Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"captermator" lük USA'ya da bulaşmış :)
ziya demiş ki:2.El 20-30 yıllık bir BHP için bile en az 2000 tl biriktirmem gerektiğini düşündükçe kahroluyorum.Elin oğlu istediği fiyatta,istediği kalitede tüm dünya nimetlerinden azami istifade ediyor,bizimkiler de sırf bir kaç firma kazansın diye resmen insanları kazıklıyor.Fuzuli nin dediği gibi , söylesem faydası yok ,sussam gönül razı değil....

Sn Ziya,
Firmalar dediğiniz temsilciler ise silah başına 100 Euro cıvarı alıyorlar. Glock'un temsilcisini iyi tanıyorum. Modeline göre brüt 70-90 Euro kazanıyor, o da KDV dahil... Gelir vergisinden de kaçarı yok. Temsilciye ortalama net 50 Euro kalır. Silahın MKE giriş fiyatı 470-530 Euro, satis fiyatı 2,500-3,100$. Hangi "firma"lar kazanıyor şimdi bunu?
Saygi ile,

Alıntı

Mesajda kasdettiğim MKE nin yerli piyasayı canlı tutmak için ithallerin fiyatlarını abartılı bir şekilde şişirmesidir,yani sözüm yerlilere, yanlış anlaşılmasın lütfen...Yani şimdi 1100 tl lik kanuni ile 2500 tl lik zigana serisi arasında hangi kalite ve üretim tekniği veya malzeme farkı var..Saygılar..

Alıntı

Sayın Ziya,

Yerliler konusunda haklısınız. Sanırım dün bu konuda başka başlık altında bazı yazılar da yazdık.

Gaston Amca tam otomatik makinalarda "el değmeden" hazırladığı naylonları 100 Euro'nun altına mal ediyor. Hadi bizimkiler de el değdirip iki katına mal etsinler. Kaliteyi konu dışı bırakarak; en çok 350-400 TL maliyetli malı, mahşerin 3 atlısının (MKE-KDV-ÖTV) yardımı ile 2,500 TL'ye vardıran zihniyete koca bir alkış...

Saygı ile,

Alıntı

harun demiş ki:mahşerin 3 atlısı (MKE-KDV-ÖTV)
İşte bu mükemmel, tam imza yapılabilecek bir cümle. Big Grin

Alıntı

lupus demiş ki:
harun demiş ki:mahşerin 3 atlısı (MKE-KDV-ÖTV)
İşte bu mükemmel, tam imza yapılabilecek bir cümle. Big Grin

katılıyorum...

Alıntı

harun demiş ki:Kaliteyi konu dışı bırakarak; en çok 350-400 TL maliyetli malı, mahşerin 3 atlısının (MKE-KDV-ÖTV) yardımı ile 2,500 TL'ye vardıran zihniyete koca bir alkış...

Saygı ile,

Size katılmak ve hatta bu veciz cümle için tebrik etmek isterim.

Saygılar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi