Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ne tür kılıf kullanıyorsunuz
(08-04-2017, 07:30 AM)kotucenk demiş ki:

Kilitli kılıfların hemen hemen tümünde karşılaşılabilecek sorunlardan biri... Kilit mekanizmasının arasına toprak dolduğu için kılıfın kilit düğmesine basamıyorlar ve silah yerinden çıkmıyor. Üç-dört minik arkadaş yüklenince de kılıf bağlantı vidalarından kırılıyor.

Sisteme katılan her bir mekanizmanın, bir arıza potansiyeli yarattığına güzel bir örnek. Eğer operasyonel bir zorunluluk gerektirmiyorsa, mümkün olan en basit sistemi kullanmak her zaman doğru seçimdir. 

Yeri gelişmişken, kilitli kılıflar ve kilit seviyelerini biraz açıklayayım:
Düşman toplulukların içinde silahınızı açık taşıyacaksanız (örneğin Irak şehirlerinde halk arasında dolaşan ABD askerleri), silahınızın kalabalıkta kılıfından çalınma riski oldukça yüksektir. Bu durumlar için Seviye 2 veya Seviye 3 sınıfı kilitli kılıflar üretilmiştir. 

Özetle, Seviye 1 (Level 1) pasif kilittir, yani kılıfın sıkılık ayarı diyebiliriz. Genellikle bir vida ile sıkılık ayarlanır. Seviye 2, bu videodaki kılıf gibi, hem sıkılık ayarı olan, hem de bir kilit mekanizması bulunan kılıflardır. Aşırı hareketli iseniz silahı daha emniyetle tutar ve sizin dışınızdan biri tarafından silahın kılııftan alınmasını zorlaştırır. Seviye 3 ise, sisteme ikinci bir kilit daha eklenmiş halidir. Örneğin Serpa Level 3 kılıfta önce başparmak hareketiyle üst kapak şeklindeki kilit açılır, sonra işaret parmağı ile bu kılıftakine benzer ikinci kilit açılır ve silah çekilir. Bu çift kilit, aslında iki arıza kaynağı ve kullanıcı için ciddi çalışma gerektiren bir kılıftan silah çekme manevrasıdır. Bu derece yüksek bir güvenlik zorunluluğu yoksa uzak durulması gereken sistemlerdir.

Alıntı
20 üye teşekkür etti:
ugurucar57, alpago, Red Kit, lupus, Murata, muhendis1969, heisenberg, husrev, ilksurfer, xeorx, ckenarli, Antiterör, kotucenk, madenci08, Surmene, PersonalDefence, tirendaz, demirci57, sparus, mtaner55
[Resim: 1.jpg]

[Resim: 2.jpg]

[Resim: 4_1.jpg]

[Resim: 4_2.jpg]

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
Kıraç Ata, heisenberg, sem, lupus, 1905sss, Yasin06, alone61, aseyhan, Murata, PersonalDefence, hunter 12, tirendaz, batuhanvurall, demirci57, sparus, alpago
Saat 11 istikametinde, kydex iç kılıf kullanıyorum. Oturup, kalkarken bir rahatsızlık vermiyor. Pasif kilit, silahı kararında sabit tutuyor. Çekerken sıkı değil, koşarken zıplarken (neden zıplıyorsun diyebilirsiniz, karşıdan karşıya falan geçerken işte) ise gevşek değil. Yapısı itibariyle, silahı tetik korkuluğundan kavradığı için, baskı yaptığı o yerde ve sürgüde parlamalara neden olabiliyor. Ona da yapacak bir şey yok sanırım.

[Resim: 8C4A81DC-DD48-415E-9609-97B51DFF7848_zpsyzkd8ejc.png]

[Resim: 1A5CC357-0845-45C7-A918-B1F46E74B758_zpskqrcmsm3.jpg]

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
lupus, heisenberg, hunter 12, Kıraç Ata, batuhanvurall, demirci57, efe1753, sparus, mtaner55, Gazanfer, sem, S.Y, alpago
Değerli Dostlar;
BHP için önerebileceğiniz tam boy polimer kılıf var mıdır? Sadece Fobus marka bulabildim. O da tam boy değil.

Alıntı

Sn.turion64,

Fobus' un BHP için olduğu iddia edilen kılıfı aslında 1911' e özel bir kılıf olup, tetik korkuluğu ölçüleri uyduğu için BHP için de üreticinin önerdiği bir kılıftır. Tam boy olan C21 modeli BHP için gereksiz ölçülerde hacimli ve kullanışsız bir kılıftır. Sizin Yaqui tarzı yarım olduğu için beğenmediğiniz C21 B ise aslında BHP için daha uygun bir kılıftır. Ülkemizde bir aralar C21 bolca bulunabiliyordu. Ama şahsen ikisini de tavsiye etmem.

Ömrü hayatımda kullandığım en güzel BHP kılıfları yine İsrailli bir üretici olan Front-Line marka kılıflardı. Bu üretici de deriden tutun, sıcak kalıplanmış sentetik malzemeye kadar, semerden tutun, pantolon içi kılıfa kadar, içi süet döşeli envai çeşit seçenek mevcut. Da... Nerden bulunur alınır, muamma. Artık bu kılıfları ithal eden yok. Ancak internetten araştırarak bulabilirsiniz. Ama denk getirip alabilirseniz, çok memnun kalırsınız.

Saygılar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
turion64, mtaner55, foottwo
Bugüne kadar gördüğüm en kullanışlı ve pratik holster bu olsa gerek; dış taşımaya uygun, fener veya susturucu takılı halde bile kullanım kolaylığıyla ve açılandırılabilir yapısıyla net bir hizmet sunmakta.. Başarılı olacağını düşündüğüm ürün, 2017 mayıs ayı içinde Surefire tarafından tanıtımı yapılıp, satışa sunuldu.. Masterfire
[Resim: 1.jpg]

[Resim: 2.jpg]

[Resim: 3.jpg]

[Resim: 4.png]

[Resim: 5.jpg]

[Resim: 6.jpg]

[Resim: 7.png]

[Resim: 8.png]

[Resim: 9.jpg]

[Resim: 10.png]

[Resim: 11.jpg]

[Resim: 12.jpg]

[Resim: 13.jpg]

[Resim: 14.png]

[Resim: 15.jpg]

[Resim: 16.jpg]

[Resim: maxresdefault.jpg]

[Resim: Surefire_Masterfire_Gun_Ad_Holster.jpg]

Youtube videolarının linkleri de;

https://youtu.be/z2qCdT0fD0Q

https://youtu.be/DAyhG67v9UU

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
(25-05-2017, 01:59 PM)nsyuksel demiş ki: Bugüne kadar gördüğüm en kullanışlı ve pratik holster bu olsa gerek; dış taşımaya uygun, fener veya susturucu takılı halde bile kullanım kolaylığıyla ve açılandırılabilir yapısıyla net bir hizmet sunmakta.. Başarılı olacağını düşündüğüm ürün, 2017 mayıs ayı içinde Surefire tarafından tanıtımı yapılıp, satışa sunuldu.. Masterfire

Sadece özel kullanıcıların özel ihtiyaçlarına hitap edebilecek bir kılıf.

Tabancanın 3 kat genişliğinde, inanılmaz hacimli bir kılıf. Kovboy türü silah taşımaya uygun.  Smile

Fiyatı da tam Surefire: Yerinde 165$, Türkiye'de satılsa 800-1.000 TL bandında olur.

Kesin ABD özel kuvvet birimleriyle çalışıp, o birlik için geliştirilmiştir. Ben bu kılıf için geniş bir pazar görmüyorum, hele bu fiyatla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
nsyuksel
Sn. Harun,

Beğendim sadece Wink , güzel yurdum şartlarında tabiki fantezi ama saha faaliyeti gösteren birisi için donanımlı kullanımda çok kullanışlı gibi.. Zaten özel birimler ile kafa patlatarak planlandığı aşikar, ayrıca uygun bir fiyatı olacağını hiç düşünmemiştim. Beğendim, paylaşmak istedim, yaptım.. Smile  Sevgiler

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
Girsan mc 28 için iç ve dış kılıf arıyorum sivil taşımaya ve kolay çekmeye müsait, kydex kılıflar pahalı geliyor alternatif tavsiye edecek var mı?

[Resim: 19441190_10155429792823320_1276866112_n.jpg]

[Resim: 19489384_10155429793258320_1273496008_n.jpg]

Alıntı

Olur olmadık, her konuya yazmayayım diyorum içimden. Ancak bulundurma ruhsatlı silahıma kılıf alsam ne olur? Almasam ne olur? Bakıyorum, beğeniyorum ve almıyorum. Çok yakın bir silah sever ve silah sahibi akrabam, silahı kutusunda sakladığımı görünce şaşırıp "Kılıfı yok mu?" diye sormuştu. Ben de taşıyamadığım için almadığımı, hatta kılıf almam durumunda bunun yasaları çiğneme eğilimini artırabileceğini söyledim. Gayet makul bir yaklaşımla bana "Sen alma o zaman." demişti. Smile Kendisi rahatça taşıyabiliyor ve sağ olsun ki onun sahip olduğu avantajlar sayesinde ben de onunla birlikte silah merakımı giderebiliyorum. Konu her seferinde bu taşıma ve bulundurma eksenine kayıyor ise kusuruma bakmayın. Farklı bir bakış açısıyla bu konuya bakmak ve beğenmesek de mevcut yasaların geçerli olduğunun farkında olmak için görüşlerim bu şekilde.
Saygılarımla...

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
alpago, Sabri

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi