Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1898 Nagant revolveri
Hiçbir antika sizden kaçamıyor Sn. Alikozanoğlu Smile Paylaşımlarınız için teşekkürler.

Alıntı

alikozanoglu demiş ki:Sn lupus'tan özür dilemek isterim.
Yukarıda #7 mesajdaki http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...=63&page=1 linkinde 1895 Nagant hakkında hem çok etraflı bilgiler vermiş hem de çok güzel çizimler eklemiş. Maalesef vaktinde farketmeyerek onun yazdıklarının bir kısmını tekrarlamış oldum.
sandeman demiş ki:Hiçbir antika sizden kaçamıyor Sn. Alikozanoğlu Smile Paylaşımlarınız için teşekkürler.
Sn.Ali Kozanoğlu, Sn.sandeman'ın da belirttiği gibi, sayenizde eski ve antika silahlarla ilgili oldukça rafine ve kitabi içerikli katkılar alıyoruz. Daha önce bahsi geçmiş konularda da olsa, faydalı ve kitabi bir şekilde tekrar üzerinden geçilmesinde hiç bir mahsur yok. Asıl ben katkılarınız için teşekkür ederim.

Saygılar.

Alıntı

Sayın lupus ve tüm bilgi paylaşımcıarkadaşlar,

Hepiniz sağolun. Bazen sabırsızlıkla bir konunun eski safahatını okumadan konuya balıklama atlıyorum. Ondan sonra da sizin yazdığınız çok güzel ve tafsilâtlı yazıları eklediğiniz detaylı çizimleri, resimleri farkedince aculluğumdan utanıyorum.
Dün "antika tabancalar"da Webley otomatik hakkında bir çömlekleme atlayış yaptım. Sonra sizin daha önce vermiş olduğunuz detaylı bilgileri görünce "umarım kusuruma bakmazlar" diye düşünüp makinayı kapattım.
Sizin gibi, bilgilerini bilhassa anlaşılacak bir şekilde paylaşanların hepsine sonsuz teşekkürler ederim.
Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

Sayın alikozanoglu engin deryadır. Kendisine çok saygı duyarım. Silah tarihi konusunda ondan daha doyurucu bilgi veren türkçe kaynak yok desem yeridir. Patent almak için uğraşırken kendisinin verdiği bilgilerden çok faydalandım. Uzun ve sağlıklı ömür dilerim üstadım...

Saygılar...

Alıntı

Sayın merzifonlu;
Sn. alikozanoğlu hakkındaki "derya" tanımıza katılmamak mümkün değil.
Bir özelliği de bilgi saklamayıp paylaşma sevgisidir. Sorduğum bir soru için nasıl uğraştığını iyi bilirim.
Bir özelliği de sanırım kütüphanesindeki silah kitapları (bu ülkede kimsede yoktur da) yurt dışında kimsede var mıdır?
Pek sanmıyorum.
Saygılar

Alıntı

Merhabalar,
Bizde de dededen kalma bir Rus Nagant var.7.62 çapında kesik uçlu mermi atıyor(tabi mermi bulabikirsek).Bu silahlar hakkında,siz değerli abilerime birkaç sorum olacak:
-Bu tür silahlara antika silah ruhsatı alınabildiğini biliyorum.Fakat silahın üzerinde herhangi bir imal tarihi ibaresi yok.Ki bu olsa bile antika ruhsatı alabilmek için silahın kriminal laboratuarında incelenmesi gerekiyormuş,sanırım yaşının belli olması için.Sorum şu ki Rus Nagant silahların son üretim tarihi nedir?
-İkinci sorum ise bu silahların yani 7.62 çaplı hareketli topa sahip silahların rahmetli dedemin deyimi ile 'kesik pire' (yöresel ismi olabilir) diye adlandırılan,kabzasının arkasında omuz dipçiği takmak için bir kızak yuvası bulunan,ayrıca arpacığı nişan hattından bakıldığında yuvarlak değil köşeli bir hatta sahip olan ve yine dedemin deyimi ile daha makbul olan bu modeli hakkında bilgisi olan varmıdır?
Çok teşekkür ederim.
Selam ve sevgi ile..

Alıntı

Merhabalar,
Bizde de dededen kalma bir Rus Nagant var.7.62 çapında kesik uçlu mermi atıyor(tabi mermi bulabilirsek).Bu silahlar hakkında,siz değerli abilerime birkaç sorum olacak:
-Bu tür silahlara antika silah ruhsatı alınabildiğini biliyorum.Fakat silahın üzerinde herhangi bir imal tarihi ibaresi yok.Ki bu olsa bile antika ruhsatı alabilmek için silahın kriminal laboratuarında incelenmesi gerekiyormuş,sanırım yaşının belli olması için.Sorum şu ki Rus Nagant silahların son üretim tarihi nedir?
-İkinci sorum ise bu silahların yani 7.62 çaplı hareketli topa sahip silahların rahmetli dedemin deyimi ile 'kesik pire' (yöresel ismi olabilir) diye adlandırılan,kabzasının arkasında omuz dipçiği takmak için bir kızak yuvası bulunan,ayrıca arpacığı nişan hattından bakıldığında yuvarlak değil köşeli bir hatta sahip olan ve yine dedemin deyimi ile daha makbul olan bu modeli hakkında bilgisi olan varmıdır?
Çok teşekkür ederim.
Selam ve sevgi ile..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi