Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 4.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FATİH 13 Yol Hikayesi
Sn. Lupus verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Diğer başlıklarda yazdığınız yorumlarıda , paylaştığınız bilgileride ilgiyle takip ediyorum. Benim gibi acemi silah severler için silahlar üzerine çok faydalı bilgiler mevcut. Dün itibariyle Fatih 13 tabancamı satın aldım. MKE ye gittiğimde ellerinde bir tane fatih 13 kaldığını söylediler, daha sonradan depoya bakınca birden fazla olduğunu sistemde bir tane gözüktüğünü söylediler. Alacağım silahı satın almadan önce genel olarak kontrol etmeme izin vermediler. Sebebi parmak izim tabancada kalabilirmiş. Bana da kısmen mantıklı geldi. Fakat insan almak istediği tabancayı kontrol etmek istiyor. Genel olarak tabanca hakkında gözlemlerimi belirtecek olursam, tetiği dışında benim takıldığım bir konu olmadı. Tetiği oyuncak tabanca hissi veriyor. Tetikte kullanılan malzemede gövdede kullanılan malzemeden farklı gibi. Silahın üstünde TİSAŞ değil MKEK yazıyor. Ayrıca italyan mag car şarjörlü olanlar varmış, onlardan edinebilirmiyim diye sorduğumda, hiç bir silahın şarjörünü değiştiremeyeceklerini söylediler. Saygıyla karşıladım. Mevcut kullandığım tabanca Sarsılmaz K11 modeli, Sarsılmazdan sonra çok hafif geldi. Taşınmasının çok çok rahat olacağını düşünüyorum. Eleştirmek istediğim başka bir konu ise silahın verildiği kutu. Çok basit bir plastikten imal edilmiş. Çok çok ince bir malzeme, silahın kutusundan çok su şisesi gibi. Silah ucuz olduğu için mi öyle yoksa diğer silahlardadamı o şekilde bilmiyorum. Silah kutusundan bir yedek şarjör dışında başka bir sey cıkmıyor.
Saygılar.

Alıntı

(23-10-2015, 01:16 PM)bodysuha demiş ki: Sn. Lupus verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Diğer başlıklarda yazdığınız yorumlarıda , paylaştığınız bilgileride ilgiyle takip ediyorum. Benim gibi acemi silah severler için silahlar üzerine çok faydalı bilgiler mevcut. Dün itibariyle Fatih 13 tabancamı satın aldım. MKE ye gittiğimde ellerinde bir tane fatih 13 kaldığını söylediler, daha sonradan depoya bakınca birden fazla olduğunu sistemde bir tane gözüktüğünü söylediler. Alacağım silahı satın almadan önce genel olarak kontrol etmeme izin vermediler. Sebebi parmak izim tabancada kalabilirmiş. Bana da kısmen mantıklı geldi. Fakat insan almak istediği tabancayı kontrol etmek istiyor. Genel olarak tabanca hakkında gözlemlerimi belirtecek olursam, tetiği dışında benim takıldığım bir konu olmadı. Tetiği oyuncak tabanca hissi veriyor. Tetikte kullanılan malzemede gövdede kullanılan malzemeden farklı gibi. Silahın üstünde TİSAŞ değil MKEK yazıyor. Ayrıca italyan mag car şarjörlü olanlar varmış, onlardan edinebilirmiyim diye sorduğumda, hiç bir silahın şarjörünü değiştiremeyeceklerini söylediler. Saygıyla karşıladım. Mevcut kullandığım tabanca Sarsılmaz K11 modeli, Sarsılmazdan sonra çok hafif geldi. Taşınmasının çok çok rahat olacağını düşünüyorum. Eleştirmek istediğim başka bir konu ise silahın verildiği kutu. Çok basit bir plastikten imal edilmiş. Çok çok ince bir malzeme, silahın kutusundan çok su şisesi gibi. Silah ucuz olduğu için mi öyle yoksa diğer silahlardadamı o şekilde bilmiyorum. Silah kutusundan bir yedek şarjör dışında başka bir sey cıkmıyor.
Saygılar.

Ben çok araştırdım, üstadların yazılarını okudum, arkadaşlarıma sordum o tabancayı. Hatta 40 civarı da atış yaptım. Çok beğendim ve sevdim silahı. Forumdaki üstadlar gibi gittiğim poligondaki hoca da övdü silahı.

690 TL ye öyle bir silaha sahip olmak bence gayet güzel. Kutusu incedir, yanında hediye aksesuarları yoktur boş verin. Ben alacaktım ama başka tabancam olmadığı için çok baskı yedim etrafımdaki dostlardan 9 mm bir tabanca aldım. Benimde sizin gibi ikinci silahım olsaydı şu anda benimde Fatih 13 üm vardı.

Kazasız belasız kullanın, hayırlı olsun.

( Ayrıca silahınızın, şarjörünüzün, kutusunun vs. resimlerini eklerseniz güzel olur. Bol bilgi, bol resim iyidir. )

Alıntı

Sn. 1905sss iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Bende Fatih 13 almaya forumdaki üstadların yazılarını okuduktan sonra karar verdim. Üstadlar parasına göre fazla bir silah olduğu kanısında. Kutu konusunda ise daha iyisi kesinlikle olabilirdi. Mke devlet kurumu, yerli üreticilerin yaptığının daha iyisini yapabilir diye düşünüyorum. Kılıf, temizleme aparatı vs malzemeler ve silahın kutusunun bu işe ne kadar gönüllü olduklarının ve satış politikalarının bir parçası olsa gerek. Silahı almadan diğer standlarıda gezdim, özel firmaların silah satma kaygılarının yarısı Mke deki görevli arkadaşlarda olsa daha farklı olabilir. En kısa zamanda silahımın fotoğraflarını ekleyeceğim. Saygılarımla.

Alıntı

Sn.1905sss mahsuru yoksa sizin hangi marka ve model silah aldığınızı sorabilir miyim?

Alıntı

Tekrar hayırlı olsun bodysuha.

Alıntı

Bu forumda beni en çok mutlu eden kısım burası, insanlar açlıktan ölürken silahlar için büyük paralar harcamayı doğru bulmuyorum , bu bağlamda uygun fiyata güvenerek alabilecegimiz taşıması rahat böyle bir silahın varlığı oldukça güzel bir durum .
Bilgilendirme için sayın Lupus a çok teşekkür ederim.

Alıntı

Bir soru sormak istiyorum. Mke nin silah satış bölümüne baktığımızda bi tisaş bölümünde fatih 13 var. Fiyatı 100 tl civarı. Birde mke bölümünde fatih 13 var onunda fiyatı 690 tl gibi birşey. Bu iki silah arasında ne fark vardır da bu fiyat farkı var? Ikinci silah olarak almayı düşünüyorum.

Alıntı

MKE olan 7,65 mm TİSAŞ olan kısa 9

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Theguardian
(21-06-2017, 09:57 AM)1905sss demiş ki: MKE olan 7,65 mm TİSAŞ olan kısa 9

Arada herhangi bir kalite farkı varmıdır?  Ve mke den 7.65 olanı aldığımda herhangibir arıza vermesi halinde tisaş bizimle ilgilenir mi? Kolay kolay arıza vermeyeceğini anladım form sayesinde. Herkese çok teşekkürler. Askerliği bitirip bi an önce almak için heyecanlanıyorum. Taşıma için iyi olacağını düşünüyorum.  Çünkü evde bile silahımı üstümde taşırım. Hatta bakkala giderken eşofmanları çıkarıp pantolonumu giyer silahımı belime sokar öyle giderim. Silahım üstümde olmayınca demir eksikliği oluyo bende Smile

Alıntı

Sayın Theguardian ,

Evde bile silahınızı üstünüzde taşıyacak iseniz, 
sizin ''önceliğiniz'' silahın arızalandığında firmanın destek vermesi değil, silahın kesinlikle arızalanmadan çalışmasıdır.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Theguardian

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi