Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colt 38 Super
Sn.Evrenay,
e-posta gönderdim.

Alıntı

Sayin bozkurt, bir süredir büyoya ugrayamiyorum. Ilk firsatta maillerime bakacagim.

Alıntı

http://www.vincelewis.net/38super.html
John Dillinger'ın Super38'ini ve seri numaralarına göre Super38'lerin üretim yıllarını görebilirsiniz.

Alıntı

arkadaşlar ben colt 38 super buldum mavi boyalı ama cok temiz basbakanlıkta calısan bir memurdan 2.el olmasına rağmen 4.500 dolar dedi fiyat nasıl sizce???bu arada aranıza yeni katıldım herkeze selamlar!

Alıntı

Sayin kaan_acar, öyle bir soru sormussunuz ki birden cok cevabi var, hem de yok!

BU silahin degeri ona sahip olmak isteyen silahseverin tutkusuyla ölcülür. Ayni makarali parabellum gibi. Parabellum vardir 3000 TL yi vermekte zorlanirsiniz, parabellum vardir 35000 USD ye alamazsiniz (Türkiye'de!) .

Piyasa raicini soruyorsaniz o memurun 4500 ün sonundaki USD ekini TRL ye cevirmesi ardindan da 500 ila 1500 TL indirim yapmasi gerekir.

Ha meraklisi 5000 USD verir o ayri. O meraklilardan Türkiye'de kac tane vardir, memur sahisin onlardan birine denk gelme sahsi nedir, bunlar hep istatistik bilminin cevaplamasi gerekn sorulardir.

Siz bu silahi sevip oksayip senede sadece 200 fisek yakmak icin alacaksaniz, ki o barut hakki fazla +P fisekleri 65 yillik tabancayla atarken her atimda iciniz ciz edecektir, ve bütceniz el veriyorsa alin.

Yok ben senede 500 ve üzeri fisekle antreman yapacagim, bol fisege ihtiyacim var diyorsaniz hem silahin fiziksel sagligi hem de kendinizin psikolojik sihhati adina Colt .38 Super den uzak durun. Ve, ehemm, silahin sahibiyle beni tanistirn :-)

Ayrica silahin fotograflarini cekip foruma yükleyebilirseniz cok memnun olurum. Özellikle merak ettigim nokta silahin seri numarasinin 36 ile mi yoksa 37 ile mi basladigi. Bu konuda, beni forum üzerinden aydinlatabilirseniz cok sevinirim.

Özel olarak sormak istediginiz bir sey olursa bana e.aydin@evrenay.com.tr adresinden ulasabilirsiniz.

Ayrica:
Evrenay Colt .38 Super

Dede ile Torun

baglantilarina göz atarak silah hakkindaki malumatinizi arttirmanizi öneririm.

Alıntı

Sayin kaan_acar, yazinizda bir noktayi kacirmisim, sonradan fark etiim; silahin MAVI BOYALI oldugundan bahsetmissiniz. Silahin orjinal boyasinin üzerine tekrar boya mi vurulmus?

Alıntı

Arkadaşlar konuya yine farklı bir boyuttan giriyorum ama tertemiz, ilk günkü gibi çiziksiz bir 38 super bulursanız, orjinal boyası dahi üstünde, sizce olması gereken, verilmesi gereken fiyat nedir?

Ben buldumda nekadar vereceğimi bilmiyorum Smile

Forumdan okuduğum kadarıyla 9*19 mermileriylede atış yapılabiliyormuş sorunsuz ancak ben zaten poligona falan giden biri değilim, kasada duracağı için ancak güvenlik durumu söz konusu olursa kullanılacağından, silaha zarar vermem söz konusu değil Smile

O bakımdan 38 superi almamda sıkıntı olacağını sanmama ama olurda 38 superin kendi envanterini bulursam açık alanda denemek isterim, almışken tadına bakmamak olmaz tabi Big Grin

Alıntı

Sayın lupus üstadım bakıyorum online sınız ama benim konuya bir el atmıyorsunuz Smile siz okeylerseniz gidip alacağım...

Alıntı

C45 demiş ki:Forumdan okuduğum kadarıyla 9*19 mermileriylede atış yapılabiliyormuş
9x19 mm fişek kullanılabiliyor, ancak kesinlikle tevsiye edilmiyor.
C45 demiş ki:sizce olması gereken, verilmesi gereken fiyat nedir?
Bu tabancalara verilebilecek fiyatları ise forumun eskicilerine danışmak lazım.

Alıntı

Teşekkür ederim üstadım yardımınız için, ancak 3500 gibi bir rakam söyleniyor, benim bu silahı almam değil ihtiyaç anında satmam söz konusu olursa nekadara satabilirim o önemli benim için, yani fazla zarar etmek istemiyorum artık.
Her aldığımız silahta bir ruhsat harcı zararımız var zaten, birde silah bedelinden zarar etmek istemediğimden yöneldim bu silaha ama siz pek sıcak bakmadınız herhalde...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi