Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sebeb-i hikmeti nedir acaba
Arkadaşlar mke!nin fiyatlarını incelediğimizde gümüşayın 900.tl lik fiyatının 1250 tl ye çıktığını görüyoruz.Acaba silahlarda bariz bir üretim yada kalite değişikliği varmı.?? Yoksa (( Benim başım kelmi )) muhabbeti.ee tabiki kel değil komşu stantta 3550 tl ye professional satılırken.birde şunu sormak isterim domuz avlarında yedek silah olarak 4'' yada 6'' uygun olurmu almağa değermi ??

Alıntı

Sn.çanakkaleli, en son dönemde üretilen herhangi bir Gümüşay modelini şahsen inceleme imkanı bulamadım. Bu nedenle fiyat farkının gerçekten artan işçilik ve malzeme kalitesine mi, yoksa kel başa mı verildiği konusunda herhangi bir yorum yapamayacağım.

Domuz avında yedek silah olarak taşınacaksa, bu durumda revolverimiz herhangi bir durumda hayvan bize tehlikeli bir şekilde yaklaştığında kullanılacak demektir ki, bu durumda silahımızı mümkün olan en kısa ve rahat şekilde şekilde çekip ateşlememiz gerekecektir. Bu nedenle ABD ' de ayı avlarında taşınan .44 magnum kalibredeki revolverler bile 4'' den daha kısa namluludur.

Diğer yandan üzerimizde birinci basamakta kullanılacak olan ana silahımız da bulunduğundan, yedek silahımızın arazideki hareket rahatlığımıza da engel olmayacak bir ağırlıkta ve kompaktlıkta olmasında fayda vardır, arazide silah ve mühimmatla gezmenin ne demek olduğunu bilen sizin gibi birisine bu konuyu daha fazla açmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Ama kullanacağınız silahı gerektiğinde bir genel maksat, bir birinci basamak savunma ve bir poligon revolveri olarak kullanmayı da düşünüyorsanız ki, maalesef ülkemizde ABD'liler gibi her amaç için farklı silah tedarik edip, muhafaza etme imkanımız olmadığından bu şekilde de düşünebilirsiniz, o zaman arazi konforundan taviz verip, kısa mesafe atışları ve hızlı kılıf manüpülasyonu için özel olarak eğitim yaparak 4 '' bir revolver tercih edebilirsiniz. Bunun size en büyük getirisi daha iyi bir balistik performans, daha az tepme olacaktır.

6 '' revolver ise domuz avında direk birinci basamak bir silah olarak kullanılabilir.
Eğer silahınız .357 magnum olacaksa, bunun için en az 158 grain soft point mühimmat kullanmanızı öneririm.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi