Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sn.Alev Alatlı'nın Bireysel Silahlanma ile İlgili Yazısı:
İşte hem bilgi ve hem de bu yönde fikir sahipliği budur. Helal olsun Alev Hanım'a...Çok saygı duyuyor ve sevgilerimi sunuyorum kendisine.

Darısı hiç bir bilgisi olmadığı halde, fikir sahibi olduğunu sananların başına ne diyeyim. Hiç umudum yok bu konuda ya neyse...

Çerçeveletip duvara asılacak bir yazı. Ama kime ne etkisi olur bizim memlekette meçhul.
Yargıtay 8.Ceza Dairesi üyelerinden birine benzer şeylerden bahsettiğimde yüzüme bön bön baktığını hatırlıyorum...

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 3 -Yaşamak, özgürlük ve kişi güvenliği herkesin hakkıdır.

Madde 12- Kimsenin özel yaşamına, ailesine konutuna ya da haberleşmesine karışılamaz.

AVRUPA İNSAN HAKLARI SÖZLEŞMESİ

Madde 5 – Özgürlük ve Güvenlik Hakkı
Her kişinin özgürlük ve güvenliğe hakkı vardır.

Madde 8 - Özel Hayatın ve Aile Hayatının Korunması
Herkes özel ve aile yaşamına, konutuna ve haberleşmesine saygı gösterilmesi hakkına sahiptir.

Sn. Alev ALATLI'ya yazısı için, Sn. baris'a da paylaşımı için teşekkürler...
Ama arkadaşlar bu yazıyı sadece burada paylaşmak ve yorumlamak bence hiçbir fayda sağlamaz. Bu forum üyeleri ve ziyaretçileri zaten bu yazının içeriğinin bilincindeler. Bu yüzden bence bu yazının, silaha sırf abuk sabuk silahsızlanma masalları yüzünden soğuk bakan insanlara ulaştırılması gerekiyor. Mesela tüm arkadaşlarımıza e-mail atabiliriz, facebook vs.. ile ulaşabildiğimiz herkese gönderebiliriz falan filan... böylelikle masallarla uyutulup bilinçli olarak silahsızlandırılmaya çalışılan insanlarımız uyarılabilir diye düşünüyorum. Lütfen böyle önemli bir konuyu bu kadar güzel ifade eden bir yazıyı mümkün olduğunca çok vatandaşımıza ulaştırmaya çalışalım....

YAZANDA DA OKUMAMIZA SEBEP OLANDANDA ALLAH RAZI OLSUN.

Alev Hanım'a hayranlığım bir kat arttı. Alev Alatlı ayarında 10 aydınımız, 10 da devlet adamımız olsa Türkiye bugün bambaşka bir yerde olurdu.

Gerçekten mükemmel bir yazı.
Sn. Memluk size de katılıyorum. Böyle aydınlarımız ve devlet adamlarımız keşke biraz fazla olsa.

Yapmacık aydın hassasiyetlerini sergilemek için Kurtlar Vadisi'ni eleştiren ya da yayından kaldırılmasını destekleyenler olmuştu. Alatlı'nın bunlara verdiği cevap da zihnimde yer etmiştir... Kelimesi kelimesine de değil tabii, ne dediğini hatırlamak için Google'dan yardım almam gerekti. Şöyle demiş:

“Gençlere ‘viril’ olmak zorunda olduklarını, bu doğrultuda bir cesaretle donanmaları gerektiğini hatırlatıyor” olmanın estirdiği fırtınaya bakar mısınız? Nasıl bir telkini alkışlardınız, Kürşat bey? “Viril” değil, “sümsük” ol, ey Türk genci! Gözlerini yerden kaldırma, dünyayı tanıma, bilme ki, maskarası olasın! Bu mudur?

Gerçi ben "o tarz" dizilere hiç ısınamadım, tek bölüm seyretmişliğim bile yoktur. Ne bileyim, karakterler aşırı kibirli göründü hep gözüme. Karizmasız insanlara senaryo icabı bir ton karizma yüklenmeye çalışılıyormuş gibi geldi, bunlar da itti beni. İkinci bir not: Alev Alatlı'ya ne kadar hayran olsam da, "yapıyor olmak, ediyor olmak" şeklindeki kullanımlara bir türlü ısınamadım. Bana suni ve soğuk geliyor bu nevzuhur kip.

Söz konusu dizilerin de, bahsettiğim kullanımın da meftunları aramızda mutlaka vardır, hepsinden peşinen özür diliyorum.

Sayın Alev Alatlı'nın eline , yüreğine , kalemine sağlık.

Sn. Alev ALATLI,

Varlığınız, en ulvi tesellilerim arasındadır.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi