Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colt 38 Super
Arkadaşlar lütfen kıskanmayalım, tam 35 yıldır bekliyorum bu kızı.
Daha önce benzerlerini buldum, ama bunun gibisine rastlamamıştım.
Dün devrini aldım bügün ruhsatı çıkartıyorum.

Tahmini 1944-1945 Model neredeyse fabrika çıkış kondüsyonunda.

[Resim: left1.jpg]

Amerika' da koleksiyoncuların aradığı cinsten.

[Resim: right1.jpg]

Military Contract 38 Super , yani Amerikan ordu siparişi ve üzerinde kontrol markaları var.

[Resim: ghd.jpg]

Döneminin sahra ekipmanları ile birlikte çektiğim resimler.

[Resim: fieldgear.jpg]

1944-1945 İkinci dünya savaşından kalma 25 parça kişisel ekipman.

[Resim: left.jpg]

Alıntı

foruma hoşgeldiniz sayın atakan;
bomba gibi bir giriş oldu doğrusu

Alıntı

hoşgeldiniz...
harika görünüyor, tam seyirlik...hayırlı olsun...

Alıntı

Hoşgeldiniz, cidden hem silahın güzelliği, hem makro, hem de dönemin havasını yakalayan fotolar ile çok güzel bir giriş oldu.
Saygılarımla, paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz..

Alıntı

Sn Atakan, öncelikle hoşgeldiniz, elinizde harika bir parça var, kıymetini bilin....

Alıntı

Hoşgeldiniz, güzel bir giriş paylaşımı, çok güzel bir parça, kıymetini kesinlikle biliyorsunuzdur...

Saygılar...

Alıntı

Kıskanmamak elde değil...Hele hele insanların bile artık laylon olduğu bir dönemde, böyle bir parçaya sahip olan herkes kıskanılmayı hak eder. Umarım aynı şekilde sizden sonraki nesillere de aktarılır. Silah kadar teçhizat da çok çarpıcı, ben asıl silahtan ziyade teçhizatı muhafaza eden kişiyi merak ediyorum. Müsait bir zamanda teçhizatın ayrıntıları, mataralık, palaska ve kılıflardaki US ibarelerinin de resimlerini eklerseniz sevinirim.
Katılım ve paylaşım için teşekkürler.
Saygılar.

Alıntı

Hoşgeldiniz Sn.Atakan.Bugün ruhsat dairesinde Sn.Alptekinin Model 1922 Browning 7.65 inin ruhsat işlemleri sırasında tanışmıştık.Gerçekten çok güzel ve değerli kolleksiyonluk bir silahınız var.Forum üyeleriyle böyle mekanlarda karşılaşmak hoş bir süpriz oluyor.Sohbet esnasında silahlar hakkında çok bilgili bir arkadaşımız olduğunuzu gördük.Tecrübelerinizi forumumuzda da bizlerle paylaşmanızı bekliyoruz.Saygılar.

Alıntı

Arkadaşlar yorumlarınız için öncelikle herkese teşekkür ederim.
Silah hobimizi sizler gibi aynı tutkuya sahip insanlar ile paylaşmak kadar güzel bir şey yok.
Sn.Lupus ekipmaları zaman içerisinde ben kendim parça parça topladım.Resimlerini çeker çekmez sizler ile paylaşırım.Hepsi 1944-1945 döneminin orijinal ekipmanları 2 tanesi kullanılmamış depodan geldi geri kalanların hepsi savaş gazisi.
Bu silahında tarihçesini anlatırım bi ara dili olsada konuşsa.....
Forumda tanışıp dışarıda görüşmek te oldukça keyifli artık havalar düzelince orgaizasyonlar yapılır herhalde moderatör arkadaşlara duyurulur.

Alıntı

Sayin atakan, dediginiz gibi sizin .38 super benimkinden daha az hasarli gözüküyor.
Yarin fuardan sonra sizi ararim. Olmazsa Florya Poligon'a veya sizin bildiginiz bir yere gidip biraz atis yapariz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi