lupus un anlatımını bire bir uyguladığınızda sonuç (Res.1), (Res.2) ve (Res.3) deki gibi gerçekleiyor.

Bu işlemi yaparken ağzına plastik bir parça takılan mengene(Res.4) kullandım ve Sn Lupus un belirttiği gibi pimin etrafını boyaya zarar vermemek için bantladım.

Pimi sökmek için (Res.5) de gözüken zımbayı kullandım.

Bugun bende BHP'min şarjör emniyetini sökmeye karar verdim. Sn. Farsez'in bahsettiği zımbanın resmi görünmediği için sormak istiyorum. Gerekli malzemelerin teminini yapacağım, tetik tertibatını ve şarjör emniyetini sökmek için kaç milimlik zımba almalıyım? Ayrıca başka ne tür malzemelere ihtiyaç duyarım?
Saygılar...

Alıntı

Sn.erciyes_avşar,

Daha önce yapmadıysanız kendiniz yapmayın. BHP tetik pimi çok sert geçmedir, kesinlikle zımbayı çevredeki boyaya ve metale kaçırırsınız.

Saygılar.

Alıntı

Peki Sn. Lupus, bu işi Kayseri' de yaptırabileceğim, önereceğiniz kimse var mı? Her önüne gelen silah tamircisiyim diyene güvenmek istemiyorum.

Alıntı

Maalesef Kayseri' de başvurabileceğiniz bir atölye olup olmadığını bilemiyorum...

Alıntı

Teşekkür ederim Sn. Lupus, diğer üyelerimizden Kayseride bu işi yaptırabileceğim, referans olacak birileri vardır belki. Forum üyesi arkadaşlardan bir haber alana kadar ve çevremde yapacağım araştırmalar sonucuna göre hareket edeceğim.

Saygıyla...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi