Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 4.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FATİH 13 Yol Hikayesi
(31-10-2017, 11:01 PM)Theguardian demiş ki: Bugün Fatih 13'üm ile biraz atış yaptım. Şarjöre 11 adet fişek koydum ve ilk fişeği atım yatağına sürdüm. Atış yaptığımda sürgü geride kaldı. Baktığımda tırnak boş kovanı çekip atamamıştı. Şarjörü çıkartıp boş kovanı tekrar sürgüyü çekerek çıkarttım. Bunun dışında bir iki sefer daha aynı sorunu tekrarladı. Ancak bu sorunu silahın daha yeni olmasına verdim. 100 150 atış adedini geçtikten sonra bu tip sorunların geçeceğini umut ediyorum.

Fişeklerde arıza olabilir. Aşağıda bendeki arızalı fişeklerin videosunu koydum. 

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Theguardian, jeronimo
(01-11-2017, 06:42 PM)Emre bozkurt demiş ki:
(31-10-2017, 11:01 PM)Theguardian demiş ki: Bugün Fatih 13'üm ile biraz atış yaptım. Şarjöre 11 adet fişek koydum ve ilk fişeği atım yatağına sürdüm. Atış yaptığımda sürgü geride kaldı. Baktığımda tırnak boş kovanı çekip atamamıştı. Şarjörü çıkartıp boş kovanı tekrar sürgüyü çekerek çıkarttım. Bunun dışında bir iki sefer daha aynı sorunu tekrarladı. Ancak bu sorunu silahın daha yeni olmasına verdim. 100 150 atış adedini geçtikten sonra bu tip sorunların geçeceğini umut ediyorum.

Bende bugün yeni silahımla iki kutu yani 50 adet fişek attım. Tam dolu 3 şarjör atımına müteakip jarjöre 5 3 ve 1 adet olmak üzere fişek basıp atım gerçekleştirdim. 5 adette direk atım yatağına ellimle yerleştirip sürgü salma manivelasına basıp sürgüyü kapatarak atım yaptım. Hem tam dolu, hem5,3 ve 1 fişekte dolumu jarjörde hem de atım yatağına elle fişek yerleştirip atımlar da en ufak bir problemle karşılaşmadım. Sürgü jarjörde fişek bittiğinde geride sorunsuz kilitli kaldı, mükerrer atış olmadı, tutukluk yaşanmadı, dolu fişeği atım yatağına sürülmesi ve boş kovan tahliyesi sorunsuz gerçekleşti. Kısacası en ufak bir problem yaşamadım tek sorun küçük silah olması sebebi ile seri atışlarda tetik çekiminde elin doğal hareketi nedeniyle sol yukarı vurması. 10 metrede 10cm fark var yavaş yapılan exerek düşürülen tetikte net vurabildim
Benim silahımda olan tutukluk tamamen mühimmat hatası. Daha sonra Fişekleri incelediğimde bazı Fişeklerin kovanlarının olması gerekenden daha geniş olduğunu farkettim. Namlunun içine, atım yatağına Fişekleri soktuğumda bazıları kolay kolay çıkarken, bazılarını ise tırnağımla zor çıkarttım. Normal olan Fişekleri şarjörüme koyup seri atış yaptığımda hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Alıntı

(01-11-2017, 11:38 PM)Emre bozkurt demiş ki:

Fişeklerde arıza olabilir. Aşağıda bendeki arızalı fişeklerin videosunu koydum. 

Sn. Emre BOZKURT. 
Evet sizin dediğiniz gibi mühimmat hatasından kaynaklanıyor. Onları artık ayırıp şarjörümün en altına yerleştiriyorum.

Alıntı

(01-11-2017, 06:42 PM)Emre bozkurt demiş ki:

Bende bugün yeni silahımla iki kutu yani 50 adet fişek attım. Tam dolu 3 şarjör atımına müteakip jarjöre 5 3 ve 1 adet olmak üzere fişek basıp atım gerçekleştirdim. 5 adette direk atım yatağına ellimle yerleştirip sürgü salma manivelasına basıp sürgüyü kapatarak atım yaptım. Hem tam dolu, hem5,3 ve 1 fişekte dolumu jarjörde hem de atım yatağına elle fişek yerleştirip atımlar da en ufak bir problemle karşılaşmadım. Sürgü jarjörde fişek bittiğinde geride sorunsuz kilitli kaldı, mükerrer atış olmadı, tutukluk yaşanmadı, dolu fişeği atım yatağına sürülmesi ve boş kovan tahliyesi sorunsuz gerçekleşti. Kısacası en ufak bir problem yaşamadım tek sorun küçük silah olması sebebi ile seri atışlarda tetik çekiminde elin doğal hareketi nedeniyle sol yukarı vurması. 10 metrede 10cm fark var yavaş yapılan exerek düşürülen tetikte net vurabildim

Sn. Emre bozkurt, doğrudan atım yatağına fişek koyarak sürgüyü salmanız tırnağın zarar görmesine yol açabilir. Şarjörden besleme esnasında fişek aşağıdan gelerek kovan dip tablasına oturur. Atım yatağına doğrudan koyduğunuz fişeğin dibine hızla çarpan tırnağın kırılması çokta zor olmasa gerek.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
lupus, PersonalDefence, Theguardian, Emre bozkurt, alone61, wubıh, Bertaraf3
[Resim: 20171103_182917.jpg]

image uploader
Bu sabah bim'den aldığım Columbia marka bıçağın kılıfına şarjörümü bir deneyim dedim. Sanki bıçağa göre değil de Fatih 13 şarjörü için üretilmiş

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
wubıh, Bertaraf3, demirci57, defender45acp
Mke de 7,65 fatih 13 için 690 tl lik fiyat hâlâ güncel ve geçerli midir? Bu fiyat üzerinden taksit yapılması söz konusu mudur?

Alıntı

Sn.Bertaraf3
Evet 7.65 Fatih 13 için fiyat güncel. Taksit imkanı yok. Ancak kredi kartından ödeme yaparak daha sonra bankadan taksitlendirme yapabilirsiniz diye biliyorum.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Bertaraf3, ducak
Bankalar aldıkları ilke kararı gereğince silah alımlarında taksit yapmıyorlar. En azından bir süredir değişmediyse durum böyleydi.

Alıntı

Ben 21 Temmuzda Ankara MKE'den 1 tane HS9 ve bu silah ile önceki silahımın istihkakı olan 400 fişek aldım. Bunların bedelini İş Bankası Maximum kart ile ödedim. Banka yaptığım yaklaşık 6000 TL harcamanın üzerine yaklaşık 280 TL ekleyip 6 taksit yaptı.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
nutkey, ducak

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi